کد خبر: 1440925
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان خبر‌داد
اجرای 56 برنامه فرهنگی در بقاع متبرکه استان زنجان
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه برنامه‌ها مختلف فرهنگی در بقاع متبرکه استان زنجان اجرا می‌شود گفت: 56 برنامه فرهنگی در بقاع متبرکه استان زنجان اجرا می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; اظهار کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در راستای استفاده از ظرفیت بقاع متبرکه طرح‌‌ های متعددی را در این اماکن اجرایی می‌کند.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: از برنامه‌ های شاخص، طرح بهاری در ایام نوروز در بقاع متبرکه است که پذیرای مهمانان نوروزی و آغاز مراسم تحویل سال و دعای تحویل سال است.

وی با اشاره به برنامه بعدی افزود: سوگواری یاس نبوی در عزاداری دخت نبی اکرم (ص) که عزاداران از تمام نقاط تهران به صورت هیئت و دسته‌های عزاداری وارد بقاع متبرکه می‌شوند.

معاون فرهنگی اداره اوقاف امور خیریه استان زنجان با اشاره به اجرای طرح نشاط معنوی ویژه ایام تعطیلات تابستان در بقاع متبرکه و امامزادگان استان افزود: در ایام ماه مبارک رمضان طرح ضیافت الهی را با عنوان سفره ‌های کرامت و محافل انس با قرآن و کرسی تلاوت داریم که در شب قدر برنامه احیا و خیمه معرفت در بقاع متبرکه برگزار می‌شود، همچنین طرح پاسخگویی به مسائل شرعی را در این ایام داریم.

موسوی با اشاره به طرح بعدی که بصیرت عاشورایی است، عنوان داشت: در ایام محرم نیز برنامه شهادت حضرت رسول(ص)، امام حسن(ع) و امام رضا(ع) برنامه‌ هایی در بقاع متبرکه داریم که با عنوان بصیرت عاشورایی برگزار می شود.

وی افزود کارویژه پنجم اداره کل اوقاف استان جشن بزرگ ولایت علوی اکمال دین نبوی است که به مناسبت عید غدیر خم و اعلام وصایت و ولایت امیر المؤمنین حضرت علی (ع) در امامزادگان استان برگزار می گردد.

معاون فرهنگی اداره اوقاف امور خیریه استان زنجان گفت: در مجموع 56 برنامه شاخص و مهم در بقاع متبرکه و امامزادگان استان زنجان اجرایی می شود که البته استقبال از آنها نیز مطلوب است.

گفتنی است؛ بیش از 120 امامزاده در استان زنجان وجود دارد که در شهرستان‌های مختلف مدفون هستند.

انتهای پیام/