کد خبر: 1495664
مسئولانی که پشت سر متخلفان قرار می‌گیرند
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: متأسفانه بعضاً شاهدیم برخی از مقامات رسمی به جای حمایت و دفاع از نیروی انتظامی، پشت سر متخلفان قرار می‌گیرند تا وجهه اجتماعی خود را حفظ کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سیدحسین نقوی‌حسینی درباره عملکرد نیروی انتظامی در مسئله حجاب و برخورد با بی‌حجابی اظهار کرد: بی‌حجابی و عدم رعایت شئونات دینی در جامعه تظاهر آشکار به زیرپا گذاشتن ارزشهای دینی و اعتقادات مردم است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وظیفه هر مسلمان است که در چارچوب امر به معروف و نهی از منکر با نصیحت، تذکر و زبان لین اقدام کند، در عین حال در قانون امر به معروف و نهی از منکر، وظایف دستگاه‌ها تعریف شده و باید به وظایف خود عمل کنند.
 
بیشترین هجمه علیه نیروی انتظامی است
وی با اشاره به وظایف دستگاه‌های مختلف فرهنگی، سازمانی، اداری، اقتصادی و نیروی انتظامی در زمینه امر به معروف و نهی منکر، گفت: نیروی انتظامی به وظیفه قانونی و شرعی خود عمل می‌کند اما متأسفانه بیشترین هجمه به نیروی انتظامی است؛ بارها شاهد بودیم مأموران وظیفه‌شناس نیروی انتظامی براساس وظیفه قانونی خود تذکر داده اما مورد هجمه، حمله و توهین قرار گرفتند.
 
نماینده مردم ورامین با یادآوری ماجرای حمله به مأموران ناجا (گشت ارشاد) در پارک لاله، تصریح کرد: متأسفانه در اینگونه موارد شاهدیم برخی از مقامات رسمی به جای حمایت و دفاع از نیروی انتظامی، پشت سر متخلفان قرار می‌گیرند تا وجهه اجتماعی خود را حفظ کنند.
 
دستگاه‌ها موظف به حمایت جدی از آمران به معروف و ناهیان از منکر هستند
 
این نماینده مجلس دهم شواری اسلامی، در پاسخ به این سؤال که آیا حمایت کافی از آمران به معروف و ناهیان از منکر صورت می‌گیرد، گفت: در قانون امر به معروف و نهی منکر مصوباتی را برای حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر لحاظ کردیم و دستگاه‌ها موظف هستند در چارچوب به قانون از آمر به معروف و ناهی از منکر حمایت جدی کنند.
 
نقوی حسینی ادامه داد: برخی مواقع دستگاه‌ها یا حتی شهروندان وظایف شرعی و دینی خود را فراموش می‌کنند، در جامعه شیعی انجام معصیت تلخ است اما وای به روزی که هنجارشکنی و نادیده گرفتن ارزشها شیرین شود اما به هر حال قانون از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت می‌کند.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که آیا برای حمایت بیشتر از آمران به معروف و ناهیان منکر نیاز به اصلاح قوانین یا ایجاد سازکارهای جدید است، متذکر شد: بنده حتماً این موضوع را با کمیسیون فرهنگی مجلس درمیان می‌گذارم، اگر واقعاً برآورد دستگاه‌های انتظامی و قضایی این است که قانون برای حمایت از آمر به معروف و ناهی از منکر صلابت ندارد، قطعاً آمادگی داریم با ایجاد لایحه یا طرح اصلاحات لازم را انجام دهیم و قانون باید از آمر به معروف و ناهی از منکر پشتیبانی و حمایت کند.
 
نماینده مردم ورامین وپیشوا یادآور شد: بنده معتقدم بسیاری از این ناهنجاری‌ها با صحبت، ارشاد و تبیین مسائل حل می‌شود.
 
سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه برخی افراد واقعاً به حجاب اعتقاد دارند، تصریح کرد: برخی از افراد نیز به فلسفه حفظ شئونات واقف نیستند.
 
این نماینده مجلس دهم شواری اسلامی درباره اختصاص سامانه‌هایی برای معرفی متخلفان در زمینه حجاب به دادستانی و پلیس، یادآور شد: در سالهای اخیر خودرو وسیله‌ای برای هنجارشکنی و نادیده گرفتن ارزشها و اعتقادات مردم شده که قطعاً پلیس در این زمینه وظیفه دارد.
 
وی با تأکید بر اینکه خودرو حریم خصوصی افراد نیست، خاطرنشان کرد: داخل خودرو در منظر مردم است و نمی‌توان به آن حریم خصوصی اطلاق داد، در حریم عمومی نیز هنجارشکنی جرم است و باید با آلات جرم مقابله شود، این طرح خوبی است و نباید پلیس اجازه دهد متخلفان از وسیله‌نقلیه برای هنجارشکنی استفاده کنند.
 
منبع: تسنیم