اخبار داغ

درباره تیم امید حرف ما همان حرف‌های قبلی است؛

هاشمی: با اختلافات به جایی نمی‌رسیم؛ درباره ژیمناستیک باید مواضع را تعدیل کنیم

هاشمی: با اختلافات به جایی نمی‌رسیم؛ درباره ژیمناستیک باید مواضع را تعدیل کنیم
دبیر کل کمیته ملی المپیک گفت: باید مواضع وزارت و کمیته و مسئولان فعلی و قبلی درباره فدراسیون ژیمناستیک تعدیل شود تا به یک نتیجه واحد برسیم.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سیدمناف هاشمی، دبیرکل کمیته ملی المپیک در پایان نشست هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز هیات اجرایی از پاکدل بابت ریاست آکادمی تقدیر شد و همچنین برخی مباحث درباره آکادمی مورد ارزیابی قرار گرفت. سیاست کمیته ملی المپیک این است که آکادمی ملی المپیک در آینده مختص ورزشکاران بشود و برای المپیکی‌ها و رشته‌هایی که در المپیک و پارالمپیک قرار است نتیجه بگیرند، بشود. شاید در این موضوع که بسته پیشنهادی و دستورالعملی 20 بند و 4 کتابچه  دارد، اختلاف نظر باشد، اما رای‌گیری می‌شود و اختلافات به حداقل می‌رسد.

وی در ادامه بیان داشت: آکادمی ملی المپیک باید در آینده بتواند نقش آکادمی را عملیاتی کند و به عنوان یک مرکز آموزشی علمی، مرکز روانشناسی و پزشکی و سنجش برای ورزشکاران باشد. همچنین خود آکادمی و سالن‌های آن در اختیار رشته‌های با اولویت المپیکی، آسیایی و رشته‌های بعد قرار گیرد. این سیاستی است که در گذشته نبوده و شاید در خود آکادمی بررسی کنید؛ افراد غیر ورزشی که از مکان‌های آکادمی بهره‌مند می‌شدند بیشتر از ورزشکاران بود. این مورد اعتراض جامعه ورزشی و خیلی از عزیزان بود. سیاست‌ها وقتی تغییر و رویکردها تغییر می‌کند مختصر اختلاف نظر است، اما این یکی از بحث‌های خیلی مهمی بود که امروز مطرح شد. رئیس جدید آکادمی گزارش خیلی خوبی از بسته پیشنهادی، تعرفه‌ها و نحوه ارائه و خدمات دهی ارائه کردند و به نظر می‌رسد بتوانیم این مراکز را در آینده برای ورزشکاران حفظ کنیم.

هاشمی درباره اقدامات در مسیر المپیک گفت: بازی‌های آسیایی تازه تمام شده و موضوع المپیک روزانه باید جدی‌تر دنبال شود. یک کمیته مشترک با وزارت و فدراسیون‌هایی که احتمال مدال دارند، برگزار شد. بسته حمایتی در جلسه قبلی تصویب شده و در دستور کار است که حمایت بیشتری شود. تا الان در چند رشته کسب سهمیه المپیک قطعی شده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شانس کسب تیمی داریم؟، افزود: باید کمی صبر کنیم تا روسای فدراسیون‌ها خودشان نظر بدهند.

هاشمی درباره تیم فوتبال امید خاطرنشان کرد: درباره تیم امید صحبت زیادی شده و حرف ما همان حرف‌های قبلی است.

دبیرکل کمیته ملی المپیک با اشاره به مبحث بودجه گفت: بحث متمم بودجه برای فدراسیون‌ها بود. حدودا 50 میلیارد پیش بینی کرده‌ایم که به فدراسیون‌ها کمک کنیم. البته ارزیابی بازی‌های آسیایی و رشته‌های المپیکی و شانس کسب سهمیه المپیک در آن در نظر گرفته شده است. امیدواریم این پول در یکی دو ماه آینده به فدراسیون‌ها برای کمک به برگزاری اردوها و کسب سهمیه و همچنین به نوعی تقدیر از عملکرد آنها در بازی‌های آسیایی پرداخت شود. گزارش سالانه سال قبل تصویب شد و حسابرس نیز مشخص شد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک خاطرنشان کرد: یکی دیگر از موضوعات، برگزاری مراسم المپیک است تا از مدال‌آوران ایران در ادوار المپیک در آن تقدیر شوند. این یک کار بزرگ است که برای اولین بار اتفاق می‌افتد. بحث المپیک زمستانی را داشتیم که نظریان و تابع، کاروان ایران را همراهی می‌کنند.
هاشمی تصریح کرد: گزارشی را عبدالحمید احمدی درخصوص انجمن ورزشی‌نویسان در جلسه ارائه کرد و مورد حمایت قرار گرفت و قرار شد حمایت مالی هم شود. قرار شد کمیته و هیئت اجرایی تایید کنند و حمایت از آنها شود.

دبیرکل کمیته ملی المپیک در مورد دعوت از نماینده ژیمناستیک در مجمع روز سه‌شنبه کمیته گفت: کمیته‌ای روی این موضوع این فدراسیون کار می‌کند. در 4 هفته گذشته جلسات زیادی برگزار شده و امیدواریم هر چه زودتر مشخص شود. باید مواضع وزارت و کمیته و مسئولان فعلی و قبلی تعدیل شود تا به یک نتیجه واحد برسیم.

وی در پاسخ به این سوال که شنیده می‌شود اختلافاتی در بین اعضای هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک وجود دارد، اظهار داشت: نمی‌دانم منظور شما چه هست، اما واقعیت این است که در جلسات شورایی، جلسات جمعی و جلساتی که بر اساس آرای مردم به شکل مستقیم در شورای شهرها و چه توسط مجمع به هیئت اجرایی اختیاراتی داده می‌شود برای همه موضوعات بحث می‌شود. اگر امروز 7،8 مصوبه داشتیم که به جایی کمک کنیم، به فدراسیونی متمم بدهیم و برنامه‌ای را برگزار کنیم مثل یک دستگاه دولتی نیستیم که دستوری از بالا به پایین باشد. با توجه به تجربه کار در سیستم‌های دولتی که راحت‌تر عملیاتی کنیم، اما در کار جمعی باید با هم مشورت کنیم. شاید گاها در برخی مسائل اختلاف نظر باشد، اما حتما در پایان همان جلسه همه دوستان صمیمی از هم خداحافظی می‌کنند.

دبیرکل کمیته ملی المپیک تصریح کرد: به نظر یکی از بهترین هیئت‌ اجرایی‌ها است که اگر اختلاف نظری مختصر نیز وجود داشته با هم همسو شدند؛ چون هدف و بودن ما دلیلش موفقیت و سرافرازی کشور و اهتزار پرچم جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های بین‌المللی است. قطعا با اختلافات به جایی نمی‌رسیم و کاملا با هم هماهنگ و همدل و اگر مختصر اختلافی بوده نیز با هم متحد شدیم که کمتر شود تا بتوانیم المپیک پیش‌رو  و رویداد داخل سالن را دنبال کنیم.

دبیرکل کمیته ملی المپیک در پاسخ به این سوال که قبل از بازی‌های آسیایی، کمیته ملی المپیک مبلغی در حدود ۳۵۰۰ دلار به فدراسیون شمشیربازی برای خرید تجهیزات پرداخت کرد که به نظر می‌رسد هنوز  تجهیزاتی خریداری نشده است، گفت: بررسی می‌کنم و اطلاعاتی ندارم. مصوبه‌ای در هیئت اجرایی داشتیم و کمیته سه نفره‌ای وجود دارد که بیش از ۱۵ تا ۲۰ فدراسیون را در این راستا کمک کردیم و آمارش موجود است. سهرابیان رئیس فدراسیون قایقرانی به همراه رئیس مرکز نظارت و با مسئولیت دبیر کل جلسه می‌گذاریم و درخواست‌های فدراسیون‌ها را در خصوص تجهیزات مورد نیاز اضطراری بررسی و تصمیم می‌گیریم و کمک مالی هم کردیم. حتی فدراسیون‌هایی که در بازی‌های آسیایی هانگژو دچار مشکلاتی بودند از جمله شمشیربازی که نیز به کمکی داشتند همان جا تهیه کردیم. قایقرانی و وزنه‌برداری نیز نیاز به تجهیزاتی داشتند که خرید کردیم و تلاش کردیم نیازهای فدراسیون‌ها را حل کنیم.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه