شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 12:58 منتشر شده در مورخ: 1395/01/29 شناسه خبر: 706321
خسارات سنگین سیلاب به پارک ساحلی علی کله دزفول
بر اثر طغیان بی سابقه رودخانه دز، تمام ساحل این رودحانه و سازه های ساخته شده در اطراف آن در زیر آب و گل غرق و یا توسط سیلاب تخریب شده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از دزفول امروز: از ساحل رودخانه دز، ظغیان رودخانه دز، که با بارش های شدید بامداد امروز آغاز شده است، موجب خسارت های سنگین به رودخانه دز، بویژه پارک ساحلی علی کله دزفول شده است به طوریکه تمام ساحل این رودحانه و سازه های ساخته شده در اطراف آن در زیر آب و گل غرق و یا توسط سیلاب تخریب شده اند.

IMG_9448

بر اثر این حجم زیاد آب، دریچه های سد تنظیمی دز واقع در پایین دست سد دز و بالا دست پارک ساحلی علی کله به طور کامل باز شده است و حجم عظیمی از آب در حال خروج از دریچه های این سد تنظیمی است.

حجم اب ورودی به رودخانه دز از بالا دست به قدری زیاد است که برخی اخبار از سر ریز شدن سد دز در شمال خوزستان خبر داده که این امر در نخستین ساعات بامداد روز پنجشنبه موجب طغیان رودخانه دز شده است.

IMG_9436

افزایش دبی رودخانه دز همچنین موجب قطع پل شناور این شهر شد و در حوالی ساعت ۷ صبح امروز(پنجشنبه) طغیان، پل شناور دزفول را با خود برده بود.

این در حالی است که بر اساس پیش بینی هواشناسی مبنی بر احتمال طغیان دز، از روز چهارشنبه تردد بر روی پل شناور دزفول ممنوع شده بود.

IMG_9362

بر اساس گزارش خبرنگار دزفول امروز از نوار ساحلی رودخانه دز، بخش هایی از جاده ساحلی از پل شریعتی تا پل غدیر این شهر به طور کامل زیر سیلاب قرار گرفته و نیروهای انتظامی اقدام به بستن جاده های ورودی به نوار ساحلی دز را نموده اند.

 

IMG_9438

http://dana.ir/706321
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی