کد خبر: 1545883
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی:
۲۶ عنوان برنامه ویژه هفته کتاب در آذربایجان غربی برگزار می‌شود
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی گفت: طی هفته کتاب سال جاری، ۲۶ عنوان برنامه در مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان برگزار می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم نیوز، جواد زاهدی در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت فرارسیدن هفته کتاب برگزار شد، اظهار داشت: کتاب یکی از مظاهر رشد فرهنگی جامعه است و در کانون به عنوان کتابخانه تخصصی کودک و نوجوان پرداختن به این اصل از وظایف مهم کانون است.

وی، افزود: ۲۳ آبان تا یک آذر سال جاری به عنوان هفته کتاب نامگذاری شده و در همین راستا کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی برای هفته کتاب ۲۶ عنوان برنامه شاخص در قالب بیش از ۱۰۰ مورد برگزار می کند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی با اشاره به اینکه این برنامه ها در ۲۳ مرکز ثابت، ۸ مرکز سیار و ۴ مرکز پستی طراحی و اجرایی می شود، ابراز کرد: مسابقه عکس از برنامه های اصلی است که امسال لحظات متعالی کودکان سوژه مسابقه عکاسی بوده و در پایان با برپایی نمایشگاه این تصاویر در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

زاهدی با بیان اینکه «یک کتاب؛ یک خاطره» عنوان برنامه دیگر است، گفت: اهدای کتاب در مدارس و مساجد و بیمارستان ها، برپایی کارگاههای چگونه کتابخوان شویم، کارگاه ساخت شخصیت های عروسکی، اجرای نمایش عروسکی از کتابهایی که کودکان در کانون آن ها را خوانده اند و نیز تقدیر از نویسندگان کوچک امسال در برنامه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه ئبرنامه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مشتمل بر بخش های فرهنگی، ادبی، هنری، علمی و دینی  است، افزود: علاوه بر برپایی کارگاه های نقد کتاب و کتاب سازی، با توجه به اینکه کودکان علاقه دارند تا نویسندگان و تصویرگران کتابها را از نزدیک ببینند، برنامه های یک کتاب یک خاطره و به صرف چای، دیدار کودکان با نویسندگان کتاب را خواهیم داشت.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی ادامه داد: در شهرهای مختلف استان نمایشگاه های کتاب دایر خواهد شد که طی آن در تمام مراکز کانون در شهرها کتب مختلف عرضه می شوند.

زاهدی تاکید کرد: ۲۵ آبان عضویت در کتابخانه های کانون به صورت رایگان انجام می شود.

وی اذعان کرد: آذربایجان غربی ۲۵ و ۲۶ آبان میزبان قصه گویانی از استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و قزوین به تعداد ۲۵ قصه گو خواهد بود که با حضور داوران ملی رقابت می کنند و ۵ قصه گو برای شرکت در جشنواره ملی و بین المللی قصه گویی انتخاب خواهند شد.

گفتنی است بنا به گفته های مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی امسال ۴۳۸ هزار نفر در برنامه های کانون طی ۷ ماه سال جاری حضور یافته اند و طی این مدت بیش از ۱۵۰ هزار جلد کتاب به امانت داده شده، ۲۲ هزار عضو جدید و تمدید شده طی ۷ ماه گذشته به کانون افزوده شدند.

انتهای پیام/