کد خبر: 1516077
مدیرکل دفتر امور پژوهش و فناوری دانشگاه علمی و کاربردی کشور:
برگزاری رویداد شتاب خرما در کرمان/ ۴ مرکز نوآوری دارای مجوز در استان وجود دارد
مدیرکل دفتر امور پژوهش و فناوری دانشگاه علمی و کاربردی کشور گفت: رویداد شتاب خرما ۷ آذر در کرمان برگزار خواهد شد و افراد که دارای ایده هستند تا ۳۰ آبان ماه می توانند ایده های خود را به ثبت برسانند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از راه آرمان؛ محمدحسین موسی زاده مدیرکل دفتر امور پژوهش و فناوری دانشگاه علمی و کاربردی کشور عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: دانشگاه علمی و کاربردی شغل محور و هدفش تحویل افراد فن آور به جامعه است.

وی گفت: تا کنون بیش از ۱۳۰ مرکز نوآوری تخصصی در کنار مراکز علمی و کاربردی وجود دارد؛ امیدواریم شاهد برگزاری ۵۰ رویداد شتاب تخصصی در کشور باشیم.

مدیر کل دفتر امور پژوهش و فناوری دانشگاه علمی و کاربردی کشور خاطر نشان کرد: یک گروه از رویدادها توسط مراکز تخصصی اجرا می شود و گروه دیگر رویدادها توسط واحدهای استانی است؛ باید پتانسیل های استانی شناسایی شوند.

موسی زاده توضیح داد: با توجه به این که استان کرمان ۲۵درصد خرمای ایران را صادر می کند باید شاهد نوآوری خرما در این عرصه باشیم.

وی تشریح کرد: رویداد شتاب خرما ۷ آذر درکرمان برگزار خواهد شد و افراد که دارای ایده هستند تا ۳۰ آبان ماه می توانند ایده های خود را به ثبت برسانند و ما شاهد محصولات جدید خرما در این عرصه باشیم.

مدیرکل دفتر امور پژوهش و فناوری دانشگاه علمی و کاربردی ادامه داد: امیدواریم در ۵سال آینده دانشجویان دانشگاه علمی و کاربردی با ایجاد یک شرکت تخصصی در جهت رفع نیازهای منطقه با نگاه نوآورانه فارغ التحصیل شوند.

موسی زاده با اشاره به این که در استان کرمان ۴ مرکز نوآوری دارای مجوز وجود دارد؛ یادآور شد: ۹ درصد سرمایه جهان در ایران است و ما فقط یک درصد جمعیت جهان را داریم و این نشان می دهد که ۸ درصد امکانات ما بلا استفاده است.

مدیرکل دفتر امور پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی و کاربردی کشور ابراز داشت: نگاه و باور درست، کار درست را ایجاد می کند و در رویداد شتاب خرما هدف ما ایجاد همین نگرش است.

وی اضافه کرد: تعریف ما از شغل، کاری است که با مهارت همراه باشد و ما این مهارت را در دانشگاه علمی کاربردی آموزش می دهیم تا کار به نحو بهتری انجام شود.


انتهای پیام/