شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 21:15 منتشر شده در مورخ: 1392/10/18 شناسه خبر: 47490
گزارش کامل دانا از جزئیات انفجار در پشت صحنه " معراجی ها"
عباس شوقی متخصص جلوه های ویژه فیلم های سینمایی ضمن گلایه از خبرنگار ایسنا برای انتشار خبری در مورد فیلم معراجی ها به نقل از خود گفت: خبرنگاران نباید برداشت خود را به عنوان خبر منتشر کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا طبق آخرین اطلاعات از حادثه امروز انفجار در پشت صحنه فیلم معراجی ها مرتضی مولایی یکی از مجروحین این حادثه در بیمارستان امام زمان (عج) در اسلامشهر تحت عمل جراحی قرار گرفت.

آخرین اخبار از وضعیت مصدومان انفجار در پشت صحنه فیلم معراجی ها

طبق آخرین اطلاعات از حادثه امروز انفجار در پشت صحنه فیلم معراجی ها مرتضی مولایی یکی از مجروحین این حادثه در بیمارستان امام زمان (عج) در اسلامشهر تحت عمل جراحی قرار گرفت.

البته به دلیل وخامت حال وی و همچنین کمبود امکانات در این بیمارستان وی به بیمارستان پیامبران در تهران منتقل شده است.

نیشابوری دیگر مجروح این حادثه نیز به طور سرپایی مداوا و مرخص شده است.

 براساس آخرین اخبار یکی دیگر از عوامل مستقر در پشت صحنه این فیلم به نام فهیمه کمالی براثر موج انفجار راهی بیمارستان شده است.

به گزارش دانا صبح امروز خبری در مورد انفجار در پشت صحنه فیلم سینمایی معراجی ها در شهرک سینمایی دفاع مقدس منتشر شد که خبرنگار دانا با پیگیری این موضوع جزئیات دقیق این حادثه را جویا شد .

علت اصلی این حادثه حمل ناصحیح مواد منفجره صنعتی که در یک دستگاه خودروی سمند ال ایکس قرار داشت بود.

انفجار این مواد که در اثر حمل ناصحیح صورت گرفته بود باعث شد تا مواد منفجره که عوامل جلوه های ویژه در حال آماده کردن ان برای فیلم برداری بودند منفجر شود و 5 نفر از عوامل این فیلم به شهادت رسیدند که اسامی آن ها به شرح ذیل است:

1- جواد شریفی راد- مسئول جلوه های ویژه

2-رضا فرجی-دستیار تولید

3-مهدی مرادی- دستیار جلوه های ویژه

4- علی اکبر رنجبر-مدیر شهرک سینمایی

5- جمشید احسان پور- از عوامل تدارکات

همچنین حمید نیشابوری و مرتضی مولایی دونفر دیگر ازعوامل این فیلم بودند که در اثر این حادثه مجروح شدند.

در پی این حادثه سیدجواد هاشمی یکی از بازیگران فیلم - سریال "معراجی ها" در گفت و گویی اظهار داشت: این اولین بار بود که بعد از 30 سال فعالیت در حوزه سینما و تلویزیون و به خصوص در حوزه دفاع مقدس با چنین صحنه‌ای مواجه شدم.

وی با تاکید این مطلب که 5 نفر از عوامل پشت‌صحنه "معراجی‌ها" بر اثر انفجار کشته شده‌اند، توضیح داد: TNT مورد نظر برای انفجار در یکی از صحنه‌های این فیلم - سریال در کنار خودرو سمند جواد شریفی قرار داشت که ناگهان TNT منفجر شد که باعث انفجار خودرو سمند هم شد.

هاشمی ادامه داد: جواد شریفی و چهار نفر دیگر از عوامل پشت صحنه کنار خودرو ایستاده بودند و در حال آماده کردن صحنه برای آغاز فیلمبرداری بودند که ماشین منفجر شد.

وی در حالی که بغض گلویش را گرفته بود، گفت: من اجساد هر 5 نفری را که کشته شدند، دیدم و این مسئله برای من خیلی ناگوار بود. جواد شریفی یکی از بهترین مدیران جلوه های ویژه بود که هیچ گاه بی احتیاطی نمی کرد.

هاشمی در پایان گفت: 3 نفر از دیگر عوامل "معراجی ها" نیز زخمی شده اند که به بیمارستان منتقل شدند.

روایت " اصغر نقی زاده " از واقعه امروز فیلم معراجی ها/نباید در تخصص شریفی راد شک کرد

اصغر نقی‌زاده بازیگر فیلم «معراجی‌ها» در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی دانا،  در خصوص سانحه‌ای که امروز صبح برای جمعی از عوامل این فیلم رخ داد توضیح داد: این اتفاق ساعت 10:30 رخ داد و هنوز بازیگران سرصحنه حاضر نشده بودند. 

وی که نقش «کریمی» مسئول گروه تفحص را در این فیلم سینمایی ایفا می‌کند، ادامه داد: من و عده‌ای دیگر از بازیگران در اتاق گریم بودیم که صدای انفجار شدیدی آمد. آن لحظه فقط گریم سیدجواد هاشمی تمام شده بود که لحظاتی قبل از انفجار سرصحنه رفت. بعد از مدت کوتاهی از انفجار دیدم که سیدجواد با حالت گریه به اتاق گریم بازگشت. وقتی ماجرا جویا شدیم گفت: مواد منفجره را داخل سمند گذاشته بودند و داشتند به محل مورد نظر منتقل می‌کردند که ماشین منفجر شده‌اند.

وی در خصوص اینکه آیا این حادثه در اثر سهل‌انگاری رخ داده است‌، بیان داشت: جواد شریفی‌‌ اگر نزدیک چشم ما انفجار طراحی می‌کرد ما هیچ ترسی نداشتیم. در تخصص جواد شریفی نباید شک کرد.

نقی‌زاده خاطرنشان کرد:‌ او سابقه طولانی در خنثی کردن بمب داشت. چند شب پیش سر صحنه معراجی‌ها چند انفجار بزرگ را اجرا کرد اما برای هیچ کسی کوچکترین ناراحتی رخ نداد.

این بازیگر سینما و تلویزیون تأکید کرد: گویا شریفی هنوز مواد منفجره را کار نگذاشته بود که ماشین منفجر شد. برای همین تأکید می‌کنم که اگر بگویند سهل‌انگاری او بوده، باور نکنید.

وی در خصوص آشنایی‌اش با مرحوم شریفی گفت: او در دوران شاه در آمریکا نظامی دیده بود و خبره‌ترین نیروی خنثی‌سازی بمب کشور و بازنشسته نیروی هوایی بود. او علم این کار را داشت و تخصص‌اش در زمینه جلوه‌های ویژه و انواع انفجارها بی‌بدیل بود.

نقی‌زاده با اشاره به خاطره یکی از عملیات‌های جلوه ویژه شریفی گفت:‌ چندی پیش سر صحنه فیلمی از او خواستیم تا موشک را طوری به کار گیرد که نه موشک آسیبی وارد شود و آتشی رخ دهد و جان بازیگران نیز حفظ شود. او به قدری ظریف این کار را انجام داد که کارشناسانی که کار او را دیده بودند با حیرت زیبایی کارش را تأیید کردند و گفتند که خیلی واقعی عمل کرد.

عباس شوقی خبر  منتشره ایسنا را تکذیب کرد

عباس شوقی متخصص جلوه های ویژه فیلم های سینمایی ضمن گلایه از خبرنگار ایسنا برای انتشار خبری در مورد فیلم معراجی ها به نقل از خود گفت: خبرنگاران نباید برداشت خود را به عنوان خبر منتشر کنند.

عباس شوقی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی دانا  ضمن تکذیب خبر ایسنا در خصوص علت انفجار امروز در پشت صحنه فیلم معراجی‌ها گفت: خبرگزاری مذکور ابتدا نام مرا به عنوان یکی از کشته شدگان اعلام کرد اما بعد که به من زنگ زدند گفتم من شوقی هستم و زنده هستم

وی ادامه داد: خبرنگار ایسنا دوباره درباره علت انفجار سوال کرد و من پاسخ دادم به علت نداشتن امکانات فنی ما مجبوریم انفجارها را در اندازه واقعی انجام دهیم و همین منجر به وقوع برخی حوادث می شود.

شوقی در ادامه گفت‌وگو با دانا افزود: در دنیا یک انفجار را به صورت کوچکتر از اندازه واقعی انجام می دهند و بعد با جلوه های تصویری و تکنولوژی های سینمایی آن را بزرگ جلوه می دهند اما ما هنوز این امکانات را در کشور نداریم و تا کنون هم مسئولان سینمایی مختلفی تغییر کرده اند لذا من نمی دانم مقصر کیست که درباره ضعف عملکرد او صحبت کنم

وی در خصوص موانع مقامات امنیتی درباره ورود مواد منفجره به کشور هم گفت: من نگفتم آنها مانع از ورود مواد می شوند بلکه خبرنگار سوال کرد چرا مواد لازم را از خارج وارد نمی کنید من هم گفتم مواد منفجره بار عادی نیست که من در هواپیما قرار داده و وارد کشور کنم بلکه اینگونه موارد جزو مسئولیت مقامات نظامی و امنیتی است که خود آنها باید درباره آن صحبت کنند. این موضوع در حوزه اختیار من نیست که درباره آن صحبت کنم.

شوقی تصریح کرد: من نمی دانم چرا برخی خبرنگاران از دید خود اخبار را منتشر می کنند در حالی که آنها باید نسبت به پاسخ مصاحبه شونده دقت بیشتری به خرج دهند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/47490
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی املاک موسوی2 نیشگون نیوز سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0400 sec