شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 09:04 منتشر شده در مورخ: 1394/08/17 شناسه خبر: 525066
اقدامی که به عذر خواهی ختم شد+جزئیات
در پی پخش سری جدید برنامه "فیتیله" موضوعی در یکی از آیتم های این برنامه کودک و نوجوان رخ داده که به شدت در شبکه های اجتماعی بازتاب پیدا کرده و متاسفانه موضوعی شده است تا رسانه های معاند نیز به پوشش این موضوع بپردازند و از آن به عنوان "توهین شنیع علیه ملت ترک!" یاد کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از میانا، ماجرا از این قرار است که در یکی از آیتم های فیتیله به نام "هتل فیتیله ای" پدر و پسر ترک زبانی قصد ترک زودهنگام هتل را دارند و علت آن را نیز به صورت دست و پا شکسته و هم ترکی و هم فارسی بوی بدی اعلام می کنند که از اتاق آنها استشمام می شود.مدیر پذیرش هتل هم بعد از بررسی متوجه می شود که فرزند این مسافر به اصطلاح ترک زبان،به جای استفاده از مسواک از فرچه توالت برای شستن دهان خود استفاده کرده است و این بوی بد نیز از دهان این کودک متصاعد می شود.

متن بیانیه :

دوستان و همراهان گرامی

در تاریخ 94/08/15 در برنامه فیتیله نمایشی پخش شد که باعث آزرده خاطر شدن عده ای از عزیزان مخاطب گردید در این باره نکات زیر را به استحضار می رساند:

1-سابقه فعالیت گروه فیتیله گواه این ادعا است که اقوام و طوایف ایران همواره مورد احترام بوده و این گروه هیچگاه به خود اجازه نمی دهد به ایشان توهین یا جسارتی روا نماید.

2- اصالت بازیگران اصلی این برنامه از اقوام اصیل ایران همچون آذری ، گیلک و لر بوده و هیچگاه به خواستگاهی که از آن بر آمده اند توهین نمی کنند.

3- مفهوم نمایش مورد اشاره در زمینه آموزش استفاده مسواک بوده و مانند نمایش های دیگر ترکیبی فانتزی از گویش و لهجه های مختلف در فضای نمایش استفاده شده است و این به معنای جسارت به قوم و یا لهجه خاصی نمی باشد.

در آخر این گروه صمیمانه از سو تفاهم پیش آمده از همه ی بینندگان با ارزش برنامه فیتیله عذرخواهی کرده و بار دیگر تاکید می کند بقای برنامه فیتیله و هر برنامه تلویزیونی دیگر متکی به نگاه پر مهر بینندگان آن برنامه می باشد و رضایت قلبی ایشان آرزو همیشگی این برنامه می باشد.

 

 علیرضا آقایی

تهیه کننده برنامه فیتیله

انتهای پیام/پ

http://dana.ir/525066
ارسال نظر
نظرات
ندا محسنی
1394/08/19 - 15:24
پاسخ
بابا به خدا اگه این نمایش با لهجه ی اصفهانی اجرا میشد به ما برنمیخورد! همینطور تهرانی، شیرازی، یزدی و.... متاسفانه چون تو شبکه های مجازی در مورد سادگی دوستان ترک زیاد جک و مطلب مینویسن واسه همین حساس شدن و میخوان این نمایش رو به اون جکها و مطالب ربط بدن در صورتی که اگر خیلی حساسن باید جلوی اون مطالب رو بگیرن نه جلوی یه برنامه طنز و صرفا آموزشی کودکان من 26 سالمه و عاشق عمو های فیتیله ای هستم به جون خودم اگر برنامشون دیگه پخش نشه من دق میکنم :-(
rateup 101
ratedown 61
م فلاح
1394/08/23 - 08:28
پاسخ
سلام وطن های خوبم من خودم یک گیلانی هستم این همه در مورد گیلانی ها فیلم وجوک درست میکنن کسی اعتراضی نمیکنه همینطور در مورد لر ها وکردها ظرفیت ها باید بالا برود انسان جایز الخطا ست هرکس اشتباه می کنه ولی نباید این همه زحمات عمو های فیتله ای رو که برای شاد کردن دل بچه ها یا بزگترها انجام می دادن نادیده گرفته بشه باید خدارو شکر کنیم اینجور عموهایی هستند که برای بچه های ما برنامه میسازند تاهمون میزان ساعت رو برنامه تلوزیون ایران بشینند نه جلوی ماهواره ها وفیلم های که دست ساخته بیگانه هاست خدایی عموهایی فتیله بایی برگردند حقشون نیست
rateup 8
ratedown 5
xx
1394/08/23 - 14:51
پاسخ
با نظرت مخالفم ندا
rateup 2
ratedown 6
ش
1394/08/24 - 13:22
پاسخ
موافقم
rateup 2
ratedown 0
اپارک داخلی