یادداشت؛

«افت نسبی» مشارکت را درست روایت کنیم

قطعاً و بی شک افت مشارکت به عملکرد نابسامان اقتصادی دولت روحانی و به ویژه سوء مدیریت و بی تدبیری شخص رئیس جمهور در نحوه اجراء قیمت بنزین ارتباط مستقیم دارد. اولین روایت معتبر در خوانش علل افت مشارکت به وضعیت اقتصادی مردم، گرانی ها، گرانی بنزین و کاهش سرمایه اجتماعی دولت روحانی باز می گردد. آقای روحانی حتماً از پایگاه اجتماعی خود اطلاع دقیق دارد و متأسفیم که رئیس جمهور کشور در چنین وضعیتی از نامحبوبی قرار دارد.
۱۳۹۸ شنبه ۳ اسفند 20:39
یادداشت؛

به چه کسانی نباید رأی داد!

گروه‌ها و احزاب سیاسی کشور طی چند سال اخیر مواضع و عملکرد آشکار و شناخته شده‌ای داشته‌اند. چه کسانی بیت‌المال مسلمین را در میان خود و هم‌حزبی‌هایشان دست به دست کرده‌اند؟!
۱۳۹۸ شنبه ۲۶ بهمن 23:18
یادداشت/سعدالله زارعی

«ولایت فقیه» در وصیت‌نامه سردار سلیمانی / توصیه حاج قاسم به جناح‌ها چیست؟

از نظر شهید سلیمانی جناح‌ها باید اقدامات خود را بر مبنای چهار اصل ولایت فقیه، نظام جمهوری اسلامی، حمایت از مردم و مقابله با دشمنان تنظیم کنند و خود را اصلی در مقابل این اصول قرار ندهند.
۱۳۹۸ شنبه ۲۶ بهمن 09:29
یادداشت/ حسین شریعمداری

خدایا خودت راه راست را به طرف ما کج کن!

تفسیر شورای نگهبان از قانون اساسی در حکم قانون اساسی است و بازنگری در قانون اساسی برخلاف آنچه آقای رئیس‌جمهور تصور کرده‌اند مصداق اصل ۵۹ قانون اساسی نیست!
۱۳۹۸ جمعه ۱۸ بهمن 00:15
یادداشت/علیرضا نظری

اقتصاد و معیشت اولویت کار مجلس یازدهم

در این مرحله از اجرایِ نقشه ی دشمن ،بی تدبیری دولت مدعی تدبیردر کنار مجلس بی خاصیت و وکیل الدوله، بیشترین کمک را به اجرای نقشه دشمن کرد.
۱۳۹۸ شنبه ۱۲ بهمن 14:24
یادداشت/ حسین شریعمداری

وزیر خارجهِ کدام ایران؟!

ترامپ با صراحت اعلام کرده است که شخصاً دستور ترور سردار سلیمانی را صادر کرده است. آقای ظریف از مذاکره با قاتل سردار سلیمانی شهید چه هدفی را دنبال می‌کنند؟! و آیا اظهارات ایشان نادیده گرفتن خون پاک سردار سلیمانی و یاران شهیدش نیست؟!
۱۳۹۸ يکشنبه ۶ بهمن 00:22
یادداشت؛

فتنه های غربالگر دوست داشتنی

بدون شک سنت الهی جداسازى پاک از پلید، از است. «حَتَّى یَمِیزَ الْخَبِیثَ مِنَ الطَّیِّبِ» و این فتنه های اخیر به خوبی این مهم را نشان داد...
۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن 10:47
عمق راهبردی انقلاب اسلامی شفاف تر شد؛

جغرافیای مقاومت زیر سایه نیروی بدون مرز قدس!

تمرکز رهبر انقلاب درباره‌ی مأموریت، نقش، جایگاه و کارکرد «نیروی قدس» در خطبه های روز گذشته نمازجمعه تهران هم ناظر به برخی دیدگاه‌های مدافع سازش با استکبار جهانی است و هم ناظر به تهدیدهای پوشالی و پیغام‌های آمریکا.
۱۳۹۸ شنبه ۲۸ دي 08:55
یادداشت/

خطبه شکرانه

خطبه‌های دیروز رهبر معظم انقلاب اسلامی- دامت برکاته- در نماز جمعه تهران را می‌توان «شکرانه ایام‌الله» دانست. بجا آوردن شکر الهی به واسطه دو ایام‌اللهی که برای امت اسلام و ملت ایران، عظمت آفریده است و این دو ایام‌الله در پی استقامت ملت ایران در راه الهی خود و شاکر بودن به درگاه الهی پدید آمده است.
۱۳۹۸ شنبه ۲۸ دي 08:53
یادداشت محمد عبدالهی؛

پیشنهاد یک توییت به تاج زاده

به جناب تاج زاده پیشنهاد می شود قبل از توییت در مورد شورای نگهبان، دفاعیه خود را از تخلفات آشکار و تضییع حقوق مردم توییت بفرمایند.
۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۶ دي 17:21