کد خبر: 1552861
گزارش دانا از ریزش آرای اصلاح طلبان؛
پیام انصراف عارف از کاندیداتوری در انتخابات مجلس چیست؟
عارف به عنوان ژنرال جریان سیاسی اصلاحات در مجلس حضور داشت و در این جریان با انتقادات زیادی هم او و هم فراکسیون تحت مدیریتش روبرو شد.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «محمدرضا عارف» رئیس فراکسیون امید، رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاحات و همچنین سرلیست انتخاباتی این جریان در انتخابات مجلس دهم اعلام کرده است که در انتخابات مجلس یازدهم کاندیدا نمی شود.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی صبح امروز(16 آذر) اعلام کرد: « در چند روز اخیر مردم و جوانان اصرار داشتند که در انتخابات ثبت نام کنم اما احساس می‌کنم که خارج از مجلس بهتر می‌توانم کمک کنم.»
 
وی افزود: « از تمامی نخبگان، جوانان و خانم‌ها درخواست می‌کنم که در مجلس ثبت نام کنند تا شاهد مجلس پویاتر و کیفی تر باشیم. بنده هم در بیرون از مجلس در حد وسع کمک خواهم کرد.»
 
اما پیام عدم حضور عارف در انتخابات آتی مجلس چیست؟
 
عارف به عنوان ژنرال این جریان سیاسی در مجلس حضور داشت و در این جریان با انتقادات زیادی هم او و هم فراکسیون تحت مدیریتش روبرو شد. وی از جمله نمایندگان اصلاح طلبی بود که عملکردش حتی از سوی خود اصلاح طلبان مورد انتقاد و اعتراض واقع شده و اعضای این جریان وی را «مرد سکوت» اصلاحات نامیده اند.
 
این نماینده مجلس برای کسب کرسی ریاست بهارستان در چند دوره تلاش کرد اما نتوانست نیروهای این جریان را برای یک اتفاق سیاسی به نفع اصلاح طلبان متحد کند.
 
از سوی دیگر عملکرد این جریان سیاسی در مجلس باعث شد تا اصلاحات با ریزش آرای فراوانی در میان مردم روبرو شود. برخی مطرح می کردند که عارف در تهران دیگر سبد رای خاصی ندارد و از سوی دیگر شایعه شده بود که به همین خاطر وی از شهر زادگاه خود یعنی یزد اعلام حضور خواهد کرد. 
 
به هر جهت مجموع اتفاقات نشان می دهد که پایگاه رای اصلاح طلبان بسیار ریزش کرده است و عارف که رئیس فراکسیون اصلاح طلبان مجلس بود نیز در سیبل انتقادات قرار دارد و همین موضوع سبب شده که عارف به فعالیت سیاسی خارج از مجلس فکر کند.  
 
انتهای پیام/