شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 14:26 منتشر شده در مورخ: 1395/04/26 شناسه خبر: 819207
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس سنای پاکستان، وقوع حملات تروریستی اخیر در شهرهای عربستان را نتیجه حمایت این رژیم از گروهک‌های تکفیری ـ تروریستی دانست و نسبت به خطرات جدی برای امنیت حجاج در مراسم حج امسال هشدار داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «سید طاهر حسین مشهدی» به دنبال وقوع حملات تروریستی در سه شهر مدینه، قطیف و جده و بیم و نگرانی حجاج مسلمان کشورهای اسلامی از سفر حج تمتع امسال در گفت‌وگو با خبرنگاران پاکستانی اظهار کرد: تردیدی نیست که احتمال تشدید حملات تروریستی در عربستان وجود دارد و با وجود این‌که حاکمان این رژیم مدعی مبارزه با تروریسم هستند و ائتلاف به اصطلاح مبارزه با تروریسم تشکیل می‌دهند، اما کشور خودشان از فعالیت‌های تروریست‌ها در امان نمانده است.

وی گفت با توجه به اقدام اخیر تروریست‌ها در حمله نزدیک حرم نبوی (ص) در مدینه منوره و با توجه به این‌که حدود دو ماه تا فرا رسیدن موسم حج امسال زمان باقی مانده، می‌توان گفت مراسم حج امسال با خطر بسیار جدی مواجه شده است.

این سیاستمدار ارشد پاکستان افزود: با توجه به حوادث تروریستی اخیر در عربستان، حج امسال نیز با چالش امنیتی جدی مواجه خواهد شد و با اوضاع فعلی عربستان، جان هزاران نفر از حجاج در خطر است.

مشهدی معتقد است: برای اطمینان از امنیت حج و حفاظت از زندگی حاجیان در عربستان باید از ظرفیت نیروهای سازمان ملل و یا نیروهای مشترک کشورهای اسلامی استفاده شود.

وی بیان کرد: طبیعتا وقتی از تکفیری‌ها حمایت شود و پشتیبانی‌های مالی از تروریست‌ها متوقف نشود، باید انتظار افزایش دایره عملیات تروریست‌ها به سازمان کشورها را داشت.

این سیاستمدار پاکستانی ادامه داد: تروریست‌ها هیچ حد و مرزی نمی‌شناسند و به هیچ اصلی پایبند نیستند. آن‌ها پس از تاخت و تاز در سوریه، عراق و یمن هم‌اکنون به سمت کشورهایی سرازیر شده‌اند که هرگز تصور نمی‌کردند دلارهایی که صرف حمایت از تروریست‌ها می‌کنند، روزی به زیان خودشان تمام شود.

وی اضافه کرد: تا زمانی که حامیان تروریست‌ها به حمایت خود از گروه‌های تکفیری و افراط‌گرایان پایان ندهند، معضل تروریسم در منطقه و جهان حل نخواهد شد.

این مقام پاکستانی آمریکا، رژیم نامشروع صهیونیستی و عربستان را به ترویج جریان‌های تروریستی در جهان متهم کرد و گفت: حملات تروریستی در شهرهای مدینه و جده در فاصله زمانی دو ماه مانده به مراسم حج تمتع امسال، نگرانی‌های زیادی برای زائرانی که از کشورهای مختلف جهان قصد سفر به عربستان را دارند، ایجاد کرده است.

 

منبع: ایسنا

http://dana.ir/819207
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی