شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 21:31 منتشر شده در مورخ: 1395/05/27 شناسه خبر: 859898
سخنگوی شورای نگهبان یکی از علل عدم برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی را تاکنون آماده نبودن زیرساخت‌ها دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عباسعلی کدخدایی در برنامه رویداد رادیو گفت‌وگو در پاسخ به این سؤال که آیا انتخابات سال 96 به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد یا خیر، اظهار داشت: شورای نگهبان معتقد است انتخابات باید الکترونیکی برگزار شود ولی هنوز امکان اظهارنظر وجود ندارد.


وی افزود: بحث دقت و سرعت 2 مسئله مهمی است که در انتخابات الکترونیکی می‌توان اجمالاً انجام داد و البته مزایای زیاد دیگری را نیز مطرح می‌کنند.

وی افزایش سرعت عمل در رأی‌گیری در حوزه‌های انتخابیه متعدد را از مزایای این روش خواند و تصریح کرد: زیرساخت‌ها این امکان را به ما می‌دهد تا ارتباطی سریع و دقیق داشته باشیم و یک بخش که منجر شده تاکنون این روش عملیاتی نشود، آماده نبودن زیرساخت‌هاست.

سخنگوی شورای نگهبان بر همین اساس یادآور شد: همچنین بحث امنیت در انتخابات باید لحاظ شود و لازم است استانداردهای قابل قبولی تهیه شود تا انتخابات قابل قبولی را در برداشته داشته باشد تا شورای نگهبان وظیفه حفاظت از آرای مردم را به خوبی انجام دهد.

وی با بیان اینکه هم‌اینک نواقص در حال برطرف شدن است، خاطرنشان کرد: به محض اینکه کارشناسی‌ها اعلام شود، موضوع در صحن شورای نگهبان مطرح و تصمیم اعلام می‌شود.
انتهای پیام/ن
http://dana.ir/859898
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی