دانا گزارش می‌دهد؛

مروری بر رفتار دستگاه دیپلماسی دولت سیزدهم در سال ۱۴۰۰/ اهل مذاکره هستیم اما نه هر مذاکره‌ای!

اکرچه بسیاری جریانات داخلی همنوا با فضاسازی های غربی تلاش کردند دولت سیزدهم را برای از سرگیری مذاکرات تحت فشار قرار دهند اما رویکرد جدید دولت نشان داد که اهل مذاکره است اما مذاکره ای که تامین کننده منافع ملت باشد.
۱۴۰۱ سه شنبه ۹ فروردين 14:23
دانا گزارش می‌دهد؛

دستاوردهای دستگاه دیپلماسی دولت سیزدهم در سال ۱۴۰۰/ از عضویبت دائم در شانگهای تا تشکیل مثلث سوآپ گازی

در حالی که برخی جریانات سیاسی داخلی همنوا با جریانات غربی در تلاش بودند که سیاست خارجی دولت سیزدهم را ناکارآمد جلوه داده و چهره دستگاه دیپلماسی را تخریب کنند اما، وزارت امور امور خارجه کشورمان نشان داد که در کمتر از یک سال از آغاز مسئولیتش در دولت جدید توانست دستاوردهای مهمی را به ارمغان آورد.
۱۴۰۱ يکشنبه ۷ فروردين 08:31
دانا گزارش می‌دهد؛

مروری اجمالی بر مهم‌ترین رویدادهای ۱۴۰۰/ از انتشار فایل صوتی ظریف تا عضویت دائم در پیمان شانگهای

با نگاهی گذرا به وقایع سالی که گذشت روشن است شروع دولت سیزدهم با فراز و نشیب های بسیاری همراه بوده است و می توان این فراز و نشیب ها را مقدمه ای برای تحقق چشم اندازی روشن برای کشور دانست.
۱۴۰۱ شنبه ۶ فروردين 09:20
دانا گزارش می‌دهد؛

۸ مانور نظامی در سالی که گذشت/ دیپلماسی در میدان با تکیه بر توان نیروهای مسلح

برگزاری این رزمایش ها تاکید بر قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران در منطقه و عرصه بین الملل است که می تواند سیاست دیپلماسی و میدان را توام با هم به اجرا در آورد. ایران برای تامین امنیت مرزهای خود نیازی از هیچ اقدامی دریغ نخواهد کرد.
۱۴۰۱ چهارشنبه ۳ فروردين 16:51
دانا گزارش می‌دهد؛

17 سفر استانی دولت سیزدهم در سالی که گذشت/ سفرهای بدون تشریفات برای بازگشت اعتماد عمومی به دولتمردان

دولت سیزدهم در حالی در سالی که گذشت توانست 17 سفر استانی به نقاط مختلف کشور انجام دهد که این سفرها با صرف کمترین هزینه و بدون تشریفات انجام شد. البته آیت الله رئیسی سال جدید را نیز در کنار مردم خوزستان بود.
۱۴۰۱ سه شنبه ۲ فروردين 10:16
دانا گزارش می‌دهد؛

احتمال مبادله نازنین زاغری سرشبکه و مهره سوخته MI6 پس از ۵ سال حبس/ انگلیس براى آزادى او ۵۳۰ میلیون دلار پرداخت کرد

نازنین زاغری جاسوس دوتابعیتی MI6 که تحت پوشش خبرنگار در ایران، برای انگلیسی ها جاسوسی می کرد، احتمالا در ازای آزادسازی ۵۳۰ میلیون دلار اموال بلوکه شده ایران و آزادی یک ایرانی در انگلیس، در روزهای آینده مبادله خواهد شد.
۱۴۰۰ سه شنبه ۲۴ اسفند 20:59
دانا گزارش می‌دهد؛

آیا سایبری‌های آمریکا در ایران مصونیت قضایی دارند؟/ این بار دروغ‌پردازی عجیب درباره «کاترین شکدم»

بازنشر تحلیل های کذایی از سوی جریان اصلاح طلب در فضای رسانه ای با کلید واژه «کاترین شکدم» نشان می دهد که این جریان در تلاش است با القای کلماتی همچون جاسوسی و نفوذ سوار بر موج رسانه ای تازه، فضای کشور را دچار التهاب کند حال آنکه آیا سایبری هایی که از اتاق فکر آمریکایی تغذیه می شوند در ایران مصونیت قضایی دارند؟
۱۴۰۰ سه شنبه ۱۷ اسفند 13:11
دانا گزارش می‌دهد؛

چهره واقعی اروپا کدام است؟/ آغوش باز به روی آوارگان اوکراینی یا لگدمال کردن آوارگان سوری!

آشکار شدن چهره دوگانه اروپا در قبال مقوله ای کاملا یکسان که حقوق بشر و انسانیت را شامل می شود این سوال را در ذهن افکار عمومی پررنگ می کند که آیا زمان آن نرسیده که مرزبندی استاندارهای دوگانه غرب باید از بین برود؟
۱۴۰۰ دوشنبه ۱۶ اسفند 13:23
دانا گزارش می‌دهد؛

بازتولید ادبیات کاخ سفید در ایران/ اصلاح طلبان در پازل جنگ روانی اوکراینی-آمریکایی چه می‌کنند؟

عملکرد جریان رسانه ای اصلاح طلب طی روزهای اخیر نشان داده است که این جریان به بهانه دفاع از حقوق بشر در اوکراین ادبیات جنگ روانی اتاق فکر کاخ سفید را در کشور بازتولید می‌کند.
۱۴۰۰ يکشنبه ۱۵ اسفند 15:19
دانا گزارش می‌دهد؛

آخرین اسفند قرن بدون روحانی و صف‌های طولانی کالا/ "فرق می‌کند چه کسی رئیس جمهور باشد"

در حالی شاهد سپری کردن روزهای منتهی به سال نو هستیم که برخلاف سال گذشته نه خبری از صف طولانی مرغ هست و نه خبری از کمبود روغن و شکر به گوش می رسد و این نشان می دهد که عملکرد دولت ها تعیین کننده آن چیزی است که انتظار سرنوشت مردم را می کشد.
۱۴۰۰ شنبه ۱۴ اسفند 13:41