کد خبر: 1565767
کمک یک میلیارد ریالی شهرداری اراک به هموطنان سیل زده سیستان و بلوچستان
کمک یک میلیارد ریالی شهرداری اراک به هموطنان سیل زده استان سیستان و بلوچستان در صحن شورای اسلامی شهر اراک تصویب شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ کمک یک میلیارد ریالی شهرداری اراک به هموطنان سیل زده استان سیستان و بلوچستان شامگاه دوشنبه در صحن شورای اسلامی شهر اراک تصویب شد.

بر اساس این مصوبه شورای اسلامی شهر اراک بمنظور کمک به هموطنان سیل زده استان سیستان و بلوچستان، به شهرداری اجازه داد از محل اعتبارات مواد ۱۶ و ۱۷  مبلغ یک میلیارد ریال به این امر خداپسندانه اختصاص دهد و با هماهنگی شورا و شهرداری شهر زاهدان به خسارت دیدگان کمک کند.

بارش باران سیل‌آسا در جنوب شرق کشور که از شامگاه پنجشنبه ۱۹ دی آغاز شده، استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان را تحت تاثیر قرار داده و سبب جاری شدن سیلاب در این استان‌ها شده است. بیشینه بارش‌ها به صورت نقطه‌ای در برخی نقاط خاص در غرب و جنوب غرب استان به ۲۰۰ میلی‌متر می‌رسد.

شرایط در استان سیستان و بلوچستان از سایر استان‌ها وخیم‌تر اعلام شده به طوری که میزان بارش‌ها در جنوب استان نسبت به سال گذشته ۲۶ برابر شده و در نتیجه سرریز شدن آب از پشت سدهای استان را در پی داشته است.

اکنون در سیستان و بلوچستان تعداد ۵۰۰ روستا و ۱۴ شهرستان درگیر سیل هستند و ۲۰ هزار واحد مسکونی بر اثر جاری شدن سیلاب تخریب کلی و جزئی دیده است.

امدادرسانی به روستاهای جنوب سیستان و بلوچستان تنها از طریق بالگرد و یا قایق امکان پذیر است. به عنوان مثال به گفته ضیاء الحق هاشمزهی فرماندار نیکشهر امدادرسانی به آسیب دیدگان سیل به دلیل تخریب شدن راه‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی به سختی انجام می‌شود و به همین علت اعزام بالگرد برای رسیدگی به روستاهای فاقد راه در حوزه بنت و مرکزی نیکشهر ضروری است.

انتهای پیام/