کد خبر: 1497829
کارشناس هواشناسی هرمزگان:
افزایش سرعت باد در شرق خلیج فارس/ شناورهای سبک و صیادی از تردد دریایی خودداری کنند
کارشناس هواشناسی هرمزگان با اشاره به افزایش سرعت باد در شرق خلیج فارس گفت: شناورهای سبک و صیادی از تردد دریایی در این مناطق خودداری کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مرضیه سی سی پور، کارشناس هواشناسی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به افزاش سرعت بادهای شرقی در هرمزگان اظهار کرد: طی امروز دریای عمان، تنگه هرمز و شرق خلیج فارس افزایش سرعت بادهای شرقی سبب متلاطم شدن آبهای این مناطق دریایی بویژه در ساعات صبح تا ظهر می شود و بروز گرد و غبار در سواحل و جزایر تنگه هرمز دور از انتظار نخواهد بود.

کارشناس هواشناسی هرمزگان با بیان اینکه شناورهای سبک و صیادی از تردد مناطق دریایی خودداری کنند، گفت: تردد سایر شناورها بویژه در محدوده شرق تنگه هرمز و جنوب آن با احتیاط صورت پذیرد.
سی سی پور افزود: روز پنجشنبه از میزان سرعت این باد کاسته می شود و شرایط دریا جهت ترددهای دریایی مساعد خواهد شد.

وی با بیان اشاره به رگبار پراکنده باران در ارتفاعات هرمزگان افزود: در ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات شرقی و شمالی استان رشد ابر با احتمال رگبار باران و رعد و برق پیش بینی می‌شود.
کارشناس هواشناسی هرمزگان با بیان اینکه از نظر دمایی، سه شنبه نوسانات دمایی تغییر چندانی نخواهد داشت، خاطر نشان کرد: چهارشنبه با افزایش رطوبت نسبی هوا، کاهش دما در استان پیش‌بینی می شود و روزهای پایانی هفته با تغییر سمت باد، افزایش نسبی دما رخ خواهد داد.

انتهای پیام/