یادداشت؛

نفی ستمگری با گریه‌های عاشورایی

یکی از مهم‌ترین امتیازات جامعه‌ی شیعه بر دیگر جوامع مسلمان، این است که جامعه‌ی شیعه، برخوردار از خاطره‌ی عاشوراست. از همان روزی که موضوعِ ذکر مصیبت حسین‌بن‌علی (ع) مطرح شد، چشمه‌ی جوشانی از فیض و معنویت در اذهان معتقدین و محبین اهل بیت (ع) جاری گشت.
۱۳۹۹ شنبه ۸ شهريور 18:21
یادداشت/ حسین شریعتمداری

آقای نخست‌وزیر ترامپ هم جدی نمی‌گیرد!

مقامات آمریکایی به خوبی می‌دانند که در عراق با ملتی سلحشور و جان برکف رو‌به‌رو هستند و از این روی اگرچه از اظهارات نسنجیده نخست‌وزیر عراق سوءاستفاده می‌کنند ولی اظهارات ایشان درباره نیاز به آمریکا برای مقابله با داعش را جدی نمی‌گیرند!
۱۳۹۹ شنبه ۱ شهريور 01:43

آقای ماکرون، قُمپز در نکن!

مدیرمسؤول روزنامه کیهان نوشت: نگاهی به تقابل قدرت‌های استکباری با کشورهای دیگر طی سه دهه اخیر بیندازید! چه می‌بینید؟ در گذشته‌ای نه‌چندان دور به آسانی اهداف استکباری خود را با توسل به زور دنبال می‌کردند ولی امروزه فقط ژست می‌گیرند و برطبل تو خالی می‌کوبند.
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۹ مرداد 12:13
یادداشت/ حسین شریعتمداری

این رد پاها را دنبال کنید

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت: بسیاری از اسناد و شواهد موجود از دست‌های پشت پرده آمریکا و رژیم صهیونیستی در انفجار جنایتکارانه عصر سه‌شنبه بیروت حکایت می‌کنند.
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۶ مرداد 05:20

دایه های مهربان یا اشک تمساح؟!

آمریکا نگران منافع ملی ایرانیان شده و پمپئو تفاهم‌نامه راهبردی ایران و چین را به معاهده ترکمانچای تشبیه کرده است و به موازات آن بی بی سی، سلطنت طلبان، منافقین و لیبرال مسلک ها نیز نگران تفاهم نامه ایران و چین شدند و هر کدام به نوعی برای منافع ملت ایران اظهار دلسوزی می کنند.
۱۳۹۹ دوشنبه ۶ مرداد 23:45
یادداشت/ حسین امیدی

کووید 19 و نابرابری سیاهان در آمریکا

بیماری جهانگیر کووید نوزده مؤسسات نژادپرستانه ی سیستماتیک درایالات متحده آمریکا را در جهان برهنه ساخت. فی الواقع این رسوا سازی به وضوح تاثیرعمیق این بیماری فراگیر را براختلاف طبقاتی و نابرابریهای بین جوامع سفید پوست و رنگین پوستان آمریکایی را نشان می دهد.
۱۳۹۹ سه شنبه ۲۷ خرداد 12:44
یادادشت؛

فروپاشی هژمونی تحریم با جبر داخلی‌سازی در آمریکا

موضوع گفتگو در خصوص رفع تحریم­ها در شرایط کرونا موضوعی است که پس از شیوع این بیماری مطرح شد. برخی خواستار رفع تحریم های آمریکا علیه ایران در این شرایط شدند و مقابله با این بیماری بدون رفع تحریم‌ها و امکان فروش و وصول درآمدهای نفتی را غیرممکن می‌دانستند در حالی که شرایط اقتصادی آمریکا نشان می دهد ساختار تحریم ها به زودی فرو خواهد ریخت.
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۶ خرداد 09:08
یادداشت؛

پراید اولی‌ها و کولبری خودرو!

خدا را کرور کرور شکر بالاخره رسیدیم! البته هنوز نرسیدیم ولی دورنمای آرمان شهر سعدی یا همان اتوپیای افلاطون خدا بیامرز رویت شد.
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۸ خرداد 13:55
یادداشت؛

سهام عدالت را از چنگ طبقات ضعیف در نیاورید!

یکی از علل اصلی عدم دسترسی طبقات ضعیف و فقرا به وام و اعتبار، فقدان ضمانت (یا وثیقه) لازم برای بازپرداخت آن است و سهام عدالت می‌تواند به عنوان یک وثیقه بسیار مناسب برای فقرا در نظر گرفته شود و این روش بسیار مناسب‌تر از ایجاد امکان فروش مستقیم است.
۱۳۹۹ شنبه ۳ خرداد 08:46
یادداشت/محمد عبدالهی

تا 200 سال پیش استفاده از جنس خارجی در ایران حرام بود!

تعصب استفاده از کالای ایرانی و تن ندادن به وابستگی اقتصادی قرن ها سنت تخلف ناپذیر ملت ایران و حکام ایرانی بوده. تا صد سال پیش ما ایرانیها مردمی بودیم که جنس خارجی را حرام می دانستیم! ما حتی در برابر قند و شکر و گوجه می ایستادیم!
۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۵ ارديبهشت 13:30