گروه: استان ها |استان خراسان جنوبی
ضربه‌ی قاچاقچیان گازوئیل به دیگر رانندگان/ استفاده از کارت غیر باعث مسدودشدن آن می‌شود/ موضوع کمبود گازوئیل توسط شرکت نفت رد شد
حمایت از کالای داخل استان نیازمند همت مردم و مسئولان/ سیاست‌ها و تدبیرهای نادرست دولت عامل کاهش تولید/ حمایت‌هایی که در حد حرف است
خسارت طوفان در خراسان جنوبی به بیش از ۳۰ میلیارد ریال رسید/ خدمات رسانی ۳۸ تیم امدادی
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی:

آموزش و پرورش به طور جدی به قرآن عمل کند/ رسیدن به عمق قرآن هدف اصلی برگزاری مسابقات قرآنی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه در آموزش و پرورش باید به طور جدی به این کتاب عظیم عمل شود، گفت: نسل جوان آماده پذیرش علوم قرآنی است و در شرایط کنونی که فضای مجازی پر از مسائل فاقد ارزش دینی است اگر از معنویات و قرآن در فضای مجازی استفاده نکنیم وقت جوان بیهوده می‌گذرد.

ضربه‌ی قاچاقچیان گازوئیل به دیگر رانندگان/ استفاده از کارت غیر باعث مسدودشدن آن می‌شود/ موضوع کمبود گازوئیل توسط شرکت نفت رد شد

یکی از رانندگان موضوع کمبود گازوئیل در جایگاه‌های عرضه سوخت را مطرح و دلیل آن را قاچاق گازوئیل عنوان کرد اما شرکت نفت، کمبود گازوئیل را رد و اعلام کرد بر باک خودروهای دیزلی، نظارت دارد.
امام جمعه اسدیه:

دولت نقشه راه اقتصاد را تهیه و به آن جامه عمل بپوشاند/ لزوم برخورد مقتدرانه دولت با مفسدان اقتصادی

امام جمعه اسدیه با اشاره به اینکه یک کالایی یک روز هست، یک روز نیست و یک روز بالا می رود، یک روز پایین می‌آید ویک هرج و مرجی در اقتصاد وجود دارد، گفت: دولت وظیفه دارد نقشه راه اقتصاد را تهیه کند و به آن جامه عمل بپوشاند.
کارشناس مسائل سیاسی:

بهم ریختگی اقتصادی کشور نتیجه‌ی عدم وجود نقشه راه صحیح است/ لزوم ورود قوه قضائیه برای مبارزه با رانت

کارشناس مسائل سیاسی گفت: باتوجه به بهم ریختگی فضا و مسائل اقتصای که در کشور ما به وجود آمده است این سرگردانی در کشور کاملا مشهود است و این خود نشان دهنده آن است که ما فاقد یک نقشه راه هستیم.
در بازدید از شهرک صنعتی بیرجند مطرح شد؛

حمایت از کالای داخل استان نیازمند همت مردم و مسئولان/ سیاست‌ها و تدبیرهای نادرست دولت عامل کاهش تولید/ حمایت‌هایی که در حد حرف است

در بازدید از چهار واحد تولیدی در شهرک صنعتی بیرجند، بر حمایت و خریداری محصولات تولیدی استان توسط مردم و مسئولان تأکید شد.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی:

خسارت طوفان در خراسان جنوبی به بیش از ۳۰ میلیارد ریال رسید/ خدمات رسانی ۳۸ تیم امدادی

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: از اوایل تیرماه همه شهرستانهای خراسان جنوبی با طوفان و وزش باد شدید و گرد وخاک رو به رو بوده اند که در برخی از شهرستان‌ها نیز شاهد خساراتی بوده ایم که این خسارت به بیش از 30 میلیارد ریال رسیده است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس:

بارورسازی ابرها طی چند نوبت در خراسان جنوبی انجام شده است/دولت بودجه لازم برای این کار در نظر نگرفت

سید محمدباقر عبادی گفت: بارورسازی ابرها مربوط به دولت و وزارت نیرو است و اگر گاها عنوان می‌شود که در خراسان جنوبی بارورسازی ابرها دیر انجام شده است کوتاهی از طرف دولت و وزارت نیرو بوده است.
کارشناس مسائل سیاسی:

مسئولان دولت مرد روزهای سخت نیستند/ دیدار دولتی ها با رهبر انقلاب امید را به آنها برگرداند

کارشناس مسائل سیاسی گفت:تلاش مقام معظم رهبری در دیدار با هیئت دولت این بود که مقداری به دولت روحیه داده و شخصیت دولت را به آنها برگردانند بلکه آنها به نوعی امیدوار شوند و بتوانند مسئولیت های خود را بهتر انجام دهند.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی خبر داد؛

اجرای عمیلات بیولوژیک بیابان‌زدایی در بیش از ۱۷۰ هزار هکتار بیابان‌/ فرسایش بادی سالیانه بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال خسارت وارد می‌کند

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: عملیات بیولوژیک بیابان‌زدایی در بیش از ۱۷۴ هزار و ۷۷۳ هکتار از عرصه های بیابانی اجرا شده است.
نماینده ولی فقیه در سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی:

افتخار مادران شهدا به فرزندانشان سرمایه ملی است

نماینده ولی فقیه در سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی گفت:امروزه در کشور ما مادران شهدا برای تقدیم کردن فرزندانشان در راه نظام و انقلاب افتخار می‌کنند، این افتخار کردنها سرمایه ملی است که باید قدر دانست.
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی خبر داد؛

آغاز به کار کاروان شکوه ایستادگی در دهه کرامت/ این کاروان تا دهه فجر در تمام شهرستان‌های خراسان جنوبی حضور خواهند یافت

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: کاروان شکوه ایستادگی از روز یکشنبه مصادف با آغاز دهه کرامت کار خود را آغاز می‌کند و جشن در سایه کرامت در این روز بعد از نماز مغرب و عشا در زیرکوه شهر حاجی‌آباد برگزار خواهد شد

"ساعت سلامتی" برای بیماران دیابتی ارمغان مخترع محجبه بیرجندی

این مخترع نوجوان بیرجندی با اشاره به اینکه آرامش و آزادیم را مدیون چادر هستم، گفت: من وقتی به چادر فکر می‌کنم به یاد حضرت زهرا (س) می افتم چرا که رنگ مشکی چادر من را به یاد ایشان می اندازد.
مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی مطرح کرد

تلاش دشمن برای القای ناامیدی و ایجاد خطای محاسباتی در کشور/ به داشته‌ها و دستاوردهای جمهوری اسلامی باور داشته باشیم

مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با بیان این‌که راه شکست ملت ایران ایجاد خطای محاسباتی و خودتخریبی است گفت: در کنار بیان مشکلات، داشته‌های جمهوری اسلامی را بیان کنیم و با انرژی که از داشته‌هایمان به دست می‌آوریم، می‌توانیم با مشکلات مبارزه کنیم.
معاون امور مجلس، حقوقی و امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

نشاط در جامعه را از جنس حلال می‌خواهیم/ فعالیت‌های قرآنی در صدر برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دارد/ مأموریت، کنسرت نیست

معاون امور مجلس، حقوقی و امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این‌که ما نشاط در جامعه را از جنس حلال می‌خواهیم گفت: مأموریت، کنسرت نیست، بلکه تمام مسائل فرهنگی و هنری است.
نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

نسبت به بیانیه اتحادیه اروپا ذوق زده نشویم/ با کشورهای غربی تعامل کنیم،اعتماد نکنیم

نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت:در فضای مذاکرات و منافع جمهوری اسلامی ایران ما به هیچ کس به خصوص غربی ها نباید اعتماد کنیم؛باید مذاکره و تعامل داشته باشیم از ظرفیت هایی که وجود دارد حداکثر استفاده را به نفع کشور ایران ببریم اما در هیچ موضوعی نباید به آنها خوش بین بود و بر اساس خوش بینی با آنها تعامل کنیم.