یادداشت؛

جای خالی «فرهنگ و هنر» در امضای سندهای ۲۰ ساله

راه نفوذ سیاست و اقتصاد بدون شک از جاده فرهنگ و هنر آغاز می شود و اگر این فرضیه را دولتمردان ما به عنوان یک فرض طلایی در نظر داشته باشند، دستاوردهای بزرگی از کنار آن به دست خواهد آمد که می تواند باعث شکوفایی فرهنگ و هنر این مملکت شود.
۱۴۰۱ دوشنبه ۲۳ خرداد 13:46
یادداشت/ شریعتمداری:

ادامه حضور در NPT مجوز ترور دانشمندان است!

با جرأت می‌توان گفت که ادامه حضور کشورمان در NPT غیر از صدور مجوز برای ترور دانشمندان، تخریب تاسیسات نظامی و هسته‌ای و برباد دادن امکانات و ظرفیت‌های داخلی هیچ نتیجه دیگری نداشته و نخواهد داشت!
۱۴۰۱ شنبه ۲۱ خرداد 10:20
یک نکته راهبردی در سخنرانی ۱۴ خرداد رهبر انقلاب؛

معنای درست ارتجاع چیست؟/ تحلیلی قرآنی از تعریف جدید رهبر انقلاب از مفهوم «ارتجاع»

مفهوم پردازی و مصداق یابی رهبر انقلاب برای "ارتجاع"، ریشه در مفاهیم و گفتمان قرآنی دارد.
۱۴۰۱ يکشنبه ۱۵ خرداد 13:13
یادداشت/ علی شیرازی

پشت پرده حرف های دختر هاشمی رفسنجانی چیست ؟!

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل نظام مردمسالار دینی در ایران ، ده ها مرکز و کانون در امریکا، اروپا و رژیم صهیونیستی به وجود آمد ؛ تا با جمهوری اسلامی ایران مبارزه کنند و نگذارند " اسلام ناب محمدی " رونق بگیرد و مردم جهان از استکبار جهانی رویگردان شوند.
۱۴۰۱ دوشنبه ۵ ارديبهشت 11:22
یادداشت؛

ملتی برای «خاتون»

در قسمت پایانی این سریال، به واقع «خاتون» نمادی می شود از ایران و ناموس این وطن که همه حاضراند خود را فدای او کنند تا این مام میهن استوار باقی بماند تا در ادامه روایتگر این مردانگی ها باشد.
۱۴۰۱ دوشنبه ۲۲ فروردين 13:24
یادداشت علیرضا معاف؛

«عصر جدید»؛ دریچه‌ای به «عصر امید»

فصل سوم برنامه تلویزیونی عصر جدید نوروز امسال از شبکه سوم سیما پخش شد و باز هم توانست نظر مخاطبان را به خود جلب کند و از برنامه های پرمخاطب سیما در نوروز 1401 بود.
۱۴۰۱ شنبه ۱۳ فروردين 19:27
یادداشت؛

الزامات استمرار انقلاب اسلامی

استمرار یک حرکت، کلید پیروزی آن حرکت است؛ اگر چنانچه حرکتی آغاز بشود و نتواند استمرار پیدا کند، نتواند گام‌های بعدی را مرتّب بعد از گام اوّل بردارد، این حرکت عقیم خواهد ماند، باطل خواهد شد، بی‌اثر خواهد شد.
۱۴۰۰ شنبه ۷ اسفند 13:47
یادداشت/

رمز عملیات تقلب و یک دروغ سیاسی چگونه کشور را به آشوب کشاند؟

پس از گذشت بیش ازیک دهه از بروز فتنه 88 و در حالی که نظام اسلامی در گام دوم انقلاب اسلامی به افق های بلندتری می اندیشد لازم است هشدارها و انظار های مربوط به فتنه 88 مکررا یادآوری شود تا مبادا به دست فراموشی سپرده شود.
۱۴۰۰ پنج شنبه ۹ دي 12:14
یادداشت؛

میراث شوم سینمای دولتی/ مرثیه‌ای برای سینما

مشاهدات، تجربیات و هم کلامی با سیاست گذاران فرهنگی کشور درخصوص بودن یا نبودن سیاست های جامع، به روز و کاربردی در حوزه فرهنگ و به خصوص سینمای کشور، همه از یک آشفتگی و بی برنامگی خبر می دهد.
۱۴۰۰ شنبه ۱۳ آذر 12:32
یادداشت؛

بازاندیشی و روزآمدسازی شورای عالی انقلاب فرهنگی

به بهانه انتصاب اعضای جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی از سوی مقام معظم رهبری، در یادداشتی به بایسته های تحقق انتظارات رهبر انقلاب از یک شورای راهبردی اشاراتی داشته ایم.
۱۴۰۰ يکشنبه ۳۰ آبان 15:40