کد خبر: 1504245
مراسمی برای یازده غیور مرد؛
گرامیداشت اولین سالگرد شهدای دری مریوان + تصاویر
گرامیداشت اولین سالگرد 11 شهید پایگاه روستای دری مریوان با حضور فرمانده سپاه کردستان، مسؤولان و خانواده‌های معظم شهدا در مریوان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، مراسم گرامیداشت اولین سالگرد 11 شهید پایگاه روستای دری مریوان با حضور فرمانده سپاه کردستان، مسؤولان و خانواده‌های معظم شهدا در مریوان برگزار شد.


حجت الاسلام احمد جلیلی نماینده ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان در این مراسم اظهار داشت: تا دشمنی دشمنان و مستکبرین و کسانی که مانع تحقق حق و حقیقت و عدالت در جامعه و جود دارد راه سرخ شهادت نیز وجود دارد .وی خطاب به خانواده شهدا و همه کسانی که به اسلام خدمت می کنند، افزود: کسانی که لباس رزم و جهاد و دفاع از کیان و مرزو بوم را بر تن می کنند قطعا بارزترین ویژگی آنها این است که دنیای خود را با آخرت معامله کرده اند و با انتخاب راه شهادت دست از دنیای فانی کشیده اند.


نماینده ولی فقیه در سپاه کردستان با اشاره به آیه قرآن، عنوان کرد: هدف ما از ورود به مبارزه با دشمن قتل و کشتار نیست، بلکه هدف از مبارزه با دشمنان برداشتن موانع و صد هایی است که دشمنان ما در راه احیای مبانی دین و احکام آن ایجاد کرده اند.

 

وی به ماندگاری یاد و راه شهدای گرانقدر اشاره کرد و افزود: این شهدا برای خدا و در راه خدا و رضایت و خشنودی خدا از هستی خود گذشتند و هدفی غیر از مجاهدت در راه خدا نداشتند و به همین خاطر در تاریخ ماندگار شدند.
 

نماینده ولی فقیه در سپاه کردستان گفت : ما امروز در سوریه در افغانستان و خیلی از جاهای دیگر که درگیر جنگ هستند شاهدیم که کسانی به نام اسلام و قرآن انسانها را به راحتی می کشند و این کارها چیزی غیر از گفته های اسلام و انسانیت است.


وی با اشاره به اینکه عمق اهداف امنیتی و راهبردی ما از مرز ها گذشته و قاره ها را در نودریده است گفت: امروز یکی از مولفه های قدرت جمهوری اسلامی ایران در منطقه و در دنیا شهدای ما هستند زیرا که شهدای ما اقتدار افرین بودند و راهشان ادامه خواهد داشت.

 

 
بر اساس این گزارش 30 تیرماه سال 97 در پی یک عملیات تروریستی 11 نفر از نیروهای پایگاه دری شهرستان مریوان به فیض شهادت نائل آمدند.


مهراب عبدی، قانع کرم‌ویسه، فرزاد رحیمی، ابراهیم حضرتی، عبدالرحمن خالدی، ایرج رحیمی‌نیا، آرام فیضی، شادمان مرادی، برهان معین‌پور، طالب محمودی و آرش رضایی شهدای حادثه تروریستی پایگاه دری مریوان هستند که هفت تن از آنان اهل مریوان، یک نفر سنندج و سه نفر نیز از شهرستان قروه بودند که به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

 

انتهای پیام/