شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 14:09 منتشر شده در مورخ: 1395/04/21 شناسه خبر: 813930
رئیس سازمان بورس گفت: شاخص کل بورس تهران پس از اجرایی شدن برجام با روند مساعدی روبرو شد و از ۶۲ هزار واحد در زمان اجرای برجام به ۷۴ هزار واحد رسید که نشان از تاثیرپذیری مثبت بورس از رفع تحریم‌ها دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد فطانت رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار صبح امروز در نخستین کنفرانس بین‌المللی بورس در فاینکس 2016 گفت: توسعه فعالیت‌های اقتصادی یکی از مهمترین فعالیت‌های دولت در شرایط پسابرجام بوده است و بر این اساس انتظار می‌رود اقتصاد ایران نسبت به دوره‌های گذشته با شرایط بهتری همراه شود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در این کنفرانس که با حضور نمایندگان بیش از 10 کشور خارجی برگزار شد افزود: بر این اساس شاخص کل بورس تهران پس از اجرایی شدن برجام با روند مساعدی روبرو شد و از 62 هزار واحد در زمان اجرای برجام به 74 هزار واحد رسید که نشان از تاثیرپذیری مثبت بورس از رفع تحریم‌ها دارد.

وی ادامه داد: به لحاظ  امکاناتی که در کشور فراهم شده است انتظار می‌رود سرمایه‌گذاران خارجی فعالیت‌های بیشتری در ایران داشته باشند.

فطانت با اشاره به این که در ماه‌های گذشته و در دوران پساتحریم بسیاری از کشورها خواستار همکاری با ایران بوده‌اند اذعان داشت: دولت یازدهم مصمم است روابط سیاسی و اقتصادی خود را با کشورهای دنیا افزایش دهد. بر این اساس بازار سرمایه کشور، سرمایه‌گذاران خارجی را به عنوان مشاوران نهادهای مالی ایران درنظر گرفته و امید به تعامل در تمام زمینه‌ها دارد.

http://dana.ir/813930
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی