عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با دانا:

دولت با فضاسازی به افزایش قیمت‌ ارز دامن زد/ چند سال است در لیست سیاه FATF هستیم/ بانک مرکزی بازار را کنترل کند

عضو کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه بانک مرکزی برای کنترل بازار ارز و جلوگیری از بالا رفتن قیمت آن در چند روز گذشته اقدامی انجام نداده است، گفت: رفتن ایران به لیست سیاه FATF هیچ اثری نمی‌تواند بر اقتصاد ایران داشته باشد زیرا کشور ما عملا چند سال است که در لیست سیاه قرار گرفته ولی الان فقط این موضوع رسما رخ داده است.
۱۳۹۸ چهارشنبه ۷ اسفند 08:58
در گفتگو با دانا مطرح شد؛

کارگران با حقوق زیر خط فقر زندگی می‌کنند/ دولت مانع اصلی افزایش دستمزد کارگران

عضو شورای عالی کار از برگزاری جلسه کمیته دستمزد شورای عالی کار در عصر امروز خبرداد و گفت: حقوق کارگران فقط 30 درصد هزینه‌های زندگی را تامین می‌کند.
۱۳۹۸ دوشنبه ۵ اسفند 09:27
ناصر ایمانی در گفتگو با دانا؛

دلیل اصلی شکست جریان اصلاحات عملکرد ضعیف آن ها و بی توجهی به خواست مردم بود/ اصلاح طلبان با مواضع رادیکالی در صدد سرپوش گذاشتن بر ناتوانی های لیست امید بودند

کارسناس مسائل سیاسی به شکست اصلاح طلبان در انتخابات مجلس یازدهم اشاره کرد و گفت: در یک کلام علت اصلی شکست جریان اصلاحات در این انتخابات عملکرد آن ها و بی توجهی آن ها به خواسته های مردم بود.
۱۳۹۸ يکشنبه ۴ اسفند 08:19
رییس دانشکده اقتصاد دانشگاه خوارزمی در گفتگو با دانا:

رفتن ایران به لیست سیاه FATF، تاثیری بر اقتصاد کشور ندارد/ پشت پرده افزایش نرخ دلار و طلا در روزهای گذشته

رییس دانشکده اقتصاد دانشگاه خوارزمی با تاکید بر اینکه با تمام شرایط کنونی، تصویب و اجرای درخواست‎های FATF، تاثیری در مبادلات بانکی ایران نمی‌گذاشت، گفت: خروج و یا قرار گرفتن در لیست سیاه FATF تاثیر بر اقتصاد ایران نخواهد داشت و افزایش نرخ دلار ارتباطی با آن ندارد.
۱۳۹۸ يکشنبه ۴ اسفند 08:15
در گفتگوی یک کارشناس بازار سرمایه با دانا مطرح شد؛

مزایا و معایب سرمایه‌گذاری خارجی‌ها در بورس ایران/ چرا تالار شیشه‌ای مورد استقبال خارجی‌ها قرار گرفت؟

اقتصاد ایران دارای جذابیت‌های بسیاری برای سرمایه‌گذاران خارجی است و آن‌ها باوجود تحریم‌ها به ایران می‌آیند، یک کارشناس ارشد بازار سرمایه در این رابطه می‌گوید بازدهی بورس تهران و سودآوری شرکت‌های ایرانی بسیار بیشتر از کشورهای منطقه و جهان است که باعث استقبال خارجی‌ها شده است.
۱۳۹۸ پنج شنبه ۱ اسفند 09:51
دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در گفتگو با دانا:

فراکسیون امید در مجلس دهم از بیرون مدیریت می شد/ دعوای اصلاح طلبان بر سر انباشتگی نامزدهاست

پرویز سروری به برنامه اصلاح طلبان برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس اشاره کرد و گفت: به طور قطع به یقین اصلاح طلبان لیست خواهند داد؛ در این دوره انباشتگی و فشار نامزدها را روی لیست دارند اما می خواهند با افکار عمومی بازی کنند و افکار عمومی را نسبت به واقعیت های موضوع مغفول کنند.
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ بهمن 11:55
در گفتگوی عضو کمیسیون برنامه و بودجه با دانا عنوان شد؛

پیش بینی نرخ ارز در ماه‌های آینده/ بانک مرکزی میزان عرضه و تقاضا را مدیریت می‌کند؟

محمد حسینی در خصوص افزایش نرخ ارز در پایان سال گفت: به نظر می رسد این بار هم بانک مرکزی اجازه افزایش قیمت ارز را ندهد و این افزایش قیمت ناشی از افزایش تقاضا در کشور باشد.
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ بهمن 00:21
یک کارشناس اقتصادی در گفتگو با دانا؛

سوءمدیریت و رانت‌ها حل شود، مشکلات هم حل خواهد شد/ افزایش تاب آوری و مقاومت اقتصادی کشور در چندماه گذشته

قادری کارشناس مسائل اقتصادی ریشه همه مشکلات اقتصادی را ساختارهای کهنه، اجرای سیاست‌های غلط و عدم توجه به شایسته سالاری دانست و گفت: تفکراتی در کشور باعث وابستگی اقتصاد ایران شد و اجازه نداد از خام فروشی نجات یابیم و کشور را به دلارهای نفتی و واردات محصولات اساسی و کلیدی وابسته کرد.
۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ بهمن 14:17
حمید ابراهیمی در گفتگو با دانا عنوان کرد:

از دبیر و اجرا کنندگان جشنواره تئاتر فجر گله دارم/ برخی دوستان با آثار مذهبی، دینی میانه خوبی ندارند

کارگردان سینما، تئاتر و تلویزیون گفت: احساس کردم دوستان با کارهایی که مسائل و تاریخ مذهبی و دینی را عنوان می کنند، گویا اصلا میانه خوبی ندارند و دوست دارند جور دیگری باشد.
۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ بهمن 11:17
یک کارشناس اقتصادی در گفتگو با دانا عنوان کرد؛

خودروسازی؛ حیاط خلوتی برای فساد و رانت/ با این شرایط شاهد پراید 100 میلیونی هم خواهیم بود

کارشناسی ارشد اقتصادی با اشاره به اینکه خودرو گران به دست مردم می‌رسد، معتقد است جریانی به دنبال افزایش قیمت خودرو است تا با این روش هزینه ناکارآمدی دولت و خودروسازان را از جیب مردم پرداخت کند و با این روند قیمت خودرو هر روز بالا خواهد رفت به‌طوری که پراید ب‌کیفیت با قیمت 100 میلیون تومان دور از دسترس نیست.
۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۴ بهمن 09:17