شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 09:55 منتشر شده در مورخ: 1394/07/25 شناسه خبر: 490861
حاشیه های جشن جدیدالورودی های دانشگاه پیام نور یاسوج:
سهل انگاری؛ وقتی نمی دانیم چه می کنیم/ استقبال تعجب آور دانشگاه پیام نور یاسوج از ماه محرم
برگزاری چنین مراسماتی که فضای دانشگاهی را کمی تلطیف کند و به دانشجو و مقام دانشجو ارج گذاشته شود هر چند بسیارمهم و ضروری است اما زمان بندی آن باید به گونه ای باشد تا جامعه دانشگاهی نیز بتواند شادی خود را در عین حفظ احترام به مقدسات داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از چهارفصل،‌ صبح امروز جشنی برای دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام نور مرکز یاسوج برگزار شد.

 

این در حالی است که امشب شب اول ماه قیام و ماه پیروزی خون برشمشیر و شب اول آغاز مراسم بزرگداشت، سوگواری و عزاداری برای کسی است که خون خود، یاران، خانواده بویژه  فرزند شش ماهه خود را برای زنده کردن دین خدا، برپایی نماز، ایجاد امربه معروف و نهی از منکر فدا کرد.

 

برگزاری چنین مراسماتی که فضای دانشگاهی را کمی تلطیف کند و به دانشجو و مقام دانشجو ارج گذاشته شود هر چند بسیارمهم و ضروری است اما زمان بندی آن باید به گونه ای باشد تا جامعه دانشگاهی نیز بتواند شادی خود را در عین حفظ احترام به مقدسات داشته باشد.

 

در این برنامه که مسئولانی از دانشگاه پیام نور استان و شهرستان حضور داشتند به گفته برخی منابع آگاه نماینده نهاد رهبری در دانشگاه در آنجا حضور نداشت و این شاید به جهت عدم دعوت از ایشان برای حضور در این مراسم مهم بوده باشد.

 

وقتی اولین مراسم رسمی دانشگاهی برای جدیدالورودها به دانشگاه تا بعد از وقت اذان طول می کشد وبرنامه ریزی این مراسم به گونه ای باشد که   آهنگ های جشن در وقت اذان قطع نشود، جلسه به اتمام نرسد  و تنها دعوت برای رفتن به نماز وجود داشته باشد رسالت اصلی دانشگاه درایجاد انقلاب فرهنگی نیمه کاره می ماند.

 

در صورتی که تعمیق بصیرت سیاسی، ترویج فضائل اخلاقی و رفتارهای پسندیده اسلامی بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری باید در دانشگاه رونق بیشتری بگیرد و از قشر جوان و تحصیل کرده همچنین رفتارهای انتظار می‌رود به صراحت می بینیم که مسئولان فضایی را در آغاز دوره جدید از زندگی افزاد فراهم می کنند که مسیر را به گونه ای دیگر برای آنان نشان داده می شود.

 

وقتی که تلاش‌ها و توانمندی‌ها کارکنان، اساتید و اعضای هیئت علمی این دانشگاه باید در مسیر تکامل، توسعه فرهنگی در همه شئون فردی و اجتماعی به بهترین نحو قرار بگیرد باز هم می بینیم که جشن تنها شامل سخنرانی می شود و اجرای موسیقی دور از شأن با ارکستر و آهنگ های ضربی یک روز مانده به ماه محرم یعنی ماهی که عاشقان اهل بیت پیامبر(ص) به پیشواز و استقبال از ماه ایثار و عشق، محرم می روند، ماهی که در دل خویش غمی شگرف را نهان دارد ماه محرم و رخدادهای بزرگی که بزرگترین رمز زنده نگه داشتن اسلام محسوب می شود و نماد به حق مظلومیت یاران این دین الهی است.

 

دانشگاه باید به گونه ای عمل کند که انسان ساز و تمدن ساز باشد! مگر نه اینکه اردو توجیهی و جشن هایی که برای جدیدالورودی ها برگزار می شود باید با برنامه‌های متنوع فرهنگی و تربیتی همراه باشد؟!

 

مگر نه اینکه برنامه‌های فرهنگی، دینی و اجتماعی مختلفی در دانشگاه ها باید برگزار شود که دانشجویان از این برنامه استقبال نشان داده و در جهت اهداف و رسالات دانشگاه و اهداف فرهنگی انقلاب اسلامی حرکت کنند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/490861
ارسال نظر
نظرات