گروه : سیاسی
تنزل قانون از سوی دولت پذیرفتنی نیست/ مجلس پشتیبان دولت در اجرای قانون لغو تحریم‌ها است
انقلاب اسلامی امروز مقتدر و بالنده پیش می‌رود/ در عرصه پزشکی در لبه تکنولوژی دنیا قرار داریم
نظر مجمع تشخیص درباره «پالرمو» و CFT تا پایان اسفند اعلام می‌شود
روحانی:

دستگاه‌های مسؤول تمام تلاش خود را برای جلوگیری از موج چهارم کرونا در کشور بکار گیرند

رئیس جمهور در پی گزارش قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا از افزایش شهرهای قرمز بویژه در استان خوزستان و علائم هشدار درباره خیز جدید بیماری در کشور، همه دستگاه‌های مسؤول را موظف کرد تمام تلاش خود را برای کنترل زنجیره و مقابله با بیماری و جلوگیری از موج چهارم آن، بکار گیرند.
روابط عمومی وزارت اطلاعات:

وزارت اطلاعات یک عملیات تروریستی در غرب کشور را خنثی کرد

وزارت اطلاعات از خنثی شدن یک عملیات ترور و مرگ دو تروریست که قصد انجام عملیات در پیرانشهر آذربایجان غربی را داشتند خبر داد.
خطیب‌زاده:

دادگاه بزودی به اتهامات متهمان سانحه هواپیمای اوکراینی رسیدگی می‌کند

سخنگوی وزارت امور خارجه سانحه هواپیمای اوکراینی را در حیطه صلاحیت و ماموریت «کالامار» گزارشگر سازمان ملل ندانست و با بیان اینکه گزارش نهایی تا قبل از پایان سال ۹۹ به صورت عمومی منتشر می‌شود، گفت: دادگاه بزودی به اتهامات متهمان این سانحه رسیدگی می‌کند.

8 تصمیم مهم بهارستان در چهار روز نخست بررسی بودجه 1400

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در چهار روز نخست بررسی لایحه بودجه 1400، تصمیمات مهمی اتخاذ کردند که 8 مورد از آنها بیشتر خبرساز شد.
با موافقت هیئت وزیران؛

دولت با اصلاح آیین نامه اجرایی قانون لغو تحریم‌ها موافقت کرد

هیئت وزیران در جلسه صبح امروز خود به ریاست روحانی، با اصلاح «آیین نامه اجرایی قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران» موافقت کرد.
آذری جهرمی در حاشیه جلسه هیئت دولت:

گران شدن اینترنت ضد عدالت و ‌توسعه است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه اجازه گران شدن اینترنت را نمی‌دهیم، گفت: گران شدن اینترنت ضد عدالت و ‌توسعه است.
اسلامی در حاشیه جلسه هیئت دولت:

۶۰ تا ۱۰۰ هزار واحد مسکن ملی تا پایان دولت به مردم تحویل داده می‌شود

وزیر راه و شهرسازی در مورد طرح مسکن ملی گفت: پروژه پیشرفت مناسب خود را داشته و پیش بینی ما این است که تا پایان دولت بین ۶۰ تا ۱۰۰ هزار واحد به مردم تحویل داده شود.
واعظی در حاشیه نشست هیئت دولت:

آماده تعامل با مجلس هستیم

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اختلاف ایجاد شده بین مجلس و دولت در ماجرای اجرای قانون راهبردی لغو تحریم‌ها گفت: ما از اول به مجلس گفتیم با هم تعامل کنیم الان هم با اینکه دیر هنگام است اما ما آماده تعامل هستیم.
دریادار فدوی:

انقلاب اسلامی امروز مقتدر و بالنده پیش می‌رود/ در عرصه پزشکی در لبه تکنولوژی دنیا قرار داریم

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: برغم تمامی توطئه‌ها و فشارهای همه‌جانبه دشمنان، امروز انقلاب اسلامی با قدرت، اقتدار و بالنده به پیش می‌رود.
متکی مطرح کرد:

اصلا‌ح‌طلبان معتقدند باید با وضع موجود کنار بیاییم و تسلیم شویم/ سهمیه خواهی آفت اصلی پساانتخابات است

وزیر اسبق امور خارجه با بیان اینکه یکی از آفت‌های اصلی پساانتخابات سهمیه خواهی است گفت: این آفت بلا‌استثنا در همه جریانات سیاسی وجود دارد و کلید راهگشای آن هم شایسته‌سالاری است.
نیکزاد در صحن مجلس:

وزرا به جای توئیت زدن،گزارشی از عملکرد خود ارائه دهند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بهتر است وزرا به جای آنکه در توئیتر از مردم و ارزانی دفاع کنند، گزارشی از عملکرد خود ارائه دهند.
رحیم‌پور ازغدی مطرح کرد؛

انتخاب نباید جاهلانه و بدون آگاهی باشد/ آیا هر انتخابی به نفع مردم است؟

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه انتخاب نباید جاهلانه و بدون آگاهی و بر اساس دروغ باشد اظهار کرد: در مردم سالاری اسلامی باید مردم رشد کنند و بصیرت و آگاهی پیدا کنند.
حسینی در صحن مجلس:

نرخ ارز باید برای همه یکسان باشد/ تعدد قیمت ارز فسادزا است

رئیس کمیسیون ویژه جهش تولید مجلس شورای اسلامی گفت: نرخ ارز باید برای همه یکسان باشد چرا که با تعدد نرخ ارز، عملا ما اختیار امضاهای طلایی را به وزرا و کارشناسان می‌دهیم و فسادزاست.
بار نظر نمایندگان؛

وزارت راه مکلف به تامین زمین احداث مراکز اداری و خدماتی در طرح مسکن مهر و ملی شد

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) وزارت راه و شهرسازی را مکلف به تامین زمین مورد نیاز برای احداث مراکز اداری و خدماتی در طرح های مسکن مهر و اقدام ملی مسکن کردند.
روحانی در جلسه هیئت دولت:

مخدوش کردن توافق ایران و آژانس، بازی در زمین دشمن است/ خواهان مشارکت حداکثری مردم در انتخابات هستیم

رئیس جمهوری گفت: اگر کسی بخواهد توافق بین دولت ایران و آژانس بین المللی را مخدوش کند بازی در زمین دشمن است و بازی در زمین خودی نیست.