کد خبر: 1504156
پسر از آمریکا برگشته پدرش را کشت
سه چاقو از آشپزخانه برداشتم و وقتی پدرم از حمام بیرون آمد از پشت سر به وی حمله کردم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ساعت ۱۱:۴۰ صبح ۱۶ تیر ۹۸ مرد جوانی  با مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ تماس گرفت و  از قتل پدر ۶۰ ساله‌اش توسط فرد یا افراد  ناشناس خبر داد. با اعلام این خبر، مأموران کلانتری ۱۴۸ انقلاب در صحنه جنایت حاضر و با جسد مقتول درحالیکه با ضربات جسم تیز از ناحیه پا و سینه به قتل رسیده بود، مواجه شدند.

 
بلافاصله موضوع به کارآگاهان اداره دهم، تیم بررسی صحنه جرم و بازپرس کشیک قتل دادسرای ناحیه ۲۷ تهران نیز اعلام شد.
 
بیشتر بخوانید
پسر ۱۶ ساله با چاقو مرد ۳۵ ساله را از پای درآورد
کشف جسد پیرزن داخل سطل زباله
کارآگاهان در گام نخست تحقیقات سراغ پسر مقتول به نام صابر ۳۳ ساله رفتند که وی گفت: دیشب در اتاق خود با هنذفری در حال گوش دادن موزیک بودم، صبح با بیرون آمدن از اتاق با جسد خونین پدرم مواجه شدم و اطلاعی از قتل ندارم.  
 
وی افزود: من همراه پدر و مادرم زندگی می‌کنم و شب قبل، مادرم به منزل خواهرم رفته بود.
 
کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات پسر مقتول، در بازرسی از منزل وی  البسه شسته شده‌اش را از حمام کشف کردند که پسر مقتول به عنوان "مظنون به قتل" دستگیر و به اداره دهم منتقل شد.
 
وی در تحقیقات منکر هرگونه  قتل پدرش بود اما با تحقیقات از خانواده مقتول مشخص شد صابر حدود ۴ سال پیش از امریکا به ایران بازگشته و به مصرف مواد مخدر اعتیاد دارد، وی در طول این مدت اکثر اوقات بیکار بوده و پدرش دائم با وی بر سر بیکار بودن صابر درگیر داشته است.
 
در تحقیقات مشخص شد پدر صابر به خاطر اعتیاد پسرش از وی بسیار ناراحت بوده است.
 
صابر در نهایت  ۲۲ تیرماه لب به اعتراف گشود و با اعتراف به قتل پدرش گفت: با پدرم همیشه بر سر بیکار بودنم مشاجره داشتیم، او مرا دائم تهدید می‌کرد و  مورد ضرب و شتم قرار می‌داد تا اینکه تصمیم به کشتنش گرفتم.
 
وی افزود: روز حادثه مادرم به منزل خواهرم رفت و من و پدرم در خانه تنها شدیم، فرصت را مناسب دیدم رفتم، سه چاقو از آشپزخانه برداشتم و وقتی پدرم از حمام بیرون آمد از پشت سر به وی حمله کردم.
 
صابر ادامه داد: با ضربات متعدد چاقو پدرم را از ناحیه پا مصدوم کردم، در نهایت پدرم روی زمین افتاد و با چاقو ضرباتی به سینه و گردن وی زدم، می‌ترسیدم بلند شود و نمی‌دانم چه تعداد ضربه به او زدم، فقط گفتم او باید بمیرد و وقتی فهمیدم که دیگر زنده نیست البسه خونی‌اش را درآوردم و در حمام شستم، در نهایت نیز در تماس با پلیس از کشته شدن پدرم توسط افراد ناشناس خبر دادم.
 
سرهنگ علی ولیپور گودرزی؛ معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهای پایتخت با اعلام این خبر گفت: متهم با  اعتراف صریح به قتل پدرش، با صدور قرار قانونی توسط بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه ۲۷ برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره دهم قرار دارد.
 
منبع: تسنیم