کد خبر: 1457859
جرئیات زلزله ۵ ریشتری قشم؛
زلزله لافت سه مجروح برجای گذاشت/ مدیرعامل جمعیت هلال احمر:نیازی به اسکان موقت نیست
زمین لرزه ساعتی پیش لافت، موجب مصدومیت دو نفر در بندر پهل شده و برخی ساختمان های قدیمی در بندر پهل ترک خورده و قسمتی از دیوارهای قدیمی خانه ها نیز فرو ریخته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از هرمز؛ بنا بر اعلام مرکز لرزه نگاری کشور  زمین لرزه ای به بزرگی۵/۲ ریشتر  در ساعت۱۴  و۲۴ دقیقه امروز یک شنبه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین در لافت هرمزگان رخ داده است.

این زلزله در مختصات طول جغرافیایی۲۶.۹۳۵ شمالی و ۵۵.۷۲۹ شرقی لافت در استان هرمزگان به ثبت رسیده است.

دو نفر مصدوم بر اثر زمین لرزه بندر لافت

میرهاشم خواستار ، فرماندار شهرستان بندرخمیر گفت: زمین لرزه ساعتی پیش لافت، موجب مصدومیت دو نفر در بندر پهل شده و برخی ساختمان های قدیمی در بندر پهل ترک خورده و قسمتی از دیوارهای قدیمی خانه ها نیز فرو ریخته است.

میرهاشم خواستار افزود: تیم های هلال احمر برای ارزیابی بیشتر به منطقه اعزام شده اند.

خسارت زلزله  در حد ترک خوردگی خانه های قدیمی  است

علی اعمی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان، در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به وقوع زلزله در جزیره قشم گفت:پنج تیم ارزیاب به منطقه زلزله زده لافت و بندر پل اعزام شده و‌اکنون تیم های هلال احمر در محل مستقر هستند

وی اظها کرد:خسارت زلزله در حد ترک خوردگی واحدهای قدیمی و خانه های گلی است

اعمی افزود:تاکنون گزارشی مبنی بر فرو ریختن بازار و خرابی اسکله اعلام و مشاهده نشده و اخبار فضای مجازی صحت ندارد

وی عنوان کرد:با توجه به امن بودن منطقه و سالم بودن خانه ها نیازی به اسکان موقت اهالی لافت و‌پل وجود ندارد

زلزله لافت سه مجروح برجای گذاشت

فاطمه نوروزیان، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد:وقوع زلزله در لافت منجر به مجروحیت سه نفر در بندر پل و‌لافت شد

وی افزود:در این حادثه یک دختر نوجوان ۱۷ساله در بازار لافت حین فرار دچار حادثه و شکستگی از ناحیه یک پا و یک دست می شود.

نوروزیان ادامه داد:در بندر پل نیز یک خانم هنگام فرار از ناحیه انگشت پا دچار شکستی می شود.

وی افزود:مجروح سوم بر اثر سقوط از روی داربست دچار مجروحیت جزیی شده و همچنین یک نفر به علت ترس از زلزله به مرکز درمانی مراجعه کرده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه هرمزگان تصریح کرد: در صورت افزایش آمار مصدومان جزئیات خبر متعاقبا اعلام می گردد.

 

ارسال کمک های اولیه به بندر لافت

علیرضا صفا ایسینی، مدیر کل مدیریت بحران استانداری هرمزکان با بیان اینکه طبق گزارشات رسیده خوشبختانه این زمین لرزه خسارت جانی نداشته است، بیان کرد: به محض اعلام زمین لرزه تیم های ارزیاب در بندرخمیر و جزیره قشم به محل وقوع زلزله اعزام شدند.

وی با اظهار اینکه کمک های امدادی جهت اسکان موقت حادثه دیدگان احتمالی به محل ارسال شده است، عنوان کرد: گزارش های اولیه حاکی از ترک خوردگی بعضی از واحدهای مسکونی و قدیمی در بندرپل بندرخمیر و لافت قشم دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان با اشاره به این که منازل مسکونی لافت قشم از سازه های قدیمی خشتی و گلی است، اظهار کرد: این منازل در اثر بارندگی و زلزله امکان تخریب دارد.

صفا ایسینی در مورد ترک خوردگی اسکله بندر لافت خاطرنشان کرد: این موضوع امری طبیعی است زیرا بر روی منطقه گسل قرار داشته و ترک خوردگی طبیعی بوده و فعالیت اسکله همچنان برقرار است.

وی ادامه داد: در حال حاضر فرماندار شهرستان بندرخمیر در بندر پهل و معاون فرماندار قشم در بندرلافت مستقر و در حال بررسی اتفاقات هستند.

انتهای پیام/