تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای هر ایرانی

وزیر بهداشت با اشاره به طرح سلامت خانواده در کشور گفت: امیدواریم برای هر فرد ایرانی با کد ملی پرونده سلامت تشکیل می‌دهیم‌.


رشد صادرات دارو در نیمه اول امسال/ ۹۹ درصد از نیازهای دارویی کشور در داخل تأمین می‌شود

وزیر بهداشت، از رشد صادرات دارو در نیمه اول سال جاری خبر داد و گفت: قادر به تأمین ۹۹ درصد از نیازهای دارویی کشور در داخل هستیم.


ارتباط فشارخون بالا در ۱۸ سالگی و خطر حمله قلبی در میانسالی

به گفته محققان، نوجوانان و جوانان مبتلا به فشار خون بالا احتمال بیشتری برای ابتلا به حمله قلبی، سکته مغزی یا سایر رویدادهای قلبی عروقی در سنین بالاتر زندگی دارند.


جراحی کاهش وزن می تواند احتمال ابتلا به سرطان خون را کم کند

جراحی کاهش وزن می‌تواند فواید زیادی برای سلامتی داشته باشد، اما تحقیقات جدید یک مورد غیرمنتظره را نشان می‌دهد: انجام این جراحی با ۴۰ درصد کاهش خطر ابتلا به سرطان خون مرتبط است.


بادام یک مکمل عالی برای رژیم کاهش وزن است

تحقیقات جدید نشان می دهد که افزودن بادام به یک رژیم غذایی کم کالری می تواند به کاهش قند خون و فشار خون کمک کند و در عین حال در کاهش وزن نیز موثر باشد.


افراد مبتلا به پسوریازیس شدید در معرض خطر بیشتر بیماری قلبی هستند

محققان گزارش می دهند افراد مبتلا به پسوریازیس شدید بیشتر در معرض خطر بیماری قلبی هستند.


مکمل‌های زنجبیل ممکن است در درمان بیماری‌های خودایمنی مفید باشند

تحقیقات جدید نشان می دهد زنجبیل ممکن است به مدیریت التهاب در بیماری های خودایمنی کمک کند.


بیماری‌های ویروسی؛ طول مدت انتقال واگیری ویروس‌ها چقدر است؟

وقتی به ویروسی مبتلا می‌شوید اینکه تا چه مدت می‌توانید این عفونت واگیردار را به دیگران هم منتقل کنید بستگی به نوع ویروس دارد. معمولاً دوره واگیری پیش از اینکه شما احساس ناخوشی کنید یا علامتی بروز بدهید شروع می‌شود.


سیگار الکترونیکی احتمال ابتلا به آسم را در نوجوانان افزایش می دهد

تحقیقات جدید بر مضرات سیگارهای الکترونیکی تاکید می کند و نشان می دهد که استعمال این سیگارها خطر ابتلا به آسم را در نوجوانانی که هرگز سیگار نکشیده اند افزایش می دهد.


ضربه مغزی می تواند منجر به بروز مشکلات قلبی شود

در حالی که تأثیر عصبی یک آسیب مغزی تروماتیک مدت‌ها مورد مطالعه قرار گرفته است، تحقیقات جدید نشان می‌دهد که این نوع آسیب مغزی برای قلب نیز خطرناک است.