شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 15:51 منتشر شده در مورخ: 1394/05/24 شناسه خبر: 392428
دبیر اجرایی ستاد روز فرهنگی شهرستان ورزقان خبرداد:
روز فرهنگی شهرستان به مناسبت سالروز تولد علامه جعفری برگزار می‌شود
فرمانده سپاه ناحیه ورزقان از برگزاری روز فرهنگی شهرستان ورزقان به مناسبت سالروز تولد علامه محمدتقی جعفری از مفاخر شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، سرگرد پاسدار موسی صفی در گفتگو با خبرنگار آوای ورزقان، در خصوص برگزاری روز فرهنگی شهرستان به مناسبت سالروز تولد علامه محمدتقی جعفری اظهار داشت: علامه جعفری نه‌تنها جز مشاهیر شهرستان و استان است بلکه به‌عنوان فیلسوف شرق مطرح است و افتخاری است بس بزرگ برای ایران اسلامی و کلیه مسلمانان در سراسر جهان، لذا روز ولادت ایشان یعنی روز ۲۴ مردادماه به‌عنوان روز فرهنگی شهرستان نام‌گذاری شده است که امسال به علت تعدد برنامه‌ها در شهرستان در روز ۲۵ مردادماه برگزار خواهد شد.

وی افزود: ازآنجای که اجداد علامه جعفری منتسب به روستای سقای از توابع بخش خاروانای شهرستان ورزقان است این موضوع در مجمع بسیج استان به جهت اجزای برنامه های بومی محلی مطرح و مصوب شد که روز تولد ایشان به‌عنوان روز فرهنگی شهرستان ورزقان نام‌گذاری گردد.

دبیر اجرایی ستاد روز فرهنگی شهرستان ورزقان تصریح کرد: امام‌جمعه شهرستان ورزقان ریاست ستاد بزرگداشت روز فرهنگی شهرستان را بر عهده دارد و مدیران اجرایی با مشارکت مردم در برگزاری روز فرهنگی شهرستان نقش ایفا خواهند نمود.

وی هدف از برگزاری روز فرهنگی شهرستان را زنده نگاه‌داشتن تاریخ اسلام، معرفی مفاخر شهرستان، تسری شور و غرور دینی و انقلابی و افزایش روحیه شادابی و نشاط در بین مردم عنوان کرد.

فرمانده سپاه ناحیه ورزقان ضمن دعوت از عموم مردم شهرستان ورزقان برای شرکت در این مراسم روز فرهنگی شهرستان افزود: علاقه‌مندان می‌توانند با ارائه مقاله در خصوص شخصیت علمی و اخلاقی علامه محمدتقی جعفری در مسابقه فرهنگی روز شهرستان شرکت نمایند که با اهدا جوایز آثار برتر همراه خواهد بود.

انتهای پیام/گ

 

http://dana.ir/392428
ارسال نظر
نظرات