شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استانها
ساعت: 08:34 منتشر شده در مورخ: 1393/03/20 شناسه خبر: 98229
در گفتگو با مسئولان آکادمی فوتبال تراکتورسازی تبریز؛
گزارشی از آکادمی فوتبال باشگاه تراکتورسازی تبریز
سرویس ورزشی آناج با حضور در آکادمی فوتبال باشگاه تراکتورسازی به گفتگو با مسئولان این آکادمی پرداخت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا به نقل از آناج , این روزها بحث نقل و انتقالات فوتبال داغ داغ است. بمب های بازار نقل و انتقالات یکی پس از دیگری در حال منفجر شدن هستند.خرید یک بازیکن برای باشگاهی دل هزاران هوادار را شاد می کند و جدایی یک بازیکن از تیمی موجب دلخوری هواداران می شود.حال در این آشفته بازار نقل و انتقالات فوتبال به آکادمی فوتبال تراکتور سازی تبریز سری زدیم.جایی که نه حاشیه دارد و نه بحث روز محافل ورزشی است.

وارد آکادمی که شدیم جوی بسیار گرم و صمیمی در کنار نظم و انضباط خاص یک آکادمی را مشاهده کردیم.هر کس در سمت خود مشغول اجرای کاری بود و کم کم محیای شروع کلاس های فوتبال برای ترم تابستان می شدند.

سراغ صادق پور حسین مسئول آکادمی فوتبال تراکتور سازی رفتیم و پای صحبت هایش نشستیم.
 

فلسفه کاری آکادمی فوتبال تراکتور سازی مسائل فرهنگی و اخلاق مداری است
 
پور حسین در ابتدای سخنانش اولویت های آکادمی فوتبال تراکتور سازی را برشمرد گفت: اولویت اول ما توسعه فوتبال جوانان ، آماده سازی زیر ساخت ها ، جذب مربیان کارآمد و دانش افزایی مربیان است.
 وی ادامه داد: فلسفه کاری ما در آکادمی بر مسائل اخلاقی و فرهنگی تاکید دارد و به این مساله نگاه ویژه ای داریم.
 
در هشت رده تیم های پایه فعالیت می کنیم

پور حسین اظهار داشت: خوشبختانه اولین مدرسه دائمی فوتبال کشور را در آکادمی فوتبال تراکتور سازی تاسیس کرده ایم.این مدرسه فوتبال با 300 نفر به فعالیت خود ادامه می دهد.

وی افزود: مدرسه فوتبال فصلی ما بالغ بر 500 نفر را شامل می شود.

مسئول آکادمی فوتبال تراکتور سازی عنوان داشت: در تمامی رده های پایه تیمداری می کنیم.در این تیم های پایه که تعدادشان به هشت تیم می رسد 200 بازیکن فعالیت دارند.

در مجموع نزدیک به هزار نفر در آکادمی فوتبال تراکتور سازی فعالیت می کنند که هدف ما در سال آینده رساندن این تعداد به دو برابر تعداد کنونی است.

برنامه ریزی 10 ساله داریم ولی از اهداف کوتاه مدت غافل نشده ایم


صادق پور حسین عنوان داشت: برای آکادمی فوتبال برنامه ریزی 10 ساله داریم.مثلا کودکان هشت ساله که بعد از ده سال هجده ساله خواهد شد را به یک بازیکن کامل تبدیل خواهیم کرد.وی افزود: در کنار این برنامه ریزی بلند مدت از اهداف کوتاه مدت نیز غافل نشده ایم.تیم های نوجوانان، جوانان و امید ما در لیگ های برتر رده های سنی خود با دیگر تیم های به رقابت می پردازند.
 
برای تیم های پایه سرمایه گذاری خوبی کرده ایم
 
پور حسین به خبرنگار آناج گفت: سرمایه گذاری بسیار خوبی در تیم های پایه کرده ایم.تیم های پایه ما برای شرکت در مسابقات مختلف به اکثر شهرهای ایران سفر می کنند و در خور شان نام تراکتور سازی برای آنها هزینه می شود.متاسفانه برای رسیدن یک بازیکن از آکادمی تراکتور سازی به تیم بزرگسالان با یک خلا مواجه هستیم.نمیتوانیم به نحو احسن از بازیکنان خوب خودمان استفاده کنیم.در اندیشه پر کردن این خلا هستیم.در مدارس فوتبالمان آخرین و بروز ترین مدل تیم های پایه اروپایی را پیاده می کنیم.از حدود یک ماه قبل شروع به ثبت نام کلاسهای تابستان کرده ایم . در تابستان امسال 14 کلاس جداگانه برای رده های سنی مختلف برگزار می کنیم.وی افزود : همچنین برای اولین بار یک کلاس اختصاصی دروازه بانی را در تابستان برای علاقه مندان به این پست فوتبال برگزار خواهیم کرد.
 
ثبت نام برای کلاس های فوتبال در ده دقیقه انجام می پذیرد
 
وی در مورد نحوه ثبت نام برای کلاسهای ترم تابستان آکادمی فوتبال تراکتور سازی گفت: افراد علاقه مند می توانند از طریق سایت باشگاه و یا مراجعه حضوری ثبت نام کنند.بعد از تکمیل فرم های ثبت نام ،وسایل ورزشی به ثبت نام کنندگان تحویل داده می شود.بعد از مشخص کردن مسیر سرویس ،مربی و زمان کلاس مراحل ثبت نام تمام می شود.کلیه این مراحل ظرف مدت ده دقیقه انجام می پذیرد.باشگاه تراکتور سازی برای افرادی که تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند تخفیفات ویژه ای می دهد.علاوه بر در اختیار گذاشتن امکانات ورزشی سعی داریم کمک هزینه تحصیل آنان را نیز تامین کنیم.
 
بحث زوم روی تک چهره ها یک کار تبلیغاتی است

وی در مورد مسی اردبیلی که با پرسپولیس قرارداد بسته بود گفت: اهداف آکادمی ما بلند مدت است.در حال حاضر 30 بازیکن مستعد داریم که در آینده ای نه چندان دور فوتبال اذربایجان و ایران را تحت پوشش قرار می دهند.بدون شک از خردسالی رسانه ای کردن این چهره ها به ضرر خودشان تمام می شود.
 
بخاطر مبارزه با دلالی بصورت رایگان تست گیری میکنیم
 
پور حسین اظهار داشت: از 24 تا 30 خرداد اعلام کرده ایم که بصورت رایگان از کلیه نقاط کشور در تبریز تست میگیریم.گروه مربیان ما ناظر این تست گیری خواهند بود.این تست گیری در رده های سنی مختلف صورت می پذیرد.شک نداشته باشید که در تیم های ما هیچ حقی ضایع نمی شود. 

پور حسین پوشه ای را باز می کند و نامه هایی نشان ما میدهد.زیر این نامه ها را از نماینده مجلس و شورای شهر گرفته تا مدیر عامل باشگاه امضا کرده اند.(اسامی امضا کنندگان این نامه ها را به یادگار نزد خود نگه می داریم).این ها معرفی نامه های بازیکنان برای باشگاه هست.یقین داشته باشید اگر کسی در حد تیم های تراکتور سازی نباشد با سفارش نمی تواند به عضویت این تیم ها در آید.
 
تعامل خوب آکادمی تراکتور سازی با دیگر مدارس فوتبال تبریز
 
صادق پورحسین دارنده مدرک مربیگری A آسیا گفت: تعامل بسیار خوبی با باشگاه گسترش فولاد تبریز داریم و به نحو احسن با دیگر مدارس فوتبال تبریز در ارتباط هستیم.ما در کلاس های فوتبال خود علاوه بر فوتبال از اساتید حوزه و دانشگاه نیز دعوت می کنیم تا  مسائل اجتماعی بازیکنانمان  را هم فراموش نکنیم.
 
جایگاه تراکتور سازی قدرت ریسک مربیان برای استفاده از بازیکنان جوان را کم می کند
 
پور حسین اظهار داشت: جایگاه خوب تیم فوتبال بزرگسالان تراکتورسازی در جدول قدرت ریسک مربیان برای استفاده از بازیکنان جوان را کم میکند.وی ادامه داد: ابراهیم عابد نژاد،سعید آقایی، سامان نریمان جهان و پیمان بابایی از بازیکنان آکادمی فوتبال تراکتور سازی هستند که هم اکنون در تیم بزرگسالان حضور دارند.وی افزود: در تیم فولاد خوزستان کنونی که میگویند بازیکنان بومی در ان حضور دارند باید بگویم که در ترکیب فولاد سه بازیکن اهوازی حضور داشت و مابقی که ادعای بومی بودن دارند در تیم های پایه و آکادمی باشگاه فولاد حضور داشتند.در فوتبال حرفه ای ما باید در آکادمی های فوتبال علاوه بر استفاده از بازیکنان بومی از بازیکنان غیر بومی هم استفاده کنیم تا در آینده پشتوانه خوبی برای تیم بزرگسالان داشته باشیم.وی عنوان داشت: در سال گذشته حدود 800میلیون تومان برای تیم های پایه هزینه کرده ایم که معادل قرارداد یک بازیکن بزرگسالان است و یقین دارم که در آینده سودی چند برابر عاید باشگاه خواهد شد.

وی در خاتمه بیان کرد: همکاری و یکدلی کل مجموعه و حمایت های مدیر عامل و مربیان آکادمی باعث تا بتوانیم بهترین آکادم فوتبال کشور در سال 92 لقب گیریم.همچنین تعامل و حمایت دیگر مسئولین نیز در عملکرد خوب ما نقش بسزایی داشت.

لازم به ذکر است: از سال 89 با حمایت های مدیر عامل باشگاه آکادمی فوتبال تراکتور سازی تشکیل شد.از سال 91 بخاطر حضور تراکتور در اسیا باید آکادمی این باشگاه بطور رسمی به فعالیت خود ادامه می داد.اجرای cpm آکادمی فوتبال ایران طبق زمانبندی و تاسیس آکادمی از اهداف باشگاه بوده که خوشبختانه به ان دست یافته است.در ایران تا کنون پنج باشگاه تراکتورسازی تبریز،سپاهان و ذوب آهن اصفهان، فولاد خوزستان و مس کرمان مجوز تاسیس آکادمی فوتبال را دریافت کرده اند.


بعد از شنیدن صحبت های صادق پور حسین پای صحبت های مجید سوزنده سرپرست تیم امید تراکتور سازی نشستیم.


وی که از پیشکسوتان فوتبال تبریز است صحبت های جالبی برای گفتن داشت.

سوزنده گفت: در زمان بازیکنی ما در ترکیب تیممان از یازده بازیکن چهار بازیکن غیر بومی حضور داشت.در قدیم در خیابان راه آهن یک خوابگاه داشتیم که هم بازیکنان بومی و هم غیر بومی در آن خوابگاه می ماندیم.روزی هشت ساعت تمرین می کردیم و وقتی به خوابگاه می رسیدیم نای صحبت کردن هم نداشتیم.متاسفانه امروز بازیکنان پول میلیاردی می گیرند ولی باشگاه ها کنترلی بر رفتار آنان در بیرون از میادین ورزشی ندارند.امیدوارم بتوانیم با همکاری اکادمی فوتبال تراکتور سازی بازیکنانی در خور شان این تیم به فوتبال ایران تحویل دهیم.

در ادامه امیر یوسفی مربی دروازه بانان تیم های پایه تراکتور سازی به خبرنگار آناج گفت: آکادمی تراکتور سازی تبریز جزو سه آکادمی برتر فوتبال ایران است.من خودم در دو دوره مربیگری دروازه بانی AFC حضور داشتم و در لیگ گذشته در ترکیب کادر فنی تیم بزرگسالان نیز بودم
.

خوشبختانه دروازه بانان ما در تیم های پایه بهترین عملکرد  را داشته اند.امیدوارم در کلاس اختصاصی دروازه بانی هم بتوانیم استعداد های خوبی را کشف کنیم.

در خاتمه ناصر ساعی یکی از رکورد داران بازی در تیم تراکتورسازی که اکنون جزو مربیان تیم های پایه باشگاه است به اناج گفت: تاسیس یک اکادمی با این کیفیت برای باشگاه یک افتخار است.حضور صادق پور حسین در راس اکادمی تراکتور سازی یک پوئن مثبت برای این آکادمی است.خوشحالم که در هر تیم پایه از این باشگاه فعالیت اشته ام عملکرد قابل دفاعی ازز خود به جا گذاشته ام.
وی در مورد حضور رسول خطیبی در تیم بزرگسالان تراکتور به عنوان سرمربی گفت: تعصب رسول به این تیم مثال زدنی است.خطیبی مربی دست و پا بسته ای نیست و باید از وی حمایت شود تا بتواند نتایج خوبی برای تیم تراکتور سازی کسب کند.

 

http://dana.ir/98229
ارسال نظر
نظرات