شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 11:29 منتشر شده در مورخ: 1394/12/24 شناسه خبر: 678236
معرفی جاذبه های گردشگری؛
"سراب روانسر" از جاذبه‌های مهم گردشگری استان کرمانشاه است
سراب روانسر مکانی تفریحی و از جاذبه‌های مهم گردشگری استان کرمانشاه است که در ایام مختلف سال و به‌ویژه روزهای تعطیل مسافران و گردشگران بسیاری را به‌سوی خود جذب می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از  سراب روانسر، شهرستان روانسر با داشتن سراب‌های متعدد به شهرستان سراب‌های خروشان و نگین اورامانات مشهور است.

یکی از جاذبه‌های دیدنی این شهرستان سراب روانسر است. این سرآب دیدنی واقع در مرکز شهر است.

سرآب روانسر منشأ اصلی رودخانه‌ قرسوه است. که یکی از بزرگترین و طویلترین رودخانه‌های استان کرمانشاه می‌باشد. این سرآب از کوههای سربه فلک کشیده شاهو سرچشمه می‌گیرد.

منطقه نمونه گردشگری سراب روانسر واقع در مرکز شهر روانسر یکی از 50 منطقه نمونه گردشگری استان است که از دارای جذابیتهای بسیاری برای گردشگران و مسافرین نوروزی است.

 

این چشم‌انداز زیبا که در مرکز شهر روانسر واقع‌شده از سرچشمه‌های اصلی رودخانه قره‌سو در کرمانشاه است که به‌ویژه در ایام نوروز شاهد حضور مسافرانی از سراسر کشور برای گذراندن لحظاتی توأم با آسایش است.

سراب زیبا که دنیایی از طراوت، حیات و نشاط را برای ساکنان این منطقه به ارمغان آورده است، تفرجگاهی بسیار بکر و طبیعتی چشم نواز دارد که می تواند اوقات به یاد ماندنی را برای گردشگران به وجود آورد.

این سراب از کوه های سر به فلک کشیده شاهو سرچشمه می گیرد و قریب به 40 هزار سال قدمت دارد که در 27 اسفند سال 87 در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت و به عنوان پنجاه و هفتمین اثر ملی ثبت شد.

 

انتهای پیام/م

http://dana.ir/678236
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی