شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 21:46 منتشر شده در مورخ: 1395/03/26 شناسه خبر: 787726
در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی وزارت اقتصاد متولی ارتقای شفافیت اداری است که معاون وزیر اقتصاد در این زمینه می‌گوید بهترین راهکار ایجاد دولت الکترونیک است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از ایسنا، شاپور محمدی درباره برنامه وزارت اقتصاد درزمینه ارتقای سلامت اداری که متولی آن بوده و به جذب سرمایه گذاری خارجی کمک می کند، اظهار کرد: یکی از راه های بهبود فضای کسب وکار تسهیل صدور مجوزهاست که طبیعتا در مباحث دیگر از جمله سلامت اداری هم تاثیر گذار خواهد بود. هرچقدر بتوانیم پروسه های اداری را الکترونیکی کنیم و مجوزها را از دست اشخاص خارج کنیم و به سیستم بسپاریم طبیعتا به کاهش فساد سیستم اداری کمک خواهیم کرد.

 وی ادامه داد: به نظر من تمرکز اصلی بهبود فضای کسب وکار و سلامت اداری نیز، سهولت مجوزها، زمان کوتاه، هزینه کم و کاهش تعداد مراحل کسب مجوز است، ولی ارتقای سلامت اداری هم یکی از مواردی مهمی است که در فضای کسب وکار موثر بوده و پیگیری می شود.

معاون وزیر اقتصاد همچنین توضیح داد: در سیاست های اقتصاد مقاومتی یکی از برنامه های در دستور کار برنامه ملی، شفاف سازی و سالم سازی اقتصاد است که متولی آن وزارت اقتصاد است و یکی از برنامه هایی که ما در این زمینه پیگیری می کنیم بحث دولت الکترونیک است که به ارتقای سلامت اداری کمک خواهد کرد.

محمدی همچنین درباره اقدامات در دست وزارت امور اقتصادی و دارایی در زمینه شفاف سازی و سالم سازی اقتصاد اظهار کرد: در حوزه های مانند گمرک، طرح جامع مالیاتی، سیستم تبادل اطلاعاتی و غیره وزارت اقتصاد، الکترونیکی کردن امور را در دست کار دارد که همه موارد به ارتقای سلامت اداری کمک خواهد کرد.

انتهای پیام/ن

http://dana.ir/787726
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی