چه تعداد «فکر» در سر شما وجود دارد؟!

میگویند ما فقط از ۱۰ درصد مغزمان استفاده میکنیم، اما این گفته افسانه‌ای است که تا حد زیادی برگرفته از داده‌های بسیار قدیمی حوزه علوم اعصاب است.


اوقات شرعی به افق تهران شنبه ۱۲ فروردین ماه ۱۴۰۲ اعلام شد

اوقات شرعی به افق تهران امروز شنبه ۱۲ فروردین ماه ۱۴۰۲ (روز دهم ماه مبارک رمضان) اعلام شد.


مسافران پیش از عزیمت به فرودگاه از وضعیت پروازها اطمینان یابند

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از مسافران درخواست کرد که با توجه به شرایط ناپایدار جوی و ورود سامانه‌های بارشی فعال به کشور، پیش از عزیمت به فرودگاه‌ از انجام پرواز خود اطمینان کسب کنند.


پرمسافرترین استان‌ها اعلام شد

دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور از افزایش حجم سفرها در نوروز در قیاس با سال گذشته، خبر داد و اسامی استان‌های پرمسافر، کم تصادف و بدون شکایت را اعلام کرد.


وقتی مردم از محدودیت سرعت در نوروز خبر ندارند

در حالی تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ در حال سپری است که طبق گفته مسئولان پلیس راه کشور ترددها، تصادفات و کشته‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایشی بوده و این در حالی است که اکثر مسافران نوروزی از طرح محدودیت …


مصرف مواد قندی‌ و‌ شیرین در وعده‌ افطار را کاهش دهید

روزه‌داران در وعده افطار باید ضمن پرهیز از پرخوری از غذاهای سبک و در عین حال پُرانرژی استفاده کنند.


ماجرای ادامه‌دار حقوق اسفند معلمان/ چه‌کسی عزل می‌شود؟

حقوق اسفند معلمان آخرین روز سال ۱۴۰۱ را پرحاشیه کرد. هم حقوق با تأخیر پرداخت شد و هم کامل پرداخت نشد.


"بساط‌گستران" پایتخت، شناسنامه‌دار می‌شوند

مدیرعامل شرکت حریم‌بان و شهربان شهرداری تهران، گفت: ساماندهی سد معبر یکی از کارهای مهمی است که به دنبال آن سایتی ایجاد می‌شود و در آن کسانی که در تهران بساط‌گستری می‌کنند، شناسنامه‌دار می‌شوند.


هشدار زرد نفوذ گرد و خاک عراقی به خوزستان

مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک هواشناسی خوزستان با صدور هشدار سطح زرد از نفوذ گرد و خاک عراقی به استان از اواخر امشب (۱۱ فروردین‌ماه) تا ظهر فردا (۱۲ فروردین‌ماه) خبر داد.


چرا خوردن خرما در ماه رمضان مفید است؟

اغلب متخصصین توصیه می‌کنند که هنگام نوشیدن چای، خرما را جایگزین قند یا شکر کنید، زیرا خرما دارای قند طبیعی است؛ این نوع قند به سرعت جذب می‌ شود و در نتیجه بر قند مصنوعی ارجحیت دارد.