شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 11:58 منتشر شده در مورخ: 1393/01/24 شناسه خبر: 82420
گلدون وبلاگی 69
انصراف از یارانه به شرط انصراف از تعلیق غنی سازی
باشگاه نخبگان وبلاگ نویسان ایرانی، حرف تو به منظور گسترش مطالب نخبگان وبلاگ نویس، روزانه بسته ای را تحت عنوان " گلدون وبلاگی " از وبلاگهای برتر این سایت تهیه و در معرض دید شما مخاطبین قرار دهد. بر این اساس از تمامی اصحاب رسانه خواهشمندیم در باز نشر این بسته ما را یاری نمائید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا؛ سایت حرف تو  به منظور گسترش مطالب نخبگان وبلاگ نویس، روزانه بسته ای را تحت عنوان " گلدون وبلاگی " از وبلاگهای برتر این سایت تهیه و در معرض دید شما مخاطبین قرار دهد. بر این اساس از تمامی اصحاب رسانه خواهشمندیم در باز نشر این بسته ما را یاری نمائید.

لازم به ذکر است یقیناً مطالب بسیاری زیادی در فضای وبلاگی کشور وجود دارد که شایسته بهترینها هستند، لذا گلچین این مطالب به معنای نادیده گرفتن زحمات دیگر وبلاگ ها نمی‌باشد. بر این اساس از تمامی وبلاگ نویسانی که خواهان انتشار مطلبشان در این بخش هستند خواهشمندl است مطالب تولیدی خود را  در قسمت " ارسال مطلب" سایت حرف تو، .ارسال نمایند.

**********************************************************************

*تحلیلی بر بحث انصراف از یارانه ها

 

وبلاگ"سلمان علی"نوشت:

در حال حاضر بحث انصراف از یارانه مطرح ترین موضوع جامعه و رسانه هاست و نویسندگان، خبرنگاران، کاریکاتوریست ها و حتی سازندگان فیلم و سریال های تلویزیونی به این موضوع به صورت ویژه پرداخته اند که حقیر نیز در این نوشته به صورت جدی به بحث انصراف از یارانه می پردازم، در این مطلب به پاسخ این سؤال نمی پردازم که "آیا یارانه حق هر ایرانی است و یا تنها حق کسانی است که به یاری نیاز دارند؟"، بلکه به لزوم و یا عدم لزوم انصراف از یارانه خواهم پرداخت، که مهمترین مسائلی که باید برای پاسخ به این سؤال مد نظر قرار گیرند عبارتند از:

1- براساس قانون هدفمندی، نیمی از درآمد هدفمندی باید بین مردم توزیع می شد و نیم دیگر بین دولت (برای کارهای خاص) و بخش های تولیدی تقسیم می شد، که این مسئله محقق نشد و دولت سهم خودش و حتی سهم تولید را نیز بین مردم توزیع کرد.

2- نه تنها هدفمندی یارانه ها درآمد مستقیمی برای دولت ایجاد نکرد، بلکه حتی علی رغم کاهش مصرف حاملهای انرژی، با توجه به افزایش قیمت ارز و به تبع آن بهای واقعی حامل های انرژی، عملاً به یک هزینه ی سنگین، بر دست دولت بدل شد.

ادامه مطلب

***************************************************

*برنامه بعدی دولت برای تکریم ایرانیان در صف!

 

وبلاگ" طنزهای یک م.ر.سیخونکچی "نوشت:

 

دولت محترم تدبیر و امید در گام دوم تکریم ایرانیان توانست مردم را درست در روز ملی فناوری هسته‌ای بار دیگر در صفهای طویل بایستاند! گام قبلی دولت با ایجاد صفهای سبد کالا درست در دهه فجر(!) با موفقیت برداشته شده بود و مردم تکریم شده بودند. در همین زمینه گفتگو کردیم با «آقای کرامت اکرم» مسئول ستاد تکریم ایرانیان تا از برنامه‌های آتی دولت برای تکریم ایرانیان آگاه شویم.

 

سلام آقای اکرم، میدونم که سرتون حسابی شلوغه و سخت مشغول تکریم ایرانی‌ها هستید، به همین دلیل هم ممنونم که به ما وقت دادید. کمی از وضعیت فعلی روند تکریم بفرمایید.

آقای اکرم: خواهش می‌کنم. البته شما لطف دارید ولی ما با آنچه که در طرح سبد کالا به آن رسیدیم هنوز فاصله داریم! اما الحمدلله کار خوب شروع شده و خبرهایی که از شهرستان داریم اینه که صفها به اندازه کافی طویل هست. فقط در تهران روند تکریم کمی کند شده که اون هم بخاطر سرعت بالای اینترنته، که البته با وزارت ارتباطات هماهنگی شده و در اسرع وقت یک کشتی با لنگر آویزان از خلیج فارس عبور خواهد کرد!

ادامه مطلب

*****************************************************

*از خودم بدم آمد...

 

 

وبلاگ"آدامس شیک"نوشت:

از خودم بدم آمد

قدم می زدم، دیدم نیازمندی به سراغ عابرین می آمد و تقاضای کمک مالی می کرد. زیر لب گفتم ای کاش سراغ من نیاید...

از خودم بدم آمد

به سمت خانه می رفتم که چشمم به صندوق صدقاتی خورد. ایستادم و دست در جیبم کردم و پول ها را درآوردم. دیدم پول خرد ندارم، پول ها را در جیبم گذاشتم و به راهم ادامه دادم...

از خودم بدم آمد

یکی از دوستانم که در روستایی دورافتاده زندگی می کند گفت : " شخصی را می شناسم بسیار آبرومند و کاردرست که سه ماهی است اجاره خانه اش عقب افتاده. خیّری سراغ نداری بتواند کمکی به او بکند؟ "

ادامه مطلب

****************************************************

 

*من برای یارانه ثبت نام خواهم کرد

 

وبلاگ"ایلیا"نوشت:

همانطور که مشخص بود، دولت یک تیم و ایده‌ی امتحان پس داده، شکست خرده، تاریخ مصرف گذشته، در حوزه اقتصاد را سر کار آورد. هیچ ایده‌ی جدی برای حل مشکلات اقتصادی ندارند. تنها ایده‌شان اتکاء به فروش نفت خام و خرج‌کردن دلارهای نفتی و ایجاد رانت‌های گسترده اقتصادی در ساختارهای مدیریتی و اقتصادی کشور است. این دولت تنها تئوری‌اش تجارت‌ با استفاده از رانت‌های اطلاعاتی و انحصارگرایی است. کل چپ و راست‌های اعتدال همین‌طورند! از نهاوندیان و ولایتی تا نوبخت و نعمت‌زاده و ترکان؛

ادامه مطلب

********************************************************

*آیا قصد ادامه‌ی خطاهای گذشته را داریم؟!

 

http://s5.picofile.com/file/8119443634/eghtesadvafarhang0000.jpg

وبلاگ"نمل"نوشت:

 

در دهه 70 و 80 و ایضاً 90 چندبار این جمله را از دولتهای مختلف شنیده اید؟
«دولت گذشته خراب کرده است و ما داریم خرابکاری ها را درست می کنیم»
اینطور که حضرات می فرمایند پس از طی سه دهه هر روز کشور پس‌رفت کرده است،چون هر دولتی که می آید خرابه ای را تحویل گرفته است(!) و باز به ادعای همین آقایان و طبق الگوی "خرابه تحویل گرفتن" دولت بعد نیز بر روی خرابه های دولت قبل روی کار می آید و این دور باطل ادامه دارد!
بنده همین جا پاسخ دهم که خیر اصلاً اینطور نیست و این حرف ها بیشتر برای بازار گرمی دولت ها و سیاستمداران است...
البته یک نکته ای هست که نباید مغفول بماند،مردم و کارشناسان می توانند طبق معیارهای مستند و قضاوت خود بین دولتها امتیاز بدهند که کدام بیشتر خدمت کرده و کدام کمتر...

ادامه مطلب

****************************************************

*مادران صبور و سربلند

 

وبلاگ"فاستقم کما امرت..."نوشت:

فسبح باسم ربک العظیم

(به بهانه ی وفات حضرت ام ابنین و روز تکریم مادران و همسران شهدا)


خوبی محله های قدیمی همین است. همه همدیگر را می شناسند و اگر فرد محترم و بزرگی در گوشه ای از کوچه پس کوچه های محله زندگی کند، همه میشناسندش.

چند روز قبل با جمعی از دوستان،برای بار دوم راهی کوچه پس کوچه های ده ونک شدیم؛ که هر کدامشان با نام شهیدی شناخته میشود. شهید مجیدپور، شهید مرادیان، شهید قلعه نوعی، شهید صادقی، شهید شرافتی، شهید اصفهانی، شهبد صابری و...

به دیدار مادران بعضی از همین شهدا رفتیم که میگفتند شهیدِ من در همینخانه متولد شد و همین جا بودیم که خبر شهادتش را آوردند و هنوز همهمین جا ماندگاریم.

از سال قبل تا امسال بعضی شان خیلی بیشتر از یک سال پیر شده بودند. با این حال از دیدن ما زیاد خوشحال می شوند ولبخندها و تشکرهای مکررشان، شرمنده مان میکند. پارسال که رفته بودیم همه شان متعجب بودند.

ادامه مطلب

*******************************************************

*پوستر | “لبیک یا امام ” + شعار سال

 

 

http://www.ebeheshti.ir/wp-content/uploads/2014/04/103154.jpg

وبلاگ"وب نوشته های بهشتی"نوشت:

امسال و سال های قبل مقوله ی اقتصاد مهمترین تأکیدات رهبری را در پیش داشت و با توجه به کوتاهی مسئولان و دست و پنجه نرم کردن کشور با مشکلات زیاد در این باب ایشان سیاست های کلی و کلیدی اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کردند که جای هیچگونه حرف و سخنی و کوتاهی باقی نمی ماند . اما مسأله دوم فرهنگ است که واقعاً در این زمینه همه ی دلسوزان احساس خطر کرده اند و با اقدامات این دولت این زنگ خطر برای فرهنگ به صدا در آمده است . جا دارد در اولین روزهای سال به رهبرمان لبیک بگوییم و آنچه را که از دست ما ساخته است به نحو احسن انجام دهیم و در آن کوتاهی نکنیم . ا ن شاءالله …

ادامه مطلب

********************************************************

*تبلیغات انصراف از یارانه

 

وبلاگ"کاریکاتور حساس بشو"نوشت:

 

ادامه مطلب

*******************************************************

 

*یارانه ، حق الناس است یا بیت المال ؟

 

وبلاگ"فرهنگ پرواز"نوشت:

اشتباه نکنید ! این یک مطلب فقهی نیست . همچنین یک مطلب اقتصادی هم نیست ! چون فقه کار علمای فقه است و اقتصاد کار کارشناسان اقتصادی است.

این فقط مطلبی است که شاید نظرات و عقیده ی عده ی کثیری از مردمی باشد که هنوز برای آینده خود و خانواده ی خود نگران هستند !

دولت بر روی کار آمده است که قرار بود اقتصادی را سامان دهد که هم مردم راحت باشند و فعالان اقتصادی .

اما از آنجایی که این دولت با تمام بلدم بلدم هایش ! نمی تواند یک فاکتور ریزهزینه های درشت خود را که فقط برای تغییر دکوراسیون دفتر شیخ الرئیس روحانی بود را نگه دارد چگونه می تواند اطلاعات اقتصادی 75 میلیون ایرانی را ثبت وضبط کند ؟ حالا خرج دکوراسیون باقی وزرا ...

دولتی سر کار است که نیتش اش ان شاالله خیر است !  اما چگونه است که هنوز زبان تکریم و نوازش را با مستضعفان نمی داند چیست ! اما از کمک به فقیران خبر می دهد ؟

ادامه مطلب

***************************************************

 

 *پیشگیری بهتر از درمان

 

وبلاگ"شیفتگان"نوشت:

پریروز سرم را انداختم پایین.دیروز نگاهم افتاد و رویم را برگرداندم.امروز چشمم را بستم!

روسری ها از سرشان می افتد و انگار به عمد می خواهند جولان بدهند.تقصیر آنها نیست.مقصر ماییم که امر به معروف...

امر به معروف شرایطی دارد .من خودم هم که گاهی...اصلا برای رضای خداست یا چون من اینگونه فکر می کنم؟

راستی مگر امر به معروف خلاصه در این چیزها می شود؟همین انتقادی که دولت می گوید یعنی امر به معروف.باید دولت را امر به معروف کرد.مردم یکدیگر را و دولت مردم را...

اصلا چرا برایمان دیگر مهم نیست؟چرا همه در فردیت خود فرو رفتیم؟مگر انسان موجودی اجتماعی نیست؟

ادامه مطلب

***************************************************

*انصراف از یارانه به شرط انصراف از تعلیق غنی سازی

 

انصراف از یارانه به شرط انصراف از تعلیق غنی سازی

وبلاگ"معبر سایبری فندرسک"نوشت:

 

رئیس جمهور گرامی، من یک جوان جویای شغل می خواهم از یارانه انصراف بدهم برای کشورم برای آبادانی آن برای تخصیص این یارانه به بخش تولید و شکوفایی کشور. اما آیا شما از اصراف 7 میلیاردی تعویض دکراسیون و ساخت جکوزی و سونا و استخر در دفتر ریاست جمهوری انصراف می دهید؟

گفتم از یارانه انصراف بدهم برای آنکه شاید پول آن در راه ساخت بیمارستانی خرج شود. اما چرا خرج بیمارستانی کنیم که راه درمان را خودمان در آن بسته ایم؟ آخر بیش از 50 بیماری توسط غنی سازی 20 درصد معالجه و درمان می شود.

می خواهم از یارانه انصراف بدهم تا بخش اقتصاد و ساخت نیروگاه ها و کارخانه ها روند رو به رشد بگیرد اما این نیروگاه ها و کارخانه ها برای فعالیت نیاز به سوخت دارند که این سوخت در سال های نه چندان دور تمام خواهد شد و برای بقا نیاز به انرژی هسته ای دارند.

ادامه مطلب

******************************************************

 

*یارانه نگیرها! +کاریکاتور

 

وبلاگ"به سوی اقتصاد اسلامی"نوشت:

بدون شرح. . .

ادامه مطلب

********************************************************

احترام به پاسپورت ایرانی پیشکش؛ فکری به حال معاون سیاسی دفتر خودتان بکنید

 

وبلاگ"دست نوشته های یک دانشجو"نوشت:

حسن روحانی قبل از انتخابات می گفت می خواهم احترام را به پاسپورت ایرانی بازگردانم اما امروز کار به جایی رسیده که حمید ابوطالبی معاون سیاسی دفتر رییس جمهور ایران که تا پیش از این بارها به آمریکا رفته است، توسط سنای این کشور به خاک آمریکا ممنوع الورود شده است.

ادامه مطلب

*******************************************************

*چرا اینقدر خودخواه شده ایم؟

 

 

توزیع سبد کالا

وبلاگ"به کجا چنین..."نوشت:

اگر محیط زیست به راحتی توسط عده ای بی مسئولیت تخریب می شود، اگر بناهای تاریخی و باستانی به سادگی آسیب می بیند، اگر بالاترین نرخ مصرف انرژی را در دنیا داریم، اگر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نمی کنیم، اگر برای انصراف از دریافت یارانه دولت باید به التماس بیافتد، اگر برای سبد کالا به هموطنمان هم رحم نمی کنیم، اگر بیش از ۱۲ میلیون پرونده چک برگشتی داریم و کلاهبرداری رسم زمانه شده است، اگر راه را برای عبور آمبولانس یا آتش نشانی باز نمی کنیم، اگر اموال عمومی را تخریب می کنیم و به راحتی زباله هامان را در خیابان می ریزیم، اگر تضییع حقوق دیگران را زرنگی می دانیم و هزاران اگر دیگر، همه به این دلیل است که حس مشارکت اجتماعی نداریم.

ادامه مطلب

******************************************************

 

http://dana.ir/82420
ارسال نظر
نظرات
علی
1393/01/24 - 15:01
پاسخ
هاشمی در سال 84 گفت ماهانه 1/5 سکه بهار آزادی میدهم ساعت 22 و30 دقيقه چهارشنبه اول تير ماه 1384 هاشمی رفسنجانی در مصاحبه ای تلویزیونی از پرداخت 150 هزار تومان، به عنوان مستمري بيكاري براي هر يك از 3 ميليون بيكار كشور خبر داد و پرداخت 70 هزار تومان مستمري به زنان سرپرست خانوار و پرداخت 10 ميليون تومان سهام به هر يك از 14 ميليون خانوار ايراني و پرداخت شهريه ي كل دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي برقراري نظام جامع تأمين اجتماعي براي پوشش همه ی اقشار جامعه اصلاح قانون قراردادهاي موقت كار و رفع دغدغه هاي كارگران و ... هاشمي قبل از بيان اين برنامه ها با اعتماد به نفس خاصي به دوربين نگاه كرد و از همه ی مردم خواست يا اين برنامه را ضبط كنند و يا از حرف هايش يادداشت بردارند تا بعداً از او مطالبه كنند http://alef.ir/vdcgwq9q.ak9qq4prra.html?11113 در سال 84 قيمت هر اونس طلا در بازارهاي جهاني 438 دلار بود یک گرم طلای 18 عیار 9 هزار و 500 تومان و سکه 97 هزار تومان بود http://farsnews.com/newstext.php?nn=8404010347
rateup 4
ratedown 1
اپارک داخلی