شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 15:22 منتشر شده در مورخ: 1398/07/29 شناسه خبر: 1541346
واکنش فاطمه آلیا به بازداشت یک زن محجبه در فرانسه؛
شعارهای حقوق بشر اروپا تنها حربه‌ای برای فشار به ملت‌ها است/ تمدن غرب به وسیله خودش محکوم می‌شود
نماینده ادوار پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: استاندارها و رفتارهای غرب دوگانه است یعنی اگر در کشورهای غربی حقوق انسان‌ها ضایع شود مسئله‌ای نیست اما در سایر کشورها حربه ای می شود برای فشار و محکوم کردن آن ها، در حال حاضر تمدن غرب با رفتارهای دوگانه اش به واقع خود را محکوم می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فاطمه آلیا نماینده ادوار پیشین مجلس شورای اسلامی در گفتگو با راه آرمان؛ در واکنش به توهین و بازداشت یک زن باحجاب در فرانسه گفت:  هتک حرمت و توهین به خانم‌های محجبه برای اولین بار در کشورهای اروپایی اتفاق نیفتاده است، این نشان از استاندارهای دوگانه، نفاق و فاصله شعارهای غرب با رفتار آنها است.

وی با بیان این که کشوری مثل فرانسه خود را صاحب انقلابی می‌داند که شعارهای اصلی آن حقوق بشر، زنان، حیوانات و .. است؛ ادامه داد: اروپا شعارهایی فریبنده می دهد اما درعمل آنچه که بشر می بیند رفتارهای غیر بشری و وحشیانه است.

آلیا توضیح داد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی که موج اسلام ستیزی در غرب از جمله فرانسه آغاز شد، به گونه ای که افراد محجبه را تحت ظلم قرار می دادند تا از میان حجاب و تحصیل یکی را انتخاب کنند از این رو مفهوم مسخره از آزادی را در کشور فرانسه زیاد دیده شده است.

این فعال حوزه سیاسی افزود: دلیل رفتارهای ظالمانه غرب، توجه ملت ها به ارزش های اصیل انسانی، بیدار شدن زنان و فاصله گرفتن از کالا بودن است.

وی با اشاره به این که هدف اروپائیان آزار و اذیت زنان مسلمان محجبه است، تاکید کرد: در میان مسلمانان و حتی غیر مسلمانان حجاب مفهوم عمیقی پیدا کرده است چرا که افراد به این باور رسیده اند برای حفظ احترامشان، باید به پوشش خود توجه کنند.

آلیا تشریح کرد: چند سال پیش در کشور آلمان پلیس به خانم مروه شروینی، که بانویی محجبه و باردار بود اهانت کرد، شروینی به دادگاه رفت تا از او دفاع شود اما او را در برابر چشمان همسرش کشتند، هیچ یک از مجامع بین المللی واکنش نشان نداد و سکوت خفقان آوری جوامع مدعی حقوق بشر را فرا گرفت.

نماینده ادوار پیشین مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که شعارهای حقوق بشر و انسان دوستانه غرب تنها حربه ای برای فشار آوردن به سایر ملت ها است، اظهار داشت: کشورهای مدعی و حتی برخی در داخل کشور، اگر لاشه سگ یا گربه ای در جایی دیده شود تجمع راه می اندازند که تنها نوعی تقلید و الگو برداری از شعارها است اگر چه حمایت از حیوانات بسیار مهم است و در اسلام حیوان آزاری منع شده است اما اکنون بحث این است که بین شعار مدعیان حقوق بشر، حیوان و … با عملکردشان تفاوت بسیار است.

وی ادامه داد: در اقدام غیر انسانی پلیس فرانسه نه تنها به حجاب به عنوان یک ارزش و فضیلت توهین شده است بلکه به یک زن نیز توهین شده است، باید منتظر ماند و دید که طرفداران حقوق زنان در همان کشورهای اروپایی، فرانسه وحتی در کشور خودمان آیا در محکومیت اقدام فرانسه بیانیه می دهند و یا در فضای مجازی هشتک می زنند و پویش راه می اندازند یا خیر.

آلیا عنوان داشت: گروه های مدعی حقوق حیوانات و کسانی که با دیدن لاشه یک سگ عزاداری می کنند حال که در این اتفاق پلیس، سگ محافظ این خانم را کشته است آیا عکس العملی نشان می دهند یا خیر؟.

این فعال حوزه سیاسی بیان داشت: استاندارها و رفتارهای غرب دوگانه است یعنی اگر در کشورهای غربی حقوق انسان ها ضایع شود مساله ای نیست اما در سایر کشورها حربه ای می شود برای فشار و محکوم کردن آن ها، در حال حاضر تمدن غرب با رفتارهای دوگانه اش به واقع خود را محکوم می کند.

وی عنوان کرد: اقدام وحشیانه پلیس مسلح نسبت به خانمی که غیرمسلح است و حتی جرمی انجام نداده است نشان از سقوط فرهنگی آنان است.

آلیا افزود: در پیاده روی اربعین شاهد اقبال به سمت معنویات را بودیم اما غرب با فرو رفتن به گرایش های کوچک مادی و دنیایی از مسیر انسانیت و حقوق بشر واقعی فاصه گرفته است.

نماینده ادوار پیشین مجلس شورای اسلامی بیان داشت: انتظار می رود که مجامع حقوق بشری در دنیا به چند موضوع از جمله توهین به یک زن، توهین به حجاب یک زن و کشتن حیوان بیگناه، عکس العمل نشان دهند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1541346
ارسال نظر
نظرات