شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 16:11 منتشر شده در مورخ: 1393/12/16 شناسه خبر: 259588
شهرهای زنوز مرند و شاندیز مشهد خواهر خوانده شدند
امروز شنبه ۱۶ اسفند با حضور شهردار و شورای شهر زنوز در شهرداری شاندیز مشهد قرارداد خواهرخواندگی این دو شهر به امضاء طرفین رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از  پیام مرند، شهردار شهر شاندیز مشهد در گفتگوی تلفنی با خبرنگار ما گفت: شهر شاندیز در ۲۰ کیلومتری شمالغرب شهر مقدس مشهد واقع شده و یک منطقه کوهستانی دارای آب و هوای مناسبتری نسبت به مشهد می باشد لذا بعنوان یک منطقه ییلاقی شناخته می شود که باغ های بزرگ و رودخانه دایمی نیز دارد و پذیرای تعداد زیادی از گردشگران و زایران عزیز بوده و رونق گردشگری خوبی دارد.

مهندس رجب زاده افزود: این شهر صنایع دستی از جمله صنایع پوستی، سبد بافی، صنایع مبل، قالی بافی ( قطب قالی بافی مشهد) و با داشتن پروژه های گردشگری بزرگ یک چهره بین المللی نیز دارد و در ایران هم که شهری معروف می باشد.

وی اظهار کرد: جمعیت شهر شاندیز در حال حاضر حدود ۱۲ هزار نفر و با وسعت حدود ۴۰۰ هکتار می باشد.

شهردار شاندیز تصریح نمود: هرگونه ارتباطی مابین شهرداری ها مایه خیر است چراکه تبادل تجربیات و کمک به همدیگر در شرایط مختلف و معرفی شهرها به مجموعه های سرمایه گذار منشا خیر و برکت می باشد و بالاخره همه در یک کشور و در  نظام مقدس جمهوری اسلامی زندگی میکنیم و هرچه این نزدیک شدن و ارتباط بیشتر باشد میتوان فضا و شرایط بهتری را برای شهروندان ایجاد کرد.

وی گفت: عامل و جرقه این ارتباط و آشنایی سیب زنوز بوده است که ما در نمایشگاه شهرداری ها در تهران غرفه ای را دیدیم که سیب های خوش رنگ و خوش طعم را به نمایش گذاشته اند و این موضوع باعث شد از دوستان دعوت کردیم تا تشریف بیاورند و در خدمتشان باشیم.

فرجی شهردار زنوز نیز در این خصوص گفت: با توجه به اینکه شهرهای زنوز و شاندیز هر دو پتانسیل های بالایی در بحث گردشگری و شرایط جغرافیایی دارند و شهر شاندیز انصافا شهری خوب و با توسعه مناسب می باشد لذا برای توسعه روابط  و تبادل تجربیات، این قرارداد با حضور شوراهای اسلامی دو شهر و شهرداران امضا شد و دعوت کردیم تا پذیرای عزیزان در شهر زنوز هم باشیم که ان شاءالله در اردیبهشت ماه این اتفاق خواهد افتاد.

پیمان خواهر خواندگی رابطه دوستانه و هدفمندی است که به منظور تبادل اطلاعات و تجربیات و توسعه مناسبات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، شهری، فنی و سیاسی میان یک جامعه شهری با جامعه شهری مشابه خارجی برقرار می شود.

انتهای پیام/گ

 

http://dana.ir/259588
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی