شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اصفهان
ساعت: 15:39 منتشر شده در مورخ: 1394/02/01 شناسه خبر: 288936
رئیس اداره اوقاف و امورخیریه خوانسار:
نصب گنبد جدید امامزاده سید صالح خوانسار انجام شد
کار مرمت، زیباسازی و نصب گنبد جدید امامزاده سیدصالح علیه السلام شهرستان خوانسار با هنردست استاد علی شاه سون خاتمه یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از چشمه سار، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خوانسار از استیل کاری و نماسازی گنبد امامزاده سید صالح علیه السلام شهرستان خوانسار خبر داد. 

حجت الاسلام عباس نصیرالاسلامی در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری اظهار کرد: 8 سال قبل اداره اوقاف و امور خیریه نسبت به کاشی کاری این گنبد اقدام کرده بود که به دلیل اقلیم سردسیر شهرستان کاشی های گنبد دچار ریزش و فرسایش شده و گنبد را دچار رطوبت کرده بود.
وی افزود: با توجه به هزینه هایی که برای آینه کاری داخل امامزاده انجام شده بود برای جلوگیری از تخریب آینه کاری و زیباسازی نمای داخلی گنبد اقدام به استیل کاری گنبد امامزاده شد.
حجت الاسلام نصیرالاسلامی گفت: قرارداد زیباسازی و نماکاری گنبد با استاد علی شاه سون بسته شد و همزمان با میلاد با سعادت حضرت زهرا سلام الله علیها کار نصب گنبد جدید انجام شد.
وی با اشاره به ابعاد و ارتفاع گنبد خاطر نشان کرد: متراژ مرمت کاری شده 220 مترمربع است که با استیل طلایی پوشیده شده و با هزینه ای بالغ بر 850 میلیون ریال مرمت و زیباسازی گنبد انجام شده است.
رئیس اداره اوقاف خوانسار یادآور شد: قرارداد دیگری برای مرمت و بازسازی گنبد امامزادگان روستای رحمت آباد شهرستان خوانسار نیز در دست اقدام است.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار این پایگاه خبری در مورد مراحل بازسازی سرداب و قنات امامزاده سید صالح خوانسار اظهار کرد: کار استحکام بخشی سرداب انجام شده است و در حال حاضر نازک کاری و نمای سرداب در دست انجام است.
امامزاده سید صالح قصیر واقع در بیدهند خوانسار با هفت واسطه به امام هفتم شیعیان حضرت امام موسی بن جعفرعلیه السلام می رسد.
 
انتهای پیام/پ
http://dana.ir/288936
ارسال نظر
نظرات