کد خبر: 1503864
رئیس پلیس پیشگیری ناجا:
نبود طرح آمایش سرزمینی محیط زیست را به خطر می‌اندازد
رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: اگر نتوانیم طرح آمایش سرزمینی را در کشور به صورت جدی و واقعی پیاده کنیم، هر قابلیتی را در جغرافیای خودش توسعه دهیم و بر این اساس از مزیت‌های آن استفاده کنیم حتما محیط زیست و در واقع جان محیط بان ما در خطر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدرسا، سردار محمد شرفی در مراسم افتتاح طرح آبیاری هوشمند در کارخانه فولاد آلیاژی ایران که صبح امروز با حضور عیسی کلانتری معاون رئیس‌جمهور و رئیس‌سازمان حفاظت از محیط زیست برگزار شد، اظهار داشت: چنانچه نتواینم آب را بهینه استفاده و مدیریت کنیم، مردم را در بهینه سازی مصرف آب مشارکت دهیم و سهم صنعت در آب را مشخص کنیم، آب به عنوان تهدید بشر امروز محسوب می‌شود.

وی گفت: اگر نتوانیم جلوی فرسایش خاک را بگیریم خاک تهدید بشر به حساب می‌آید، جراحت بسیار سنگینی که به اجزای مختلف خاک وارد می‌شود محیط بان احساس می‌کند این جراحت وارد شده در محیط طبیعت زخمی است که بر بدن او وارد شده است. چنانچه نتوانیم جلوی آلودگی هوا نیز بگیریم این هوا تهدید به حساب می‌آید که متاسفانه به وفور هوای آلوده مشاهده می‌شود.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا تصریح کرد: اگر نتوانیم طرح آمایش سرزمینی را در کشور به صورت جدی و واقعی  پیاده کنیم، هر قابلیتی را در جغرافیای خودش توسعه دهیم و بر این اساس از مزیت‌های آن استفاده کنیم حتما جان محیط بان ما در خطر است. همچنین اگر نتوانیم بارگذاری مفید و موزونی را در امور صنعت در جغرافیای کشور بهینه انجام دهیم و ندانیم چه صنعتی را باید در کجا به کارگیری کنیم حتما جان محیط بان ما به خطر می‌افتد.

شرفی عنوان کرد: برای اینکه از تلاش‌ها و مجاهدت‌های خاموش محیط بانان و خانواده‎‌های تقدیر کنیم باید جامعه را بیدار کنیم، محیط بان ما جانش در خطر است تا زمانی که هر شهروندی خود را محیط بان نداند و مانند یک محیط ان دلسوزی نکند، بهترین و عالی‌ترین گونه‌های گیاهای و جانوری ما به این دلیل که مردم هنوز در رابطه با اهیمت آنها نمی‌دانند منقرض می‌شوند مانند اینکه بر سرشاخه نشسته باشیم و شروع به بریدن آن کنیم.

وی با بیان اینکه در بیداری جامعه خود کوشا باشیم، تصریح کرد: تا زمانی که ما نتوانیم سلاحی که در دست مردم است و لو اینکه مجاز هم باشد با فرهنگ سازی درست در اختیارشان قرار دهیم هر چیزی که به عنوان امتیاز در محیط زیست داریم و اکنون جز افتخار و قدرت ملی کشور ما محسوب می‌شود به خطر می‌افتد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: احیای محیط بان در زمان و مقطع فعلی احیای محیط زیست و ارتقای محیط بانی ارتقای مزیت‌ها و قابلیت‌های محیط زیست است.

انتهای پیام/