کد خبر: 1564986
محموله کمک‌های جامعه ورزش استان مرکزی برای سیل‌زدگان ارسال شد
محموله کمک‌های جامعه ورزش استان مرکزی برای مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان ارسال شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ محموله کمک‌های جامعه ورزشکاران ، هیئت‌های ورزشی و هیئت نجات‌غریق و غواصی استان مرکزی امروز شنبه به مقصد مناطق سیل‌زده در سیستان و بلوچستان ارسال شد.

این محموله به ارزش ریالی ۵۰۰ میلیون ریال، شامل پتو، آب‌معدنی، بیسکویت، حلواشکری، پوشک بچه، مواد شوینده، لباس گرم، کنسرو ماهی ، قند و چای در قالب یک کامیون به منطق ارسال شد.

بارش باران سیل‌آسا در جنوب شرق کشور که از شامگاه پنجشنبه ۱۹ دی آغازشده بود، استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان را تحت تأثیر قرار داده و سبب جاری شدن سیلاب در این استان‌ها شده است.

شرایط در  سیستان و بلوچستان از سایر استان‌ها وخیم‌تر اعلام‌شده به‌طوری که میزان بارش‌ها در جنوب استان نسبت به سال گذشته ۲۶ برابر شده و در نتیجه سرریز شدن آب از پشت سدهای استان را در پی داشته است.

در سیستان و بلوچستان تعداد ۵۰۰ روستا و ۱۴ شهرستان درگیر سیل هستند و ۲۰ هزار واحد مسکونی بر اثر جاری شدن سیلاب تخریب کلی و جزئی دیده است.

امدادرسانی به روستاهای جنوب سیستان و بلوچستان تنها از طریق بالگرد و یا قایق امکان پذیر است و با وجود تلاش امدادگران، چادر، مواد غذایی بسته بندی، پتو و ملزومات پزشکی و بهداشتی از اقلام ضروری مورد نیاز مردم منطقه است.

 انتهای پیام/