شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 13:28 منتشر شده در مورخ: 1394/07/08 شناسه خبر: 467086
رئیس اداره ورزش و جوانان چابهار:
جشنواره بومی محلی در روستای تیس شهرستان چابهار برگزار می شود
رئیس اداره ورزش و جوانان چابهار از برگزاری جشنواره بازی های بومی و محلی " دا " با هدف احیای سنت و فرهنگ محلی در روستای تیس چابهار خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل چهاربهاران، از لعل بخش امیری با اشاره به گرامیداشت مقام شامخ زن و روز روستا اظهار کرد: جشنواره بومی محلی با هدف احیای این ورزش ها به مدت سه روز از ۱۱ تا ۱۳ مهرماه جاری در روستای تیس شهرستان چابهار برگزار می شود.

وی در خصوص ارتقای ورزش در روستاها و احیای ورزش های بومی محلی افزود: ظرفیت و پتانسیل های ویژه و قابل توجهی در زمینه های ورزشی در روستاها وجود دارد و فدراسیون ورزشهای روستایی نگاه ویژه ای به ورزش سنتی کشور دارد.

امیری با اشاره به ورزش روستایی و بازی های بومی محلی بیان کرد: برگزاری این جشنواره ها با هدف توسعه پایدار ورزش و بخشی از ظرفیت های بالقوه ورزش و شاهد رونق در روستاها و بازی های سنتی که از دید مردم فراموش شده اند، را دوباره در جامعه احیا و ترویج کنیم.

وی بیان کرد: در این جشنواره تمامی گروه های شرکت کننده از چابهار و شهرستان های اطراف آن تولیدات صنایع دستی و آئین های سنتی و بومی خود را به نمایش می گذارند.

رئیس اداره ورزش و جوانان چابهار از حضور معاون ورزشی امور بانوان در وزارت ورزش و جوانان کشور، مسئول توسعه ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان، مسولین ادرات کل استان سیستان و بلوچستان و مسئولین شهرستان چابهار در این مراسم خبر داد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/467086
ارسال نظر
نظرات