شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 13:40 منتشر شده در مورخ: 1394/04/07 شناسه خبر: 349623
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی:
امضای مردم پای گزاره برگ ملی پشتوانه تیم مذاکره کننده شد/ منظور ازکوچه و بازاری شدن مذاکرات هسته ای چیست؟
امیر ابادی در خصوص برداشت های صورت گرفته از صحبت های مقام معظم رهبری گفت: مقام معظم رهبری از روز اول از تیم مذاکره کنده ای هسته ای حمایت کردند و از اصل مذاکرات دفاع کردند، اما جایی نفرمودند که موضوع مذاکرات از جمله بیانیه لوزان مورد نقد قرار نگیرد زیرا هر مقدار که بتوانیم مسائل را نقد کنیم قطعا باعث پیشرفت خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانااحمد امیر ابادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار  پایگاه خبری ثامن با تحسین امضای گزاره برگ ملی توسط مردم ایران بیان داشت:هر چه تجمع ها و امضاها در راستای سیاست های کلی نظام در مسئله هسته ای شکل بگیرد در حقیقت حمایتی است از تیم مذاکره کننده هسته ای که با این پشتوانه تیم مذاکره کننده می تواند پشت میز مذاکره با قدرت و صلابت و توانایی بیشتری کار کند.

وی تصریح کرد: امضای گزاره برگ ملی توسط مر دم می تواند یک انگیزه ای به تیم مذاکره کننده بدهد که از استقلال و تمامیت ارضی این کشور دفاع کنند، این نوع حمایت ها در راستای سیاست های کلی نظام است قابل قبول و کمک حال تیم دپیلماسی هسته ای است.

امیر آبادی در واکنش به صحبت های نوبخت مبنی بر کوچه بازاری شدن مسئله مذاکرات هسته ای تاکید کرد: من نمی دانم منظور آقای نوبخت ازکوچه و بازاری شدن مذاکرات هسته ای چیست؟ اما باید بدانیم در حقیقت صاحبان اصلی این کشور و این انقلاب مردم هستند، مردم باید در جریان مذاکرات تا اندازه ای که به امنیت ملی لطمه نخورد قرار بگیرند، همه مسئولین به حمایت های مردمی نیاز دارند.

نماینده مردم قم بیان داشت: مردم در فرهنگ عامیانه ما همان مردم کوچه و بازار هستند، و مردمی به غیر از مردم کوچه و بازار نمی شناسیم وهمین مردم به عنوان صاحبان نظام حق دارند در خصوص مسائل نظام از جمله مسائل هسته ای نظر بدهند و از مسائل مطلع باشند تا بتوانند حمایت کنند.

وی در خصوص برداشت های صورت گرفته از صحبت های مقام معظم رهبری گفت: مقام معظم رهبری از روز اول از تیم مذاکره کنده ای هسته ای حمایت کردند و از اصل مذاکرات دفاع کردند، اما جایی نفرمودند که موضوع مذاکرات از جمله بیانیه لوزان مورد نقد قرار نگیرد زیرا هر مقدار که بتوانیم مسائل را نقد کنیم قطعا باعث پیشرفت خواهد شد و تیم مذاکره کننده با آگاهی بیشتری در عرصه دیپلماسی حضور پیدا می کند آن چه که مقام معظم رهبری فرمودند در خصوص تضعیف تیم مذاکره کننده بود که کار درستی نیست نه مورد نقد قرار ندادن مسائل مطرح شده در مذاکرات هسته ای، بلکه منتقدان می توانند با انتقاد بخش هایی را که به ضرر حقوق ملت است را متذکر شوند زیرا حضرت آقا هم اشاره کردند که تیم مذاکره کننده هسته ای معصوم نیستند و قطعا اشتباهاتی را خواهند داشت که با نقد اصلاح می شود.

امیر آبادی افزود: با توجه به صحبت هایی صورت گرفته از صوی مقامات آمریکایی ازهمان ابتدا مشخص بود که آمریکایی ها بد عهد هستند و معمولا به معاهدات بین المللی پایبند نیستند، در مسئله دفاع از رژیم صهیونیستی آمریکا همواره معاهدات بین المللی را زیر پا گذاشته است به همین دلیل ما به آمریکایی ها اعتماد نداریم اگر توافقی هم صورت باز هم آمریکایی ها قابل اعتماد نخواهند بود.

انتهای پیام/پ

 

http://dana.ir/349623
ارسال نظر
نظرات