شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:13 منتشر شده در مورخ: 1398/07/29 شناسه خبر: 1541330
تشخیص زودهنگام سرطان و معالجه آن غیرممکن نیست
دانشمندان در تلاش هستند تا اولین علائم سرطان را کشف کرده و پیش از بروز بیماری در صدد تشخیص و معالجه آن برآیند. این اقدام تنها یکی از اولویت های تحقیقاتی اتحاد جدید بین المللی برای تشخیص زودهنگام سرطان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ دانشمندان طی تحقیقات در زمینه سرطان به دنبال کشف سرنخی برای چگونگی ایجاد این بیماری هستند.

به گفته bbc، دانشمندان انگلیسی و آمریکایی در تلاش هستند تا اولین علائم سرطان را کشف کرده و پیش از بروز بیماری در صدد تشخیص و معالجه آن برآیند.

آنها قصد دارند تا سرطان را در آزمایشگاه به وجود بیاورند. این اقدام تنها یکی از اولویت های تحقیقاتی اتحاد جدید بین المللی برای تشخیص زودهنگام سرطان است.

بر اساس این تحقیق، همکاری با یکدیگر برای تشخیص زودهنگام سرطان به نفع بیماران است.

تیم تحقیقاتی سرطان در انگلستان به منظور به اشتراک گذاشتن ایده ها، فناوری و تخصص در این زمینه با دانشگاه های کمبریج، منچستر، کالج دانشگاه لندن و استنفورد و اورگان در آمریکا همکاری کرده است.

 

 

دانشمندان با همکاری یکدیگر قصد دارند تا آزمایشات تهاجمی کمتر مانند؛ آزمایش خون، تنفس و ادرار را به منظور نظارت بر بیماران با خطر ابتلای بالا به سرطان توسعه بدهند، فناوری های تصویربرداری برای تشخیص زودهنگام سرطان را بهبود بخشند و به دنبال علائم تقریبا غیر قابل کشف این بیماری باشند.

اما آنها به این موضوع که این اقدام مانند جستجوی سوزن در انبار کاه است، اذعان دارند.

دکتر "دیوید کرازبی" رئیس تحقیقات تشخیص زودهنگام در تحقیقات انگلستان گفت: "مشکل اساسی این است که ما هرگز نمی بینیم که سرطان در یک انسان به وجود می آید."

به عنوان مثال، محققان منچستر در آزمایشگاه در حال رشد بافت سینه انسان با سلول های ایمنی مصنوعی هستند تا ببینند که آیا می توانند اولین و ظریف ترین تغییرات که منجر به سرطان می شود را کشف کنند یا خیر؟

 

 

پرفسور "راب بریستو" گفت که این اقدام وابسته به بانک بافت زنده در خارج از بیماران است. با این وجود همیشه خطر تشخیص بیش از حد و ایجاد حس کاذب مصونیت از بیماری وجود دارد، زیرا همه تغییرات اولیه سلول به سرطان تبدیل نمی شوند.

اکثر دانشمندان جهان بر این باورند که سرطان طی سال های آتی یک بیماری قابل معالجه خواهد بود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1541330
ارسال نظر
نظرات