شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 15:58 منتشر شده در مورخ: 1395/03/14 شناسه خبر: 755511
پیام آنهایی که او را ندیده اند؛
انشایی برای بهترین پدربزرگ دنیا
بعد از گذشت بیست و هفت سال از رحلت امام خمینی(ره) آنها که او را ندیده اند هم او را خوب می شناسند و هنوز هم یادش در دلهای کودکان سرزمین انقلاب اسلامی من جوانه می زند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از قابوس نامه،روایت و گفتن از فردی که او را ندیده ای و تنها تصویر او را در فیلم های سیاه و سفید و شاید گاهی هم  فیلم های رنگی قدیمی از سخنرانی های او  در چهارچوب تلویزیون دیده ای ، سخت است. مردی که این روزها همه جا از او یاد می کنند و مردم برای سالگرد مراسمش آماده شده اند.

۲۲ بهمن، دهه فجر، روز قدس و تمام خاطرات و فرهنگ های انقلاب با او معنا پیدا می کند و ، حتی”بسم الله الرحمن الرحیم” او در شبکه های سیما هنوز جاودانه باقی مانده و از یاد مردم نرفته است.

حالا این روزها بیست وهفتمین سالگرد ارتحال تلخ و غم بار این بزرگ مرد انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) است و هرچه از عمر انقلاب می گذرد، شور انقلابی در دلهای عاشقان خمینی(ره)  و در سراسر تاریخ بیشتر می شود.

به راستی راز ماندگاری او چیست؟ او با دلهای مردم چه کرده است که پس از سالها نامش از زبان ها نمی افتد.

تصویر او را از اولین صفحه کتاب درسی به یاد داریم و  فراموش نمی کنیم این انقلاب به برکت رهبری و رهنمودهای چه کسی به ثمر نشسته است.

به وسعت تاریخ بودن امام جوانه ای در دل نسل های امروز رویانده است و این رویش چنان در قالب کلماتی بر ورق رانده می شود، گویی سالهاست حرف های امام(ره) را به خوبی شنیده اند و  می دانند که او کودکان را امید روزهای آینده انقلاب می دانست.

کودکی که نام امام خمینی(ره) را از زبان پدران و پدربزرگانشان دیده و شنیده ولی او را به گونه ای در انشایش تعریف می کند گویی ها تمام صفحات کتاب صحیفه نور را ورق زده و مطالعه کرده است. این ها زمانی به ذهنم می رسد که بالای سر کودکی بودم و دیدم نوشته هایش طوری بود که انسان شک می کرد ، مطلب از جایی یا چیزی به او نرسیده باشد. اما  جملاتش را که بررسی کردم  غلط املایی هم داشت و با تمام اشکالات معنای استکبار را می فهمید، ولی حیف که برخی هنوز نفهمیدند!

photo_2016-06-02_16-37-07

“بهترین پدربزرگ دنیای اماده ی رفتن بود وسایلش را جمع کرده بود، با کوله بازی از صواب(ثواب) برای رفتن لحظه شماری می کرد.

این آخری هم دست از عبادت و راز و نیاز با خدا برنداشت، شاید تعجب کنید؛ بهترین پدربزرگ دنیا، مگر یک پدبزرگ دنیا چه خصوصیاتی دارد، مهربان است، فدارکار است، با گذشت و با ایمان است و از همه مهم تر عاشق بچه هاس، این پدربزرگ همه ی این خصوصیاتو داشت و علاوه بر آن رهبر یک ملت بود، رهبری که درس آزادی و آزادگی به مردم داد، به مردم یاد دادروی پای خود وایسن و برای دفاع از کشور تا پای جونشون بجنگن ولی نزارن استعمارگران کشور را به دست آورن/ارطبات(ارتباط) مردم و رهبر بیشتر از یک ارتباط بود، مردم و رهبر رابطه ای دوستانه داشتن جوری که بعد از رحلت امام مردم مجبور شدن بار عظیمی از مشکلات و اندوه را تحمل کنند.

آره بچه ها، رهبر ما تنها پدر نبود، یک دوست بود برای مردم ایران/ایشان با تمام سختی ها و تبعید ها توانستند استوار و پیروز مردانه در این راه قدم بردارند، وقتی قصه تموم شه من خوابم برده بود و فقط آخرین جمله پدربزرگ و شنیدم: مهربان ترین پدربزرگ دنیا، پدربزرگ همه ی مردم دنیا بود.”

انشاء دیگر احساس و عشق کودک دیگری را به رهبر کبیر انقلاب اسلامی نشان می دهد.

photo_2016-06-02_16-37-15

 

سلام میکنم به بهترین پدربزرگ دنیا، میخواهم یک انشاء برایت بنویسم

امیدوارم این انشاء تا بهشت زهرایت برسد، راستش می خواستم به شما بگویم دلم هوای روی شریف و مهربانتان را کرده. دلم دلم هوای بهشت زهرایت را کرده.دوست دارم شما را در آغوش بکشم و دستانتان را غرق بوسه کنم.تو کارهای زیادی کردی ، مثلا تو با شاه ظالم و ستمکار جنگیدی تا ما بتوانیم در راحتی و خوشایندی زندگی کنیم و از تکنولوژی و پیشرفت های امرورزی استفاده کنیم و بهره مند شویم.

دوستت دارم ای بهترین پدربزرگ/این انشاء تقدیم به روی بلند وشریق امام خمینی(ره)

بسیار مانند این دو کودک وجود دارند که عشق و علاقه به امام(ره) را از پدران و معلمان خود آموختند، و این عهد تاریخ با خود است تا نسل ها نام و یاد این مهربانترین پدربزرگ دنیا را هیچ گاه از یاد نبرند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/755511
ارسال نظر
نظرات