کد خبر: 1493140
نماینده سابق مجلس:
بیش از ۵۰ درصد بودجه کشور معطوف به نفت است/دولت نگاه مقاومت اقتصادی ندارد
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه این دولت نگاه مقاومت اقتصادی ندارد و به دنبال لقمه آماده است، گفت: امروز بیش از 50درصد بودجه کشور معطوف به نفت است که تهدیدی برای کشور محسوب می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد حسن آصفری امروز در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در خصوص مقاومت اقتصادی و جدا شدن بند ناف اقتصاد کشور از نفت ، اظهار داشت: ایران کشوری است که در شاهراه اصلی انتقال منابع انرژی قرار گرفته است.
وی ادامه داد: امروز بخش اعظمی از انرژی های دنیا از منطقه ما عبور می کند و اگر کشورهای منطقه اتحاد و ارتباط داشته باشند می توانند آن شاهراه اصلی انرژی را به نوعی کنترل کنند اما طرف های غربی از این موضوع کاملا اطلاع دارند و همین مسئله باعث شده تا دربین کشور های منطقه اختلاف افکنی کنند و سوار بر انرژی منطقه به نفع خود استفاده می کنند.

باید از خام فروشی نفت دست برداریم
این کارشناس سیاسی با اشاره به اینکه کشور ایران یکی از تولید کنندگان بزرگ نفتی در دنیا و منطقه می باشد، گفت: اگر از این منابع به درستی استفاده کنیم می توانیم در بحث اقتصادی حرف اول را در خاورمیانه بزنیم اما به شرط اینکه نگاه ما نگاه اقتصاد مقاومتی باشد و از این خام فروشی دست برداریم.
وی اضافه کرد:  مهمترین مسئله ای که ما در بحث نفت داریم موضوع خام فروشی می باشد اگر این خام فروشی را کنار بگذاریم و از فرآورده های نفتی در جهت تولید اشتغال در جهت افزایش ارزش افزوده استفاده کنیم حتما موفق خواهیم بود.
آصفری بیان داشت: امروز در بحث فرآورده ها و میعانات نفتی بجای صادر کردن با نگاه اقتصاد مقاومتی با نگاه چشم انداز توسعه همگیر توجه کنیم مطمئنا می توانیم موفق باشیم به شرط اینکه یک مدیریت جهادی در کشور وجود داشته باشد.

امروز لازمه کشور نگاه مدیریت جهادی و انقلابی است/دولت به دنبال لقمه آماده است
وی با اشاره به اینکه امروز لازمه کشور نگاه مدیریت جهادی است، خاطرنشان کرد: متاسفانه دولت فعلی دولتی نیست که نگاه او اقتصاد مقاومتی باشد بلکه این دولت همیشه به دنبال لقمه آماده بوده است.
این نماینده سابق مجلس افزود: اگر ما با نگاه به توانمندی های داخلی به موضوع نفت توجه داشته باشیم مطمئنا می توانیم هم مشکل اشتغال زایی کشور را حل کنیم و هم می توانیم بدون قطع وابستگی حرف اول را در منطقه بزنیم و نیازی به این نداشته باشیم که آمریکایی ها و یا اروپایی ها به ما چراغ سبز نشان دهند و بخواهند منابع معدنی و یا مواد اولیه را در اختیار ما قرار دهند.
وی ابراز داشت: لازمه همه این مسائل ایجاد ارتباط جدی بین صنعت و مراکز علمی است و در کنار آن با نگاه به جوانان تحصیل کرده و نخبگان کشور بتوانیم از این نفت در جهت اقتصاد مقاومتی و تولید فرآورده های نفتی در کشور استفاده کنیم که لازمه این امر مدیریت جهادی و انقلابی در مجلس و دولت می باشد که امروز شاهد این نوع مدیریت نیستیم.

امروز بیش از 50درصد بودجه کشور معطوف به نفت است
این کارشناس مسائل سیاسی و منطقه ای با اشاره به اینکه نگاه مدیریت کشورمان امروز نگاه به غرب است تا چه زمانی کشورهای غربی به ما چراغ سبز نشان می دهند، گفت: امروز بیش از 50درصد بودجه کشور معطوف به نفت است که این تهدیدی برای کشور است.
وی عنوان داشت: حال اگر ما این نفت خام را تبدیل به فرآوردهای مورد نیاز در دنیا کنیم حتما کشورهای نیازمند دنیا به سوی ما خواهند آمد و اگر تحریم باشد و یا نباشد در این مسیر خود موفق خواهیم بود و نیاز به چراغ سبز دیگر کشور ها نخواهیم داشت.


انتهای پیام/