شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 18:54 منتشر شده در مورخ: 1395/07/26 شناسه خبر: 924564
رئیس پارک علم و فناوری قم:
قم با 47 شرکت دانش بنیان، در رتبه 13 کشور قرار دارد
رییس پارک علم و فناوری استان گفت: قم با داشتن 47 شرکت دانش بنیان از این حیث در رتبه سیزدهم کشوری قرار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سایت خبری زنان قم، سید حسین اخوان علوی ، ظهر امروز طی سخنانی در جلسه فرماندهی اقتصاد مقاومتی که در سالن امام جواد (ع) استانداری قم برگزارشد، ابراز داشت: پارک علم و فناوری استان قم در سال 91 تأسیس شد، شرکت‌های تحت پوشش آن نسبت به سال 94، 22 درصد رشد داشته که رشد بسیار خوبی است.

وی با بیان اینکه 47 شرکت دانش بنیان در استان قم وجود دارد، افزود: 23 شرکت تحت پوشش پارک علم و فناوری در حال فعالیت هستند و استان قم در حال حاضر با 47 شرکت در رتبه 13 کشور قرار دارد.
رئیس پارک علم و فناوری قم همچنین گفت: ایجاد مرکز رشد علوم و معارف اسلامی مورد تاکید است که تلاش می‌کنیم این مرکز را با همکاری پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و پیگیری وزارت علوم راه اندازی کنیم.
وی با بیان اینکه افزایش شرکت‌های دانش بنیان مورد تاکید است، گفت: با اقدامات صورت گرفته جایگاه استان قم در این زمینه از رتبه 17 به 13 رسیده که این مهم با همکاری سازمان صنعت معدن و تجارت و اتاق بازرگانی صنایع قم و همچنین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم محقق شده است.
اخوان یادآور شد: 258 نفر در شرکت‌های دانش بنیان با تحصیلات دانشگاهی و 23 نفر در مراکز رشد تابعه پارک علم و فناوری در حال فعالیت هستند.

وی در خاتمه اظهار داشت: منابعی که در اختیار شرکت‌های دانش بنیان قرار می‌گیرد توسط معاونت علمی ریاست جمهوری تأمین می‌شود که شرکت‌های دانش بنیان از طریق صندوق نوآوری از آن بهره مند می‌شوند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/924564
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0348 sec