شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 23:45 منتشر شده در مورخ: 1395/05/06 شناسه خبر: 830575
معاون وزیر کشور از آغاز فعالیت‌های انتخابات ریاست جمهوری از نیمه دوم امسال خبر داد و گفت: دستمزد هیئت‌های اجرایی انتخابات هفته آینده پرداخت می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از ایسنا،  جواد ناصریان در نشست معاونان هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع و مدیران‌کل امور اداری و مالی استانداری‌های کشور در استان همدان، اظهار کرد: از آنجا که بخش عمده بودجه کشور بر درآمدهای نفتی متمرکز است، کاهش این درآمدها در مجموعه اعتبارات دستگاه‎ها اثرگذار است.


وی تصریح کرد: وضعیت بودجه در بخش انتخابات نیز دارای مشکلاتی بود اما وعده‌هایی که قبل از برگزاری انتخابات داده بودیم تا حدودی محقق شد.

ناصریان با  اشاره به پیگیری تحقق دستمزد مجریان برگزاری انتخابات ظرف دوماه تشریح کرد: این اتفاق برای نخستین‌بار در کشور رخ داد و ما در انتخابات سال گذشته تلاش کردیم شرایطی مهیا شود تا منابع مورد نیاز به نحو مطلوب توزیع شود.

وی با بیان اینکه پیشتر گفته شده بود تلاش می‌کنیم مشخصات مجریان انتخابات را دریافت کرده و منابع را به حساب خود آنها واریز کنیم، تبیین کرد: حین کار و در مسیر کار مشکلاتی ایجاد شد و حساب‎ها مشکلاتی داشتند که مجبور به هماهنگی‌های چند باره با استانداری‌ها شدیم.

ناصریان با اشاره به اینکه دستمزد هیئت‌های اجرایی هنوز پرداخت نشده است، بیان کرد: دستمزد هیئت‌های اجرایی هفته آینده تأدیه می‌شود و تلاش می‌کنیم دستمزد هیئت بازرسی بعد از اینکه بخش دوم اعتبارات از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی دریافت شد، پرداخت شود.

وی خاطر نشان کرد: اختلافاتی بین ما و سازمان مدیریت برای تأمین منابع وجود دارد که در تلاش هستیم در نخستین فرصت، مشکل حل شود و تخصیص اعتبارات را دریافت کنیم.

وی ادامه داد: منشأ اختلاف، تصوراتی بود که به‌نظر می‌رساند شاید تعداد بیشتری از استان‌ها به مرحله دوم بروند و منابع بیشتری پیش‌بینی شده بود که تلاش خواهیم کرد طی هماهنگی با خزانه منابع موردنظر اخذ شوند.

معاون وزیر کشور با اشاره به برگزاری انتخابات سال آینده بیان کرد: برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده تمهیداتی اتخاذ شده که از نیمه دوم امسال فعالیت‌ها آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه سعی می‌کنیم در مرحله پیش‎بینی اعتبار منابع مکفی را پیش‌بینی کنیم، ادامه داد: هنوز موفق به دریافت بخشی از منابع تخصیص یافته سال 96 از سازمان مدیریت نشده‌ایم تا قرارداد اقلام مورد نیاز پیش از سال بسته شود.  

ناصریان عنوان کرد: در وعده‎های قبل از انتخابات فقط بخش خودرو را در بعضی از استان‌ها نتوانستیم آن‌گونه که انتظار بود تأمین کنیم اما با اقدامات انجام شده خودروهای گران‌قیمت استانداری‌ها را جمع‌آوری کرده و به مزایده گذاشته و فروخته‎ایم که در یک ماه آینده به خودروهای سبک‌تر تبدیل کرده و در اختیار استانداری‌ها قرار می‎گیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه در مورد کسری بودجه انتخابات مکاتبات مختلفی داشتند، افزود: قبل از برگزاری انتخابات خواهش از استانداران، فرمانداران، بخشداران و ... این بود که تعهد مازاد بر اعتبار ندهید.

ناصریان در ادامه با اشاره در پیش‌رو بودن هفته دولت ادامه داد: مسئولان باید تلاش کنند تا زمان برگزاری هفته دولت اقداماتی که در همه استانداری‎های کشور انجام شده را احصا کنند و در اختیار استانداران قرار دهند.

وی با بیان اینکه اقدامات انجام شده از حاصل نتایج برجام و اقدامات انجام شده در استانداری‎ها احصا شود، افزود: در ادامه احصاء اقدامات انجام شده در استانداری‎ها وزارت کشور جلسه مشترک استانداران و هیئت وزیران را اواخر مردادماه نشست را خواهیم داشت که در آنجا گزارشی ارائه می‌شود.

معاون وزیر کشور در ادامه در مورد اقدامات انجام شده در سه سال گذشته در بحث ساختارهای استانداری‎ها و فرمانداری‎ها بیان کرد: ساختار استانداری‎ها در سال 93 پس از احیای سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی به نوعی تحت تاثیر قرار گرفت و با نشست‌های متعددی که داشتیم، مجبور شدیم ساختار را تغییر دهیم و بخشی از وظایف حوزه معاونت برنامه‎ریزی استانداری‎ها جدا و به سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی اضافه شد.

وی با بیان اینکه تلاش بود ساختار کمترین آسیب را ببیند، گفت: در ساختار جدید معاون برنامه‎ریزی حذف شده و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه ایجاد شد و با توجه به اینکه معاونان کاهش پیدا می‌کرد، مجبور بودیم که ادارات‌کل را هم مقداری تقلیل دهیم.

انتهای پیام/ن

http://dana.ir/830575
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی