شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 22:30 منتشر شده در مورخ: 1395/04/12 شناسه خبر: 805622
طلاب خارجی از ۷۰ ملیت در مراسم اعتکاف حرم مطهر رضوی حضور دارند
حضور پرشور طلاب جوان از ۷۰ کشور جهان در مراسم اعتکاف رمضانی حرم مطهر رضوی حال و هوای خاصی به ضیافت میهمانی خدا در این بارگاه ملکوتی داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مشهدپیام، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا نجاتی‌فرد در زمینه حضور پرشور طلاب غیرایرانی در مراسم ضیافت اعتکاف امسال در حرم رضوی اظهار داشت: با فراخوانی که در حوزه‌های علمیه کشور برای اعتکاف طلاب خارجی در حرم مطهر رضوی دادیم، ۶۰۰ طلبه شرکت کردند که از این ظرفیت ۲۰۰ طلبه خانم و ۴۰۰ طلبه آقا در روزهای ۲۴ تا ۲۶ ماه رمضان معتکف شده‌اند.

وی با بیان اینکه مسئله اعتکاف یکی از مستحبات با برکت در ماه مبارک رمضان است تصریح کرد: پیغمبر گرامی اسلام(ص) در دهه آخر ماه رمضان این فریضه مقدس را به جا می‌آوردند، حتی در یکی از سال‌های جنگ بدر که حضرت نتوانستند در مراسم اعتکاف شرکت کنند در ماه رمضان سال بعد ۲۰ روز را معتکف شدند.

مسئول برگزاری اعتکاف طلاب خارجی در حرم مطهر رضوی با اشاره به اینکه اعتکاف رمضانیه سبب می‌شود طلاب خارجی با آثار و برکات این فریضه بیشتر آشنا شوند عنوان کرد: در بیش از ۷۰ کشور جهان توسط طلاب جامعه المصطفی اعتکاف رمضانی برگزار می‌شود، این اتفاق نتیجه حضور طلبه‌های خارجی در اعتکاف‌هایی همانند اعتکاف حرم مطهر رضوی است که این عزیزان زمانی که به کشورشان برمی‌گردند از فرهنگ ایرانی اسلامی الگوبرداری می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه شعار امسال در اعتکاف تحصیل و تهذیب همراه با تفکر است تاکید کرد: مسئله تفکر و اندیشه در دین بسیار حائز اهمیت است ما حدیث داریم یک ساعت تفکر از ۷۰ سال عبادت بیشتر ثواب و برکت دارد و بهترین زمان برای تفکر انسان در همین ایام است.

نجاتی‌فرد گفت: یک طلبه در این ایام در خصوص مسائل روابط با خانواده و جامعه و رابطه با خدا بیشتر می‌اندیشد و در حلقه‌های معرفت با اساتید به بحث می‌پردازد که می‌تواند دیدگاه طلبه خارجی را به محیط اطراف خودش بیشتر باز کند.

وی در زمینه آثار حضور طلاب خارجی در ایران اسلامی گفت: حضور شخصیت‌های بزرگ جهان اسلام همانند شیخ زکزاکی در ایران از برکات حوزه‌های علمیه جامعه المصطفی است. طلبه‌های جوان خارجی می‌توانند در کشور ایران با معارف اسلامی آشنا شوند و در کشور خودشان هم‌چون خورشید درخشان بدرخشند و مردم را با مبانی دین اسلام آشنا کنند.

انتهای پیام/م

http://dana.ir/805622
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی