شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 14:31 منتشر شده در مورخ: 1398/07/29 شناسه خبر: 1541311
رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری قزوین:
۷۰درصد مدارس دولتی تجهیزات ایمنی لازم ندارند/ "بازار قزوین" جزو مکان‌های حساس و حادثه‌خیز است
رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری قزوین با اشاره به وضعیت بازار قزوین گفت: بازار قزوین جزء مراکز حساس و بسیار پرخطر در قزوین محسوب می‌شود که با توجه به بافت فرسوده، تراکم و تنوع محصولات و مغازه‌های آن و تردد بالا، وقوع حوادث‌ احتمالی و نحوه مقابله با آن بسیار نگران کننده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجتبی منتظری در گفت‌وگو با  صبح قزوین اظهار کرد: فعالیت درحوزه آتش‌نشانی دارای سختی‌ها و دغدغه‌هایی است و نیازمند روحیه ایثار و فداکاری است که در قزوین خدمات خوبی در این زمینه ارائه شده و با افتخار دارای کارنامه قبولی هستیم.

وی ادامه داد: آتش‌نشانان دارای روحیه ایثار و جانفشانی بوده و در این راه به شهدای آتش‌نشان اقتدا می‌کنند و تاکنون فعالیت خود را به‌خوبی انجام داده‌اند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری قزوین تصریح کرد: ما باید در ساختار آتش‌نشانی به سمت پیشگیری و آموزش حرکت کنیم و به این موضوع توجه جدی داشته باشیم و سرمایه‌های ملی را مورد نظر قرار داده و برای حفظ آن‌ها تلاش کنیم.

وی با بیان این که روز آتش‌نشانی به ما گوشزد می‌کند که کشور باید هر لحظه دارای آمادگی باشد؛ بیان کرد: البته ما در ابتدا باید از وقوع حوادث پیشگیری کنیم و توانایی مقابله با حوادث احتمالی و غیرمترقبه را داشته باشیم و بتوانیم مکان‌های حساس را ایمن کرده و به سرمایه‌های ملی بها دهیم.

این مسئول عنوان کرد: ما در قزوین به دنبال جذب نیروهایی هستیم که دارای روحیه مسئولیت پذیری و ایثار هستند که حفظ این سرمایه‌های ملی با برنامه‌ریزی، آموزش و ارتقای دانش، افزایش آمادگی جسمانی در برابر حوادث، خطرات و شناسایی و ایمن سازی مکان‌های حساس و غیره از برنامه‌ها و مواردی است که در سازمان آتش‌نشانی