شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 10:10 منتشر شده در مورخ: 1398/07/29 شناسه خبر: 1541263
شبکه خبری بلومبرگ گزارش داده دانشجویان کره جنوبی در اعتراض به سیاست‌های «دونالد ترامپ»، که از کره جنوبی خواسته هزینه‌های بیشتری بابت حمایت‌های نظامی آمریکا بپردازند وارد محل اقامت سفیر شده‌اند. آن‌ها از «هری هریس»، سفیر آمریکا می‌خواست «این کشور را ترک کند.»

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روزنامه خراسان، پلیس کره جنوبی ۱۹ دانشجوی معترض به سیاست‌های دولت آمریکا را که از دیوار‌های سفارت آمریکا بالا رفته و وارد محل اقامت سفیر این کشور در سئول شده بودند، بازداشت کرد.

 
این گروه دانشجویی با عنوان «ائتلاف روشنفکران» عکس‌هایی را در حساب فیس بوک خود منتشر کرده است که بسیاری از اعضای آن در حال بالا رفتن از دیوار سفارت و خانه «هری هریس» سفیر آمریکا در کره جنوبی هستند.
 
بسیاری از دانشجویان کره جنوبی در سال‌های گذشته بار‌ها به حضور نظامیان آمریکایی در این کشور اعتراض کرده اند.
 
شبکه خبری بلومبرگ گزارش داده دانشجویان در اعتراض به سیاست‌های «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا که از کره جنوبی خواسته هزینه‌های بیشتری بابت حمایت‌های نظامی آمریکا بپردازند وارد محل اقامت سفیر شده‌اند.
 
«سی‌بی‌اس» نیز نوشته دانشجویان با استفاده از نرد‌بان از دیوار محل اقامت سفیر بالا رفته‌اند.
 
آن‌ها پلاکارد‌هایی در دست داشتند که روی آن‌ها شعار‌های ضد آمریکایی نوشته شده بود و از «هری هریس»، سفیر آمریکا می‌خواست «این کشور را ترک کند.» یک دانشجو فریاد می‌زد: «کاری که آمریکا انجام داده کشتار، تجاوز و مسموم کردن کشور ما بوده است. آن‌ها زندگی مردم ما را تهدید می‌کنند.»
 
طبق نوشته سی‌بی‌اس دولت آمریکا هزینه‌های دفاعی مربوط به ۲۸ هزار و ۵۰۰ نیروی آمریکایی مستقر در کره جنوبی را به شدت افزایش داده است.
 
در ماه فوریه، کره جنوبی با پرداخت ۸۸۰ میلیون دلار برای حضور این نیرو‌ها در کشور موافقت کرد که معادل ۸.۲ درصد افزایش نسبت به سال ۲۰۱۸ بود.
 
آمریکا و کره جنوبی قرار است هفته آینده دور جدیدی از مذاکرات را در این خصوص برگزار کنند، اما «هری هریس» سفیر آمریکا در سئول از پلیس کره جنوبی بابت دستگیری دانشجویان معترضی که قصد ورود به محل اقامت او را داشتند تشکر کرده و با طعنه و کنایه در توئیترش نوشته است که گربه‌هایش سالم هستند!
 
پلیس دیروز اعلام کرد تدابیر امنیتی در محل اقامت هریس بیشتر شده و شمار نیرو‌های پلیس در نزدیکی سفارت آمریکا سه برابر افزایش یافته است.
 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1541263
ارسال نظر
نظرات