گروه: استان ها |استان آذربایجان شرقی|سراب
رییس اداره راهداری شهرستان سراب:

موتور سواران آسیب پذیرترین کاربران جاده ها

جبارزاده رییس اداره راهداری شهرستان سراب عصر امروز از اجرای اولین برنامه آموزشی جهت ارتقای ایمنی موتورسواران 5 روستای هدف شهرستان سراب خبر داد.
در گفت‌وگو با قاضی نمونه کشوری مطرح شد:

احقاق حقوق مردم دغدغه دستگاه قضاست/ آموزه های معصومین علیهم السلام بهترین چراغ هدایت برای قضات هست

جلال بصیری قاضی رییس شعبه دوم عمومی حقوقی شهرستان سراب از سوی رئیس قوه قضائیه به عنوان قاضی نمونه کشوری معرفی و مورد تقدیر قرار گرفت.
مدیر کل ثبت و احوال استان آذربایجان شرقی:

عدم برنامه ریزی نیروی استراتژیک جوان کشور را به تهدید تبدل کرده است/ آمار طلاق در کشور بحرانی است

مدیر کل ثبت و احوال استان آذربایجانشرقی مشکل بیکاری امروز را ناشی از عدم برنامه ریزی در سالهای گذشته عنوان و ابراز داشت: نیروی پویا و جوان در هرجامعه یک مزیت استراتژیکی محسوب می شود که از ارکان پیشرفت جامعه هست ولی عدم برنامه ریزی اکنون این نیروی کار را به یک تهدید چدی برای کشورمان تبدیل کرده است.
گذری به یکی از روستاهای محروم سراب/

قوشچی روستایی فراموش شده در دل بزقوش

قوشچی یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان ابرغان بخش مرکزی شهرستان سراب واقع شده‌ و متاسفانه عدم توجه به زیرساخت های این روستا موجب محرومیت در روستا شده است.
با نظر مساعد شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور/

حکم امام جمعه سراب به مدت سه سال دیگر تمدید شد

شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور حکم امامت جمعه حجت الاسلام علی اکبر اکرمی را به مدت سه سال دیگر تمدید کرد.
فرماندار سراب تاکید کرد:

لزوم اشرافیت مدیران به قوانین جدید حوزه کسب و کار

فرماندار سراب بر لزوم آگاهی مدیران از دو قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار و اشرافیت به مواد و تبصره های این قانون و آشنایی با الزامات قانون رفع موانع تولیدی رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی بانکی کشور برای بهبود کسب و کار و اشتغال تاکید کرد.
در کارگروه توسعه اشتغال در شهرستان سراب مطرح شد:

واحدهای تولیدی سراب تعطیل و یا با حداقل ظرفیت کار می کنند/ رباهای بانکی کمر تولید را شکسته و چرخ کارخانه ها را از کار انداخته است

عصر امروز جلسه کارگروه ستاد تسهیل سرمایه گذاری و موانع تولید اشتغال در شهرستان سراب با حضور مشترک تولیدکنندگان ,استاندار آذربایجانشرقی, مدیران ,نماینده سراب, فرماندار و مسئولین شهرستان سراب برگزار شد و مسئولین شهرستان از بی توجهی به واحدهای تولیدی گلایه کردند.
رییس اداره ثبت و احوال مهربان خبر داد:

یک سوم بانوان مهربانی در سال جاری در سنین زیر ۱۵ سال ازدواج کرده اند/ نسبت مستقیم آمار طلاق با تحصیلات و سن ازدواج در مهربان

رییس اداره ثبت و احوال شهر مهربان با اشاره به کاهش درصد ازدواج در 9 ماهه اول سال 96 نسبت به مدت مشابه در سال 95 اظهار داشت: تعداد ازدواج ثبت شده در 9 ماهه اول سال 96 با مجموع 347 مورد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 37 مورد کاهش داشته است.
رییس اداره ثبت احوال شهرستان سراب مطرح کرد:

کاهش موالید و ازدواج و افزایش طلاق در شهرستان یک خطرجدی است/ کاهش ۲۸ درصدی ازدواج در مقابل افزایش ۱۵ درصدی طلاق در سراب

رییس اداره ثبت و احوال شهرستان سراب با ابرازتاسف از کاهش ازدواج و افزایش طلاق در شهرستان خاطرنشان کرد: در 9 ماهه اول سال 95 به تعداد 1082 مورد ازدواج ثبت شده بود که متاسفانه امسال در 9 ماهه اول سال این امار با کاهش 304 فقره ای به 778 فقره رسیده است و در مقابل آن طلاق از 112 فقره به 132مورد رسیده و زنگ خطری جدی برای شهرستان هست.
کشاورزی، آب، روستا و جای خالی صدها مشکل در بودجه ۹۷

کوه نشینان فراموش شده ترین مردمان عصر ارتباطات!

لایحه بودجه 97 به مجلس ارائه شده است و نقد ها به گوشه گوشه آن از قیمت بنزین تا عوارض خروج از کشور و از حقوق کارمندان تا بودجه موسسات متعدد عمومی با حرارت هرچه تمام تر در فضای مجازی و نشریات کشور زبانه می کشد؛ ولی کسی ندای این مردمان تکیه زده بر بزقوش را پژواک نمی کند.
معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف استان آذربایجان شرقی مطرح کرد:

آزادی ۲۶ نفر زندانی با جرایم مالی در سراب با تلاش شورای حل اختلاف

معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف استان آذربایجان شرقی از آزادی ۲۶ نفر زندانی در سه ماهه سوم سال ۹۶ با تلاش شوراهای حل اختلاف اسلامی شهرستان سراب خبر داد.

ظرفیت بالقوه گردشگری سراب فرصتی برای تبریز 2018

انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال 2018 ظرفیتی بالقوه برای کشور و بخصوص استان آذربایجانشرقی و شهرستانهای استان هست ولی متاسفانه علی رغم وجود ظرفیت های گردشگری در شهرستان در تبلیغات تبریز 2018 از جانب مدیران استان این مهم در نظر گرفته نشده است.
نماینده مردم سراب در مجلس:

افزایش سرطان در آذربایجان شرقی نگران کننده هست/ بیمارستان تامین اجتماعی سراب دو شیفته می شود

یوسف داوودی شیوع و رشد سرطان به خصوص سرطان های گوارشی در استان آذربایجان شرقی را نگران کننده عنوان و خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت باید نسبت به شیوع این بیماری تحقیق و از درمان های جایگزین و پیشرفته به جای شیمی درمانی استفاده کند.
فرمانده سپاه ناحیه سراب :

عناصر ضد انقلاب و معاندین عامل اصلی اغتشاشات و حوادث اخیر هستند

فرمانده سپاه ناحیه سراب با بیان اینکه عناصر ضد انقلاب و معاندین عامل اصلی اغتشاشات و حوادث اخیر هستند گفت: دشمنان شرایط و وضعیتی ایجاد کردند که شعارهای مردم در زمینه بحث گرانی و معیشت را به سمت شعارهای ساختارشکنانه کشاندند و به نوعی از این محمل و بستر بر علیه نظام جمهوری اسلامی سوء استفاده کردند.
فرماندار شهرستان سراب :

اغتشاشات اخیر ریشه در شکست نظام سلطه در منطقه دارد/ در مقطع کنونی هر اقدام تفرقه افکنانه خیانت به نظام اسلامی است

فرماندار سراب با بیان اینکه برخی به دنبال علت ها و تحلیل تحرکات اخیر در کشور هسند خاطرنشان کرد: ما بعد از شکست نظام سلطه در عرصه جبهه مقاومت که به دست تکفیری ها و عناصر نظام سلطه و ایادی منطقه ای انجام می شد منتظر تحرکات دشمن شکست خورده بودیم.
Page Generated in 0/7497 sec