کد خبر: 1510013
در گفت و گو با خانواده اهداء کننده عضو مطرح شد؛
فرزند‌ ما زنده است/او رفت تا به چهار نفر زندگی ببخشد
ابوالفضل روئین یکی از نوجوانان دلواری که در حادثه‌ رانندگی‌ دچار آسیب‌دیدگی‌ و مرگ مغزی شد که مرگ مغزی‌ این نوجوانان دلواری باعث شد تا خانواده او در اقدامی تحسین برانگیز تصمیم‌ بگیرند‌ تا اعضای بدن فرزندشان‌ را اهدا کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل سپاس؛ ابوالفضل روئین یکی از نوجوانان دلواری که در حادثه‌ رانندگی‌ دچار آسیب‌دیدگی‌ و مرگ مغزی شد و خانواده وی در اقدامی تحسین برانگیز تصمیم‌ گرفتند تا اعضای بدن فرزندشان‌ اهدا کنند.

با اعلام مرگ مغزی‌ و موافقت‌ خانواده ابوالفضل روئین اعضای بدن وی در بیمارستان‌ خلیج فارس بوشهر‌ به ۴ بیمار نیازمند پیوند‌ زده شد.

پایگاه اطلاع رسانی سپاس پس از این اقدام خانواده  دلواری با پدر و مادر این نوجوان گفت و گو کوتاهی انجام داد.

 

علی روئین پدر ابوالفضل بعد از احوالپرسی‌ با صدایی رسا و البته‌ غمگین‌ با اشاره به اهدای عضو فرزندش، اظهار کرد: سه پسر داشتم که یکی از این دسته گلم در حال حاضر با اهدای اعضای بدنش به ۴ نفر زندگی دوباره بخشید و از همه می‌خواهم دعا کنند تا قلب او همچنان در سینه‌ شخصی دیگر بتپد‌.

 

علی روئین افزود: فرزند‌ من همیشه در کنار ما است، در حال حاضر اعضای بدن فرزندم به۴جا رفته است و این ۴ نفر با خانواده‌هایشان ۸۰ هزار نفر می‌شوند که همه آنها برای فرزند‌ من دعا می‌کنند.

وی با چشمانی اشک آلود، افزود: یک تیم پزشکی شبانه به استقبال فرزندم آمد و آنها او را با خود بردند. ابوالفضل من من زنده است.

پدر ابوالفضل گفت: انجام وظیفه کردیم‌ و ابوالفضل دست من امانت بود و او را به خدا  بازگرداندم،  وظیفه‌ داشتم او را بزرگ کنم، فرزند من بالاتر از علی‌اکبر، امام حسین «ع» نیست. امیدوارم عضو او برای هر فردی که هست مبارک باشد.

برای رضای خدا اهداء عضو قبول کردم

در همین حین مادر ابوالفضل درباره اهدای اعضای فرزندش‌ ادامه داد: ممنونم‌ از همه که به ما دلداری‌ دادند، ابوالفضل مرا خدا برد و به این موضوع افتخار می‌کنم و تصمیمم‌ بر این بود که اعضای بدن او را اهدا کنم تا خانواده‌های دیگر نجات پیدا کنند و این کار را برای رضای خدا انجام دادم، تا ابد هم آرامش دارم و فرزندم‌ نیز‌ راحت و آسوده است.

وی گفت: لحظه‌ به لحظه‌ خدا را شاکرم و واقعاً از کاری که انجام داده‌ام خوشحالم‌ هستم، همسر من مثل یک شیرمرد در بیمارستان این تصمیم را گرفت و از موضوع اهدا برایم سخن گفت و من هم در جواب او گفتم هر چه صلاح اوست‌ انجام شود.

مادر ابوالفضل اذعان کرد: زمانی که برگه‌ اهدای عضو امضاء کردم تنها یک صلوات فرستادم و به خدای خود توکل کردم. امیدوارم ابوالفضل خوشحال باشد و تا ابد آسوده در جای خود بخوابد‌.

مادر ابوالفضل انگار که از دست دادن فرزندش‌ او را قوی‌تر کرده بود با توکل به خداوند، گفت: پهلوانان هرگز نمی‌میرند، اصلاً نمی‌خواهم گریه کنم چون اجر تمام‌ کارهایم از بین می‌رود، فقط دعا می‌کنم برای بیمارانی که اعضای بدن ابوالفضل در بدن آنها قرار گرفته‌ است و تمام فکر و ذهنم این است که آنها بدنشان این اعضا را قبول کند.

وی تصریح کرد: امیدوارم اعضای بدن ابوالفضل مبارک این ۴ نفر باشد حتی من سفارش کردم قرنیه‌ هم پیوند بزنند، تمام این کارها برای رضای خدا بود و در تصمیمی‌ که گرفتم تردید نداشتم .

انتهای پیام/