گروه : اقتصادی
راه‌اندازی سامانه مودیان، موجب افزایش عدالت در مالیات ستانی می‌شود/ عده ای در روند هوشمند سازی مالیات، سنگ‌اندازی می‌کنند
توده جدید گردوخاک جمعه وارد کشور می‌شود/ افزایش نسبی دما در تهران
چگونه بانک‌ها به افزایش قیمت مسکن دامن می‌زنند؟/ نگاه سرمایه‌داری و تورم، عامل بحران مسکن در کشور

تصمیمات مهم شورای اقتصاد در اولین جلسه سال ۱۴۰۱

در اولین جلسه شورای اقتصاد در سال ۱۴۰۱ درخواست‌های وزارت نفت، نیرو، راه و شهرسازی و کشور به ریاست مخبر بررسی شد.
معاون وزیر صمت خبر داد؛

آمادگی ایران برای توسعه مراودات اقتصادی با نیکاراگوئه

معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت در دیدار با وزیر ترابری و زیرساخت‌های نیکاراگوئه از آمادگی کشورمان برای توسعه مراودات اقتصادی دو کشور در زمینه‌های ریلی، سیمان و فولاد خبر داد.

مذاکرات فشرده برای امضای موافقت‌نامه تجارت آزاد با اوراسیا

نخستین روز از پنجمین دور مذاکرات حضوری ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا با مذاکرات فشرده برای امضای موافقت‌نامه تجارت آزاد با اوراسیا همراه بود.
استاد اقتصاد دانشگاه تهران در گفت‌وگو با دانا؛

راه‌اندازی سامانه مودیان، موجب افزایش عدالت در مالیات ستانی می‌شود/ عده ای در روند هوشمند سازی مالیات، سنگ‌اندازی می‌کنند

یک استاد اقتصاد با اشاره به لزوم راه‌اندازی سامانهٔ مودیان در نظام مالیاتی کشور گفت: تا وقتی روندهای مالیاتی کشور هوشمند نشوند نمی‌توانیم منتظر اتفاقات مثبت در این حوزه باشیم و سود عدم راه‌اندازی این نوع سامانه‌ها به جیب کسانی که فرار مالیاتی دارند خواهد رفت.
سازمان هواشناسی اعلام کرد:

توده جدید گردوخاک جمعه وارد کشور می‌شود/ افزایش نسبی دما در تهران

سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به وزش باد و گردوخاک و مخاطرات ناشی از آن در ۱۶ استان، از ورود توده جدید گردوغبار به کشور طی روز جمعه خبر داد.
تردد خودروهای خارجی با پلاک‌های گذر موقت در شهرها!

معمای پیچیده خودروهای لوکس دپو شده در گمرکات مازندران/ سازمان اموال تملیکی تکلیف را مشخص کند

توقیف خودرو‌های لوکس در گمرکات مازندران درحالی است که طی ماه‌های اخیر واردات خودرو‌های خارجی به کشور روی میز مجلس و دولت قرار گرفته است به همین دلیل اتخاذ سازوکار مناسب برای جلوگیری از تکرار این اتفاق ضروری است.
نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس:

تکلیف انتزاع وزارت صمت تا دو ماه آینده مشخص می‌شود/ بازار و صنعت با "پست‌تراشی" تنظیم نمی‌شود

علی بابایی‌کارنامی با بیان اینکه کشور را نمی‌شود با پست‌تراشی و بزرگ‌کردن ساختار و با وزیر درست کردن، اداره کرد؛ بلکه کشور را باید با نگاه در حقیقت انقباضی در عرصه مدیریت، اداره کرد؛ گفت: حداکثر ظرف دو ماه آینده، تعیین تکلیف وزارت صمت روشن خواهد شد و باید دید در این مدت، دولت و مجلس به چه تصمیمی خواهند رسید.
گزارشی از چالش‌ بنگاه‌داری بانک‌های خصوصی؛

انگشت اتهام کمبود منابع مالی استان‌ها به سمت بانک‌های خصوصی/ هیچ؛ سهم برخی بانک‌ها در رونق تولید و اشتغال استان‌ها

بانک‌های خصوصی مکلف هستند همچون بانک‌های دولتی در پرداخت تسهیلات مشارکت کنند و کمک‌کار تولید باشند، اما متأسفانه این بانک‌ها در استان‌ها اقدام خاصی در این حوزه ها انجام نمی دهند و منابع مالی شان را در داخل استان خرج نمی کنند.
عشقی در نامه‌ای به رییس مجلس خواستار شد؛

طرح تنظیم بازار کالاهای مشمول الزام به عرضه در بورس از دستور کار مجلس خارج شود

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در نامه‌ای از رییس مجلس درخواست کرد تا طرح تنظیم بازار کالاهای مشمول الزام به عرضه در بورس‌های کالایی از دستور کار مجلس خارج و به طرح اصلاح قانون بازار اوراق بهادار الحاق شود.
در بازار امروز؛

نوسان نرخ دلار در کانال ۲۷ هزار تومان در صرافی‌های بانکی / عقبگرد سکه به کانال ۱۴ میلیون تومان

قیمت سکه طرح جدید امروز دوشنبه، ۱۳ تیر با ۴۸۰ هزار تومان کاهش نسبت به روز گذشته به ۱۴ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان رسید و دلار در صرافی‌های بانکی با ۲۳ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۲۷ هزار و ۷۷۶ تومان معامله شد.
در پایان معاملات امروز بازار سرمایه؛

بورس برای دومین روز پیاپی سبزپوش به کار خود خاتمه داد

شاخص کل بورس امروز با ۴۱۷۰ واحد صعود تا رقم یک میلیون و ۵۰۷ هزار واحد افزایش یافت و شاخص هم وزن هم ۲۲۸۹ واحد صعود کرد و به رقم ۴۲۰ هزار و ۶۵۴ واحد رسید.
معاون وزیر راه:

مسیر ترانزیت یزد به شرق کشور و افغانستان کوتاه می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به اهمیت جاده در توسعه و پیشرفت شهرستان‌ها گفت: با ساخت جاده بهاباد- دربند- نایبند، شهرستان بهاباد یزد از بن‌بست ارتباطی خارج می‌شود .
دبیر قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی تاکید کرد؛

ضرورت ارزیابی سیاست‌های کلان اصل ۴۴ قانون اساسی

دبیر قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی در نامه‌ای به دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بر ضرورت ارزیابی سیاست‌های کلان اصل ۴۴ قانون اساسی تاکید کرد.
وزیر راه و شهرسازی:

ترانزیت کالا بین هند و فنلاند از شبکه ریلی ایران فعال است

وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر کالاهای هندی طی ۱۷ تا ۱۸ روز از مسیر ایران به فنلاند می رسند اما از مسیر دریای سرخ دو ماهه جابجا می‌شوند.
با حضور وزیر راه در ایستگاه راه‌آهن تهران؛

۳۱۹ دستگاه انواع ناوگان وارد شبکه ریلی کشور شد

با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، ۳۱۹ دستگاه انواع ناوگان ریلی به ارزش ۹۴۶ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
اخبار بیشتر