شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 16:36 منتشر شده در مورخ: 1395/01/24 شناسه خبر: 701770
دیدار با خانواده شهیدی که ۷۰۰ رزمنده را نجات داد / آب رسانی به روستای دره کول از بخش لیوس دزفول
روز گذشته فرمانده بسیج ناحیه مقاومت دزفول به همراه جمعی از فرماندهان با خانواده شهید محمد اسماعیلی سزاری دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از اندیمشک جوان:شهید محمد اسماعیل سزاری در سال ۶۴ با رشادت تمام جان ۷۰۰ رزمنده را که در یک قطار در حال حرکت بود نجات داد و خود به فیض رفیع شهادت رسیدند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول با اشاره به فداکاری این شهید ، از نجات جان ۷۰۰ رزمنده و جلوگیری از سقوط قطار به دره را در دورا ندفاع مقدس تحلیلی کرد.


محتشمی  با بیان اینکه کاری که این شهید انجام داده کاری بسیار مهم و در واقع وی یک قهرمان واقعی بودن که از جان خود گذشت تا جان مسافران این قطار مسافربری که همه رزمنده بودند، را نجات دهد.

در حاشیه این دیدار مسئول بسیج سازندگی سپاه ولیعصر (عج) و برخی از مسئولین  طرح آب رسانی به روستای دره کول از بخش لیوس دزفول را (که طرح های محرومیت زدایی سپاه والیعصر خوزستان بود) افتتاح کردند، که رضایتمندی خوبی برای اهالی محل ایجاد کرده بود.

سرهنگ ممبینی افزود: امروز برای تحقق شعار ” اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل ” باید توجه ویژه ای به مناطق محروم داشت.

سرهنگ پاسدار حسن دهقان از فرماندهان دوران دفاع مقدس به بیان چگونگی حادثه و زمان  این شهید پرداخت و نجات جان رزمندگان و فعالیتهای او در دوران دفاع مقدس را نمونه و الگویی از یک ایثار گر دانست.

غالب اسماعیلی سزاری فرزند شهیدبابیان خاطرات و نحوه شهادت پدرش مطالبی بیان کرد.

 

IMG-20160410-WA0003 IMG-20160410-WA0005 IMG-20160410-WA0004

http://dana.ir/701770
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی