شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 15:56 منتشر شده در مورخ: 1398/07/30 شناسه خبر: 1541655
کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت کرمانشاه:
بررسی علت تلف شدن ماهی‌های «قره‌سو»/از دستفروشان ماهی نخرید
کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه گفت: علت تلف شدن ماهی‌های «قره‌سو» در دست بررسی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بهمن خدادیان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد در خصوص علت تلف شدن تعدادی از ماهی های رودخانه قره‌سو در کرمانشاه اظهار داشت: تعدادی از ماهی های رودخانه قره‌سو تلف شده اند که علت آن تحت بررسی است.

وی افزود: چند کارخانه در مسیر این رودخانه قرار دارد که احتمال می‌رود این اتفاق در اثر ورود پساب آنها به رودخانه باشد.

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه در خصوص عوارض ناشی از استفاده مردم از ماهی های تلف شده دراین رودخانه گفت: به منظور پیشگیری استفاده مردم از این ماهی ها گشت های مرکز بهداشت به همراه نیروی انتظامی در محل حاضر شد و تورهای ماهی گیرانی که اقدام به صید این ماهی ها می کردند را جمع آوری کردند که در دسترس مردم نباشد اما تعدادی از مردم از این ماهی ها استفاده کرده بودند.

این مسئول بیان داشت: به احتمال زیاد این ماهی ها دچار مسمومیت شده و اثرات مواد سمی و فلزات سنگین در آنها وجود دارد، لذا توصیه ما این است که مردم به هیچ عنوان از این ماهی ها حتی در زمانی که ماهی را زنده صید کردند، استفاده نکنند چرا که هم اکنون رودخانه قره‌سو آلوده شده است و ممکن است عوارضی را برای آنها در پی داشته باشد.

خدادادیان خاطرنشان کرد: از مردم تقاضا داریم تا زمانی که این مشکل به طور کامل حل نشده است، به هیچ عنوان از ماهی های رودخانه قره سو استفاده نکنند.

وی تصریح کرد: مردم در سایر اوقات نیز به هیچ وجه از دست فروش ها